Zielona ferajna

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Zielona ferajna

Post »

Śliczny żółto kwitnący storczyk. Oryginalny i w formie i w kolorze. :)

Proponuję jedynie zmienić tło do fotografowania - na tle kolorowej tapety widać mniej szczegółów najbardziej nas interesującej rośliny. :idea:
Awatar użytkownika
tesia39
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9113
Od: 9 kwie 2012, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zielona ferajna

Post »

Piękne dendrobium ;:138
Awatar użytkownika
AliWas
500p
500p
Posty: 883
Od: 24 lut 2013, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KUJ-POM (okolice Grudziądza)

Re: Zielona ferajna

Post »

Natalko, zawitałam i ja do Ciebie i muszę przyznać....początki rewelacyjne ;:138
Brawa dla Guzmanii ;:63 Świetnie się nią zajęłaś, bo wygląda teraz naprawdę zdrowo a te parę uszkodzeń na listach - eeee.. tam - mało istotne ;:333
Nie omieszkam pochwalić uroczą metaliczną doniczkę ;:224
Żółty storczyk ogromny i piękny ;:oj
Ładnie prezentuje się na tej popielatej ( swoją droga też ładnej ;:167 )tapecie. ;:108
Czekamy na kolejne kwiatuszki ale uważaj.... Agatka wie co mówi... ;:302 bo to mądra kobieta jest ... ;:37
"uważaj na portfel bo jego zawartość może poważnie się skurczyć" ...oj może... coś na ten tema wiem ;:145
Pozdrawiam ;:100
Awatar użytkownika
stefanek
500p
500p
Posty: 690
Od: 14 maja 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielona ferajna

Post »

;:172
Natalko zaskoczyłaś mnie i chba nie tylko Dendrobium Nobile w kolorze żółtym.
Widziałe białe z różnymi ważkami, pomarańczowe, fioletowe, a żółtego pierwszy raz.
Teraz trzeb zadbać o tego storczyka żeby póścił keik.
Powodzenia.
;:3
Pozdrawiam Stefanek
Mój W http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=64568" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zielona ferajna

Post »

:wit przyszłam sobie z rewizytą i czytam, że tylko 6 kwiatków koleżanka ma, myślę sobie, ciekawe ile zajmie jej dokupywanie aby do 6 stanęło 0 ;:306 no i niewiele się pomyliłam, bo chęci posiadania to wyczułam nawet na swoim dalekim wschodzie ;:306 pięknie szalejesz ;:215 a gruboszka jak poszukujesz to ja mam :uszy
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna

Post »

Bardzo dziękuję wszystkim za wizytę i miłe komentarze ;:196
Henryku ze zdjęciami na początku był problem, wyraźne udało mi się zrobić jedynie na tle tej ciemnej tapety. Całkiem gładkiego tła w domu nie mam, ale postaram się robić zdjęcia albo przy ścianie z tą jaśniejszą albo na tle ciemnych mebli, może będzie lepiej
Alinko jak już pisałam rodzinka skutecznie hamuje moje zapędy :wink: i niestety brak miejsca też ;:145
Stefanku nie sądziłam że żółte Dendrobium to taka rzadkość :shock: Co prawda w sklepie spotkałam je tylko ten jeden raz, ale widziałam już kilka zdjęć na innych forach. Za to na FO pierwszy raz zobaczyłam pomarańczowe :D
Ago jest już 8 ;:306 A z zakupami muszę przystopować (ale tylko na chwilę ;:204 ) bo wczoraj już złożyłam jedno zamówienie na forum

Dzisiaj postępy moich zielonych - jak wszystko co żyje one też poczuły wiosnę :D
Storczyki zgubiły już wszystkie kwiaty, ale na jednym z pędów falka obudziły się aż 4 oczka, zobaczymy co z tego będzie. Najbardziej widoczne jest to, pozostałe to na razie tylko zielone zgrubienia. Bardzo trudno zrobić mu zdjęcie:

Obrazek

Poza tym storczyk produkuje też nowe listki, ten to już moja zasługa :tan

Obrazek

Dendrobium idzie w liście i korzenie:

Obrazek

Również na jednym z krotonów pojawił się listek, na początku malutki, ale rośnie szybko:

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
pomidorzanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 4697
Od: 26 cze 2012, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielona ferajna

Post »

Fajny listeczek krotonowy Natalko, oby tak dalej

a osiem kwiatulków to już coś!!!!!!!!
Pozdrawiam, Agata.
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zielona ferajna

Post »

fajnie, że pojawiły się oczka :heja to tylko dowód na to, że jak storczyk przekwitnie to nie trzeba mu nic obcinać, już nie raz widziałam jak sobie boczkiem, boczkiem... i coś się urodziło ;:224
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zielona ferajna

Post »

:wit
Witaj Natalio
Storczyk mnie zauroczył ;:108
Awatar użytkownika
stefanek
500p
500p
Posty: 690
Od: 14 maja 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielona ferajna

Post »

;:172
Natalko bardzo dobrze że rosną listki, bo po listkach przyjdą korząnki i pędy kwiatowe.
A z nabrzmiałych oczek mogą pojawić przedłużenia pędów kwiatowych.
Powodzenia ;:3
Pozdrawiam Stefanek
Mój W http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=64568" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
emma1966
500p
500p
Posty: 593
Od: 12 wrz 2012, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zielona ferajna

Post »

Natalko kwiatków sześć ale za to jakich ;:oj .Ładne, zdrowe, pięknie pokazane ;:138 ;:138 ;:138 .Żółtego dendrobium jeszcze nigdy nie widziałam, robi wrażenie :D .
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna

Post »

Agatko, Ewo, emmo dziękuję ;:196
Ago też się zastanawiałam, czy obcinać te "badyle" czy nie, doszłam do wniosku że jeśli będą nadal zielone to je zostawię. Opłacało się :tan
Stefanku bardzo mnie cieszą listki i korzonki, bo to znaczy że zapewniam roślinom odpowiednie warunki do wzrostu

Niestety, nie obyło się bez wtopy - udało mi się przelać Kalanchoe ;:223 Jakim cudem to nie wiem, jedyne wyjaśnienie jest takie że po prostu nachyliłam za mocno butelkę i tego nie zauważyłam ;:219 A podlać je trudno bo ma bardzo dużo liści tuż nad ziemią... Roślinka jest już w suchej ziemi, mam nadzieję że przeżyje, ale większość kwiatów już zwiędła niestety ;:145
Udało mi się nie przelać storczyków, o co zdecydowanie łatwiej, a przelałam mało wymagające Kalanchoe. Geniusz ze mnie ;:124

Żeby nie było samego użalania się, dzisiaj roślinki w nowych domkach i pierwsza część relacji co tam rośnie (i kwitnie) tuż pod moimi oknami :D
Krotony dostały nowe domki już jakiś czas temu (bardzo trudno zrobić zdjęcie tym doniczko, to jedyne jakie wyszło):

Obrazek

Fittonie wylądowały... w starej kryształowej cukiernicy ;:306 i chyba jest im tam dobrze:

Obrazek

Obrazek

Oto "dizajn" (na potrzeby zdjęcia) :;230

Obrazek

Teraz podwórkowo - kilka lat temu po raz pierwszy pojawiły się tam fiołki, z roku na rok jest ich coraz więcej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W niektórych miejscach prawie całkiem wyparły trawę:

Obrazek

Obrazek

Forsycje dopiero (!) zaczynają kwitnąć:

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Kasia1007
500p
500p
Posty: 738
Od: 19 maja 2012, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zielona ferajna

Post »

Śliczne fittonie ;:63 , bardzo je lubię za te ich finezyjne listeczki :D Póki co mam trzy, ale troszkę inne niż Twoje. Storczyk prześliczny - wspaniałe kwitnienie ;:138 Ja również lubię stroić swoje roślinki w ciekawe 'domki' i też 'swojego czasu' chciałam w tym celu używać kryształów ;:224 Teraz tylko jeden kryształowy kieliszek służy mi za wazonik, a do waz czasem (kiedy mają nas odwiedzić goście ;:306 ) wkładam jakieś doniczki z kwitnącymi, ale tak, żeby nie było widać tych doniczek zbytnio. Efekt najlepszy kiedy słonko przyświeci, a kryształy mienią się tysiącami barw - naprawdę coś pięknego ;:97
Fiołki wonne niesamowicie Ci się rozrosły ;:oj Ja też mam je u siebie, ale w o wiele mniejszej ilości ;) Pięknie będzie, kiedy forsycja zakwitnie... :tan Wczoraj byłam przejazdem w Krakowie i na każdym kroku można było spotkać kwitnące właśnie forsycje ;:3
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”