Zielone moje.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
izolina84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 30 lip 2014, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Hastings, UK

Zielone moje.

Post »

Witam wszystkich na forum. Zaglądam tu od dłuższego czasu, ale teraz postanowiłam założyć wątek, taka forma zielonego pamiętnika to będzie.

Kolekcja moja skromna i znacznie się już nie powiększy, ciągle kombinuję z miejscem.

Ta oto panienka to sprawczyni mojego roślinnego 'nieszczęścia' :wink: Nie dość, że okupuje najlepszy parapet, to wszystkie zielone, co na nim postawie, jest obgryzane. W pewnym momencie pomyślałam, że zacznę hodować kaktusy, ale kocia nie zważając na kolce wyciągała je z doniczek. Jeden sie ostał. Co ciekawe moje dwa inne koty kwiaty ignorują.

Obrazek

Zacznę od mojego ulubieńca - dendribium nobile apollon. Kwitnie pare razy do roku, kocie gryzienie jakoś znosi - nie mam dla niego innego miejsca :) Pare dni temu kwiatki sie rozwinęły.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Malutkie hoje, przyszły parę dni temu. Oby im sie u mnie spodobało. Hoja diptera i carnosa.

Obrazek Obrazek

I w ramach ciekawostki - kwitnienie pistii w akwarium. Niepozorne, a piękne.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Zielone moje.

Post »

:wit dendribium jest cudne, chociaż ja nie mam systematyczności do doniczkowych i mam tylko takie nie do zdarcia.
Kicia jest śliczna ;:196 . Prawdziwy kot, to kot z Charakterem :!:
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
neo01
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 508
Od: 16 sty 2013, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sieradz

Re: Zielone moje.

Post »

Kicia rzeczywiście cudna.Widzę ze hoye Cię pociągły,tylko tak dalej, nawet nie będziesz wiedziała skąd tyle się uzbiera. :wink:
Pozdrawiam Anka
Moje roślinki
Awatar użytkownika
izolina84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 30 lip 2014, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Hastings, UK

Re: Zielone moje.

Post »

Kocia dziękuje za komplementy :D Ja rownież :D

Ask_anulla - to dendrobium jest bardzo wytrzymałe moim zdaniem, wytrzymuje bardzo nieszczelne okna w zimie, pełne słońce w lecie, zapominanie o podlaniu, gryzienie..

neo01 - gdyby nie ostatnie wydatki na moje drugie hobby i kończąca się cierpliwość mężowska to pewnie już by było parę hoyi więcej :heja Póki co oglądam.

Kolejne kwiatki.

Aglaonema 'sansea'. Zobaczymy, czy pociągnie z dala od okna, doświetlana odrobinkę światłem akwariowym.

Obrazek

Coś..

Obrazek

Zamiokulkas. Nie lubi mnie chyba, od ponad roku w formie niezmienionej od dnia zakupu. Oczywiście pogryziony. Szuka miejsca.

Obrazek
neo01
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 508
Od: 16 sty 2013, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sieradz

Re: Zielone moje.

Post »

A ja myślę ,że od oglądania do ..... ;:306 jeden krok.Poczekasz popatrzysz i parapet pełen,a mężowi wmówisz że to już stara roślinka.
Aglaonema 'sansea" - bardzo orginalna
Pozdrawiam Anka
Moje roślinki
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Zielone moje.

Post »

Witaj ;)
Bardzo gustowna kolekcja roślin ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Zielone moje.

Post »

Witaj na forum :D. Zapowiada się ciekawie ;:215 Kociszcza niestety potrafią szkód narobić, dlatego u mnie parapety zapełnione szczelnie, tak żeby nawet koci pazur się nie zmieścił. :D
Awatar użytkownika
dorota1007
200p
200p
Posty: 299
Od: 26 wrz 2009, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zielone moje.

Post »

Witaj na FO :) To wspaniale, że założyłaś swój wątek :tan Będę odwiedzać z pewnością! I roślinki i kicia przyciągają wzrok najbardziej, ale ja muszę pochwalić dodatkowo Twoje doniczki ;:oj Są boskie :shock:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=63996" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam- Dorota
Awatar użytkownika
izolina84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 30 lip 2014, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Hastings, UK

Re: Zielone moje.

Post »

neo01 - Nie ma szansy, żeby myślał, że roślinka jest stara, wszystko zauważa :wink:

justus27 - dziękuję!

kubasia - dlaczego ja na to nie wpadłam?! Zrobię jak Ty, zabarykaduję parapet doniczkami!! Koty mogą się wygrzewać w przedsionku na podłodze, tam słońce też świeci :D

dorota1007 - dziękuję, lubię osłonki doniczkowe, większość rzeczy w mieszkaniu mam białe, więc siłą rzeczy doniczki też muszą być białe :)

Pokażę parę roślinek w szkle, gdzie są bezpieczne :wink:

Obrazek

W środku dwa storczyki, którym nie wiedzie się najlepiej. Jeden po przełożeniu go na podkładkę chyba zaczyna odżywać. Mam na nie inny plan, ale czekam na keramzyt. Czy do mini orchidarium, ok 15 litrów wystarczy taka żarówka - MiniSun 30W Daylight 6500K?

Sophronitis mantiqueira

Obrazek

Temu o bardzo długaśnym imieniu się polepsza - phanelopsis violacea blue x dor pulcherrima blue x dor pulcherrima yellow splash ;:224

Obrazek

No i jakiś kaktusik

Obrazek

I jakieś żywe kamienie

Obrazek
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone moje.

Post »

Patrzałem tego storczyka,ona jest piękny,wgl to nie wiedziałem,że można w słoikach hodować ;:185 A na kota jest sposób,może drastyczny,ale parapet będzie wolny-szpilki ;:224
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zielone moje.

Post »

:wit
Śliczne Dendrobium nobile ;:138 i Aglaonema ;:167
No i dobierasz roślinkom ładne osłonki. ;:108
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Zielone moje.

Post »

Fajny pomysł na zwiększenie wilgotności storczykom ;)
Niech zdrowo rosną ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Wehlen
100p
100p
Posty: 101
Od: 11 sie 2014, o 08:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zielone moje.

Post »

Masz przecudne kwiatki. Urzekł mnie pomysł trzymania kaktusów itp. w szkle. ;:108
Też próbowałam oduczyć kota podgryzania kaktusami. Z jednej strony żałuję, bo kaktus miał później ślad kocich zębów (mały roślinny wojownik z bliznami wojennymi ;) )a kot... Kot zaliczył nieszczęście w postaci wyciągania mu kolców z paszczy i nosa. Z drugiej strony... Młoda nauczyła się, że roślina też potrafi "ugryźć" i dała im spokój.
Ale jakimś sposobem na koty jest wieszanie kwiatów. Wyrzuca to je poza koci zasięg, choć mało roślin takie warunki lubi.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=79668" onclick="window.open(this.href);return false; Zapraszam :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”