Balkonowe zielonych palców poczynania

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
ANNA2006
200p
200p
Posty: 430
Od: 17 maja 2013, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODLASKIE

Re: Balkonowe zielonych palców poczynania

Post »

Witaj Sąsiadko :wit .

Bardzo dziękuję za propozycję sadzonek fuksji, chętnie przyjmę każde inne niż te które już mam i chętnie oddam Ci sadzonki swoich. Na moim wątku na stronie 21 ,drugie i trzecie zdjęcie ,takich fuksji mam sadzonki.Obie nadają się do prowadzenia na drzewka.
Tę fuksję z prawej strony wciąż tnę na nowe sadzonki i mam chyba już z 5 sztuk posadzonych i kolejne siedzą w wodzie, żal mi wyrzucać.Jakbyś chciała jakieś to napisz.
Czekam jeszcze na przesyłkę od Fuksjany, z 5 nowymi odmianami fuksji...

Pelargonie też siałam ,mieszankę i łososiowe.Również nie opisałam i nie wiem jakie wyrosły.Lubię takie niespodzianki .Na szczęście nie wysiałam wszystkich nasion.

Do Szepietowa bym się wybrała,ale muszę Męża namówić .Mój M niestety nie podziela moich zainteresowań kwiatami:(.Więc zazdroszczę wszystkim koleżankom których mężowie noszą worki z ziemią itp.

Oglądałam zdjęcia z ubiegłorocznych targów,wygląda na to że wybór był ogromny.

Pozdrawiam :wit
------------------------------
ANNA2006 Kolorowy balkon :wit
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Balkonowe zielonych palców poczynania

Post »

Ta donica z drabinką to istne arcydzieło jest ;:oj
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Balkonowe zielonych palców poczynania

Post »

Aniu, przygotowałam dla Ciebie sadzonkę, która nadaje się idealnie do formowania drzewka. Kolor kwiatów będzie miała bardzo zbliżony do Twoich ze zdjęcia, o którym wspominałaś, różowo-fioletowy. Natomiast różni się od Twoich fuksji pokrojem, który jest bardzo stabilnie wzniosły i dlatego świetnie formuje się z niego drzewko. Sadzonka jest zeszłoroczna, pęd jest bardzo twardy, chociaż jeszcze niezdrewniały i ma pewnie blisko metra. To roślina z lewej strony zdjęcia.

Obrazek
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Balkonowe zielonych palców poczynania

Post »

Natalio, mnie też się podoba, zatem nie przestaję chwalić cieśli, który ją wykonał, by mieć szansę na więcej :wink: :D
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Balkonowe zielonych palców poczynania

Post »

A oto ciekawostki, z którymi po raz pierwszy mam do czynienia: sandersonia, która ma kwiaty w kształcie pomarańczonych lampionów oraz pnącze, które mnie zachwyciło kształtem i kolorami kwiatów, czyli glorioza. Posadziłam dwa kłącza gloriozy: czerwonej i żółtej. Raczyło wypełznąć tylko jedno, które? - zobaczymy, gdy zakwitnie :wink: :D .


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Balkonowe zielonych palców poczynania

Post »

Oj sklerozę mam ;:223 zapisałam sobie gdzieś że mam kupić gloriozę i oczywiście zapomniałam o tym ;:224
Hm, można jeszcze sadzić kłącza? Bo kusi mnie strasznie ;:224
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Balkonowe zielonych palców poczynania

Post »

Pewnie, że można :D . Przy dobrym starcie zacznie kiełkować nawet po tygodniu. Pamiętaj, że sadzimy kłącze w pozycji poziomej :wink:
daria11715
200p
200p
Posty: 302
Od: 1 mar 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Balkonowe zielonych palców poczynania

Post »

Jeju, przeglądając twój wątek ciągle widuję przedziwne nazwy roślinek o których pojęcia nie miałam. A co kolejna to piękniejsza. Muszę ich poszukać gdzieś :)
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Balkonowe zielonych palców poczynania

Post »

Super,że masz gloriozę, bardzo lubię jej kwiaty;). :wit
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Balkonowe zielonych palców poczynania

Post »

daria11715, nawet nie masz pojęcia, ile frajdy sprawia mi właśnie odnalezienie (przeważnie w necie) jakiejś rośliny, o której wcześniej nie słyszałam, która nada się na moje balkonowe warunki, i która mnie oczaruje :wink: . Z takich ciekawostek, to niedawno kupiłam sadzoneczkę cestrum,a dzisiaj dotarła do mnie paczka ze skimmią japonica. :D :D

-- 8 kwi 2014, o 19:40 --

Filigranowa27, w gloriozie zakochałam się na zabój, gdy ją tylko zobaczyłam, bo różni się zupełnie od znanych mi pnączy. Taka z niej zwiewna i delikatna baletnica :) . Mam nadzieję tylko, że moja kicia nie pomyśli, że to jakaś specjalna dla niej witamina na wiosnę i nie wtryni wierzchołka wzrostu, bo potrafi tak robić od czasu do czasu ;:14 :wink: .
ANNA2006
200p
200p
Posty: 430
Od: 17 maja 2013, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODLASKIE

Re: Balkonowe zielonych palców poczynania

Post »

Witaj Sąsiadko :wit .
Wielkie DZIĘKUJĘ za sadzonkę fuksji , ale mam już taką odmianę,kilka sadzonek ,które mam tym razem zamiar wyprowadzić na drzewko,więc nie ma potrzeby bym się zaopiekowała kolejną ;:180 . Dziękuję Ci bardzo .Mogę Tobie zaproponować na jesieni sadzonki z moich przyszłych fuksji na które czekam z utęsknieniem od Fuksjany. Obawiam się że jak otrzymam ,mam nadzieję wkrótce sadzonki ,to nie będzie co ciąć. Przypomnij mi się proszę w sierpniu.
Swoją drogą to za długo się czeka na sadzonki od nich...
Tak że Sąsiadko dziękuję Ci i polecam się na przyszłość.

Pozdrawiam :wit
------------------------------
ANNA2006 Kolorowy balkon :wit
daria11715
200p
200p
Posty: 302
Od: 1 mar 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Balkonowe zielonych palców poczynania

Post »

Oj co to to tak. Ja tak też znajdowałam różne roślinki. Chociaż w sumie więcej znalazłam owoców dziwnych w sklepach i po ich zjedzeniu wysiewałam:) Tak doczekałam się kolekcji roślin z nasionek od owoców pozyskanych:) ale szukam teraz nowych roślinek. Widziałam u ciebie gloriozę patrzyłam na necie jak wygląda. Roślina cudowna,Teraz muszę ją znaleźć heh:)
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Balkonowe zielonych palców poczynania

Post »

Aniu, a ja właśnie wczoraj dostałam paczkę ze sklepu Adriana - jedna, cudowna pelargonia i kilka sadzonek fuksji, które wpadły mi w oko bardziej, niż inne. Zwłaszcza jedna - z wiązkami kwiatów, przypominającymi trąbki, w końcu ją upolowałam :wink: . Właśnie na tym forum zobaczyłam ją po raz pierwszy i od razu w głowie uformowałam z niej drzewko :D . Poza tym, to ja z wszystkiego próbuję drzewka robić - nawet z sałaty. ;:14

daria11750, cebule gloriozy można dostać na allegro, czerwona kosztowała 8 zł, a żółta 15. Nie wiem, która mi wzeszła :?: :wink: .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”