Moja kolekcja - -/Sundaville

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Olenkazz
200p
200p
Posty: 206
Od: 3 mar 2013, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Drogi Belf,

Dzięki za wszystkie praktyczne porady. Majä dla mnie wielkä wartość, bo pochodzä od praktyka!

Na tę chwilę myślę, że wszystko jasne! Jestem jednak pewna, że bliżej zimy pojawiä się pytania. Wtedy pozwolę sobie je zadać.

Wydaje mi się, że wiele osöb skorzysta z Twojej wiedzy i doświadczenia..... może na bieżäco mögłbyś nam dawać sygnały, że już chowasz, albo tniesz...... pewnie wtedy popełnilibyśmy mniej błędöw...

Jeszcze raz - dzięki :D
Pozdrawiam
Olenka
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Droga Olenko postaram się na bieżąco dawać wam sygnały i dodawać zdjęcia, bo po to właśnie założyłem ten wątek :D Życzę Tobie i innym, żeby wasze sundaville pięknie kwitły i szybko rosły . Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Ivona44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 31 mar 2013, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Drogi Belfedorze :shock: to brzmi jak z jakiejś bajki o Czarodzieju - skąd wyczarowałeś te różową? DZiś w L Merlin były czerwone - 50 dych kosztowały - oszaleli chyba - nie kupiłam ;:134 - skąd różowa? gdzie kupiłeś?

Już doczytałam - w OBI - i też po 50 zł? ;:202
Pozdrawiam, Iwona.
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Ivonko to nie czary :;230 W OBI masz je od 11.99 zl do 19,99 zl . A zółtą za 76 zl :evil: .
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Dzisiaj zrobiłem pierwsze podejście do rozmnożenia sundavilli dwoma sposobami. Jeżeli mi się uda je rozmnożyć to opublikuje wam cały przebieg :) . TRZYMAJCIE KCIUKI
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Ja juz trzymam ;:215
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Witaj... Cudowne są... Wszystkie, jak leci... ;:215
Miałam przez kilka lat Sundaville, czerwone... Radziły sobie dwa lata, czyli dwa sezony zimowały spokojnie, bez problemów, w trzecim roku nie wypuszczały ani jednego pędu... Co było nie tak w tym trzecim roku, bo do tej pory nie umiem sobie odpowiedzieć...? Dwa lata zrobiłam przerwę i w tym roku kupiłam 10 sztuk czerwonych... Malutkie sadzonki, ale już mają pączki... Teraz tylko słonko i będą kwiaty... Będę znowu próbowała poradzić sobie z nimi w zimie...
Napisz, proszę, co myślisz... Czemu padały w trzecim roku...?
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Droga Doroto nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć na twoje pytanie :roll: . Czynników może być wiele. Mogłaś np. przesuszyć korzenie, lub roslina zimowała w zbyt zimnym miejscu itd. mogę wymieniać i wymieniać ;:224 . Zimowanie można porównać do gry w ruletkę - nie zawsze da się wygrać i to chyba jedyny minus w hodowli sundavilli ;:222 .
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Dziękuję... Mam nadzieję, że ten rok będzie dla mnie łaskawszy, jeśli chodzi o Sundaville... Są tak piękne, że nawet te niepowodzenia nie wyleczyły mnie z ich uroku... :wink:
Życzę Ci udanej uprawy i będę zaglądać, jeśli pozwolisz... :)
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Życzę Ci, żeby twoje sundaville były jak najpiękniejsze ;:333 . I będę zaszczycony jeśli będziesz odwiedzać mój wątek. Zachęcam Ciebie (i innych) do dodawania swoich zdjęć sundavilli. Trzymaj się ciepło :wit
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Witam,mam dwie sundaville czerwone,ale jeszcze malutkie.Ukorzeniłam je na jesieni i ładnie przetrwały zimę.Niestety roślina mateczna zimy nie przeżyła.Młode roślinki rosną i krzewią się,ale jeszcze nie kwitną.Pozdrawiam.
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Droga Ewo czy zechciałabyś opisać nam jak przebiegało ukorzenianie ? Ja właśnie próbuje ukorzenić żółtą sundaville. Efektów jeszcze nie ma bo robie to od wczoraj :;230 . Powiedz co konkretnie ukorzeniałaś i w czym (w wodzie, czy w ziemi). Dodawałaś ukorzeniacza (ja do swoich tak) ? A i czy zimowały Ci z listkami ?
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Ukorzeniałam boczne gałązki,ale tylko wierzchołkowe części z pięcioma parami liści,bezpośrednio w ziemi,bez ukorzeniacza.Z czterech sadzonek przyjęło się dwie.Zimowały z listkami,na wschodnim oknie.Raz zaatakowały je mszyce,ale po oprysku nie pozostało po nich śladu.W lutym wypuściły małe cieniutkie pędy,które z czasem ładnie się zagęściły.Jutro postaram się wstawić zdjęcia.Dzisiaj nie mam aparatu.Muszę dodać że nie starałam się jakoś specjalnie ,próbuję ukorzeniać wszystko co mi wpadnie w ręce.Jak się uda to oczywiście radość,a jak nie to próbuję znowu.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”