Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Śliczne gerbery !!
Śliczne hippeastrum !!
No i oczywiście piękny fukus !!
Ostatnio mam coraz większy do nich sentyment,
co sprowadza się do powiększenia fikusowej rodzinki :lol:
Ale cibory według mnie najpiękniejsze ;:167 ;:138
Jak widać i do nich masz rękę :lol:
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
AliWas
500p
500p
Posty: 883
Od: 24 lut 2013, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KUJ-POM (okolice Grudziądza)

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Kurcze! No piękne te Gerberki ;:333 Pięknie je pokazałeś ;:167 A Hippeastrum zachwyciło mnie na zdjęciach z Ciborami ;:oj Efektowne zestawienie ;:138
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Żanett-ko - Ja Tobie również życzę bardzo udanych i słonecznych wakacji ;:3

Basiu - Słowo daję,że się nad nim nie znęcałem,ja po prostu o nim zapomniałem :oops:

Tereniu - Dzięki za życzenia miłych wakacji ;:196.Jak już wcześniej nadmieniłem w wątku podróżniczym
w planie była Afryka Północna ale ze względu na niedawne wydarzenia związane z terroryzmem musieliśmy zmienić plany i wybieramy się na południe Europy,nie zdradzam gdzie,żeby nie zapeszyć ;:185

Pawle - Mnie też się podobają bo tak szybko się pozbierały :)

Lucy - Wydawało mi się,że do twarzy jej będzie i dobrze się będzie czuła między ciborami :wink:

Kasiulo17 - Dzięki za miły post ;:196

Ewo- ;:196

Alinko - Za równie miły pościk ;:196

Tym razem również sprawiliście mi miłą niespodziankę swoją wizytą w moim wątku.Za odwiedziny i bardzo miłe słowa zawarte w Waszych postach bardzo Wszystkim dziękuję i serdecznie pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości :wit

W dzisiejszym moim poście fotorelacja z nietypowego i niedawno odwiedzonego przez nas ogrodu a jest to Ogród Kosmicznych Spekulacji udostępniany odwiedzającym jedynie raz w roku mieszczący się w miejscowości Dumfries w południowo-zachodniej Szkocji.

The Garden of Cosmic Speculations to projekt pary architektów krajobrazu, Charlesa Jencksa i Maggie Keswick. Park zachwyca nietuzinkowym programem i fascynującymi rzeźbami z aluminium. Dziwne, że Tim Burton nie nakręcił w nim jeszcze żadnego filmu.
Jencks zadedykował dzieło swojej ówczesnej żonie, Maggie Keswick. Inspiracją do powstania ogrodu były zjawiska naturalne, procesy zachodzące w kosmosie, filozofia Zen oraz dziedziny takie jak mikrobiologia, kosmologia, czy medycyna. Park powstaje od 1988 roku. Równolegle z nim ewoluuje nasza wiedza, co sugeruje, że prace nad projektem nigdy nie będą ukończone.
Charles Jencks uważa, że rozwój nauki jest największym i niemożliwym do zatrzymania katalizatorem kreatywności, ponieważ dzięki niemu odkrywamy, jak działa świat.

Zwiedzanie Ogrodu Kosmicznych Spekulacji przywodzi na myśl opowieść o Alicji w Krainie Czarów. Wciąż napotykamy fantastyczne aluminiowe rzeźby inspirowane łańcuchem DNA, lub czarną dziurą; dziwaczne czerwone mosty albo porośnięte trawą wzgórza, z których roztacza się widok na stawy o wysublimowanych kształtach. Zadziwiające, że nie można tam spotkać Szalonego Kapelusznika.
Źródło tekst:archirama.pl

W tym roku ogród udostępniono zwiedzającym w dniu 1-go maja.Mimo fatalnej wprost pogody-mżawka na przemian z deszczem i silnym wiatrem do ogrodu z wszystkim stron Szkocji zjeżdżały się tłumy.
Pogoda bardzo utrudniała wykonywanie zdjęć i zniechęcała przez cały czas pobytu do ich robienia a przed wykonaniem każdego z nich musiałem przecierać non-stop zachlapany obiektyw aparatu.
Nie obyło się po upływie krótkiego czasu bez konsekwencji przebywania przez cały dzień na terenie ogrodu w taka pogodę-dreszcze,
katar,zapalenie zatok etc.etc.Zadawaliśmy sobie później pytania czy warto było?,chyba jednak tak bo co zobaczyliśmy mimo wszystko i mimo pewnego zaskoczenia zrobiło na nas duże wrażenie.


Pierwsze ujęcia ogrodu tuż po przejściu jego bramy.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Udało mi się wypatrzeć Gunnerę olbrzymią:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


"Dziwaczne czerwone mosty"


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Żonkile,narcyze,które bardzo często można spotkać w Szkocji rosnące w stanie dzikim.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Kaczeńce?


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Sędziwa magnolia w pąkach.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Platforma widokowa-zrezygnowałem z wejścia na nią i robienia zdjęć ogrodu bo schody były bardzo śliskie co groziło przykrymi skutkami zdrowotnymi.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Kolejne "dziwaczne mosty".


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Zabudowania gospodarcze,których wygląd jak i siedziba zarządu ogrodu przyciągały mój wzrok.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


"Fantastyczne aluminiowe rzeźby inspirowane łańcuchem DNA, lub czarną dziurą"


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Skojarzenia- kopiec w kształcie kapelusza Robin Hood'a?


Obrazek


Zagadkowa mozaika?


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Mimo fatalnej wprost pogody zwiedzającym przygrywał zespół dudziarzy składający się z bardzo młodych i utalentowanych muzyków.
Szkoda tylko,że lało bo nie mogli zaprezentować się w swoich bardzo oryginalnych mundurkach,które przykrywały peleryny przeciw deszczowe.


Obrazek


Obrazek


Niestety z poszczególnych miejsc w ogrodzie na jakie musieliśmy się kierować i z naszego punktu widzenia nie udało mi się pokazać wszystkiego w sposób w jaki chciało by się pokazać i w sposób w jaki pokazać się powinno.
Zainteresowanych odsyłam do linku poniżej aby mogli obejrzeć bardziej ciekawe ujęcia ogrodu jakich mnie mimo szczerych chęci i poświęceń w tak nieprzychylną pogodę zrobić się nie udało:
http://archirama.muratorplus.pl/archite ... _1065.html

Dla przykładu wklejam jedno ze zdjęć ogrodu z internetu będącego własnością portalu:archirama.muratorplus.pl

http://images78.fotosik.pl/648/3bb05653cff3b51c.jpg


Pozdrawiam Wszystkich :wit
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Arku dziękuję,że dzięki Tobie mogłam zobaczyć ten niezwykły park- super widoki i koncepcja;) :wit
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Ja również dziękuje za cudne ujęcia, bardzo ślicznie..
Oglądając powtarzałam jejku ale tam koszenia. ;:306
Gunnera widzę przymarzła pięknie odbiją nowe liście i będzie fascynująca..
Cudne mosty, takie inne i to jeszcze w czerwonym kolorze na zielonym tle, po prostu bajeczne miejsce.
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Cudowna relacja! Widać co prawda, że ta pogoda nie była zbyt łaskawa, jednak mimo chorób zdecydowanie sądzę, że warto było. Jeśli tak uważam tylko po części zdjęć, to tym bardziej Wam musiało się podobać. Moją uwagę poza mostami i łańcuchami również przykuła gunnera. Piękna! Wszystko dopasowane: zabudowania, ozdoby, kopce - nawet ten w kształcie kapelusza, rzeczywiście rodem z Robin Hooda. Sędziwa magnolia też pięknie wygląda, słowem: cudowne miejsce!
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Pojęcia nie miałam, że coś takiego w ogóle istnieje! Super sprawa! I tak dla siebie tylko to trzymają :roll:
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Z natury nie jestem zazdrosna ;:204 , ale po obejrzeniu Twoich zdjęć, tak mnie coś w wątrobie ścisnęło ;:170 . Ależ Ci zazdroszczę takiej wycieczki, rewelacyjna relacja ;:215
Awatar użytkownika
AliWas
500p
500p
Posty: 883
Od: 24 lut 2013, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KUJ-POM (okolice Grudziądza)

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Ja również dołączam się do zachwytów poprzedników ;:oj Coś przepięknego. Przykro mi, że nabawiłeś się choroby ale tym bardziej dziękuję za tą relację ;:167
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Arku i ja dziękuję za relacje z wycieczki ;:168
Cudowne zdjęcia jak zawsze i piękne miejsca ;:215 ;:215 szkoda że pogoda Wam nie dopisała .
Mostki na tle zieleni wyglądają ślicznie ;:333
Pozdrawiam i udanych wakacji a także dużo zdrówka życzę :wit
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Arku, mimo fatalnej pogody, zdjęcia piękne, Zrobiłeś.
Ogród ciekawy, taki "inny". Niejedną inspirację tam można było wyszukać.
Mnie się spodobały labirynty i trawa czy też inne rośliny przycięte w formie (przynajmniej mi je przypominają) - wskazówek zegara, ułożone jedna obok drugiej.

Potrafisz zaciekawić tematem, opisami i zdjęciami.

Dziękuję za tę relację ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Dziękuję Wszystkim za odwiedziny w moim wątku jak i pozostawiony po nich ślad w postaci bardzo miłych w treści postów.Kolejny mój post najwcześniej za dwa tygodnie.Życzę Wszystkim miłych i udanych wakacji i serdecznie pozdrawiam :wit

Państwa Moderatorów proszę o zamknięcie wątku-bardzo dziękuję ;:180

Tutaj jest cz.3
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”