Moje roślinki - Kasia1007

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kasia1007
500p
500p
Posty: 738
Od: 19 maja 2012, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Ufff, to mi ulżyło. Myślałam, że o ziemię Ci chodzi, (brzydki, biały nalot) jakiś czas temu czytałam artykuł na ten właśnie temat i nawet tak sobie pomyślałam, że Ty to masz sokoli wzrok... ;:108
Te listki na dole są cieniowane, bo tam są dwa benjaminki wsadzone - jeden właśnie paskowany, (dość mizerny po zimie) a drugi cały ciemnozielony, czyli z tego wynika, że nie wyrządziłam większej szkody roślinkom na całe szczęście :heja :wit
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Ładny benjaminek ;:138 a ja oddałam swoje forumkom z Łodzi ;:224 za dużo już miejsca zajmowały i nie mogłam im zapewnić dobrego światła zimą ;:174
Awatar użytkownika
stefanek
500p
500p
Posty: 690
Od: 14 maja 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

;:172
Kasiu mój szfagier załatwił benjamina cieniwanego, dorzucił do gleby parę ziarek saletrzaku amonowego. Kwiatek rósł ;:215 jak na drożdżach tylko nowe listki były już ciemnozielone.
:wit ;:3
Pozdrawiam Stefanek
Mój W http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=64568" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
katharos
1000p
1000p
Posty: 3057
Od: 4 sie 2012, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Jak śnieg stopnieje to wiosna pokarze się w całej krasie ;:215
Awatar użytkownika
Kasia1007
500p
500p
Posty: 738
Od: 19 maja 2012, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Dzięki Kasiu ;:180
U mnie w rodzinnym domu był ten sam problem w zeszłym roku, benjamin miał kilkanaście lat, ponad 2 m wysokości, ok. 1,5 m szerokości... Miejsca w domu już zaczynało brakować, więc latem stwierdziłyśmy z mamą, że powinien zostać ozdobą ogródka... No i kotki (sztuk 8) zrobiły sobie w nim toaletę, jak nikt nie widział... :evil: Na początku nie wiedziałyśmy o co come on - benjamin z dnia na dzień mizerniał coraz bardziej. Kapnęłyśmy się dopiero, kiedy jednego delikwenta z tej kociej zgrai przyłapałam na gorącym uczynku...:roll: Kociska zostały przegonione, ale pojawił się przędzior i tym oto sposobem staruszek benjamin jest już w kwiatuszkowym raju...

Stefanku, takich praktyk, to ja nie stosuję :wink: :D Jedyne co, to od wiosny do jesieni benjaminki zasilane są nawozem do roślin domowych zielonych (i to też różnie z tym zasilaniem bywa - czasem zapomnę, albo mnie nie ma w domu dłużej, wtedy 0 pokarmu) i na tym koniec ;:108 ;:3

Tak jest Kasieńka, oby do wiosny... ;:3


Jestem już u siebie, za oknem szaleje śnieżyca... :shock: Po południu wybieram się na zakupy przedświąteczne. Obawiam się, że i tak czeka mnie odstanie swojego w długaśnych kolejkach, ale cóż poradzić. Na całe szczęście przygotowywać nic szczególnego nie muszę, jakoś tak przez tą aurę za oknem w ogóle nie czuję, że Święta tuż, tuż... ;:145 Pierwszy dzień Świąt spędzamy tutaj na dole z rodzicami i rodziną mojego narzeczonego, w drugi jedziemy do mnie i tym oto sposobem czeka mnie jedynie zrobienie stroików ;:183

Co by zbytnio nie odchodzić od tematu roślinnego, to muszę stwierdzić, że niektóre z kwiatuszków sprawiły mi wielką radość... Chyba rzeczywiście była nam potrzebna ta ponad tygodniowa rozłąka... ;:65 ;:333

Stefanotis
Obrazek

Bugenwilla
Obrazek

Crossandra fortuna
Obrazek

Skrzydłokwiat
Przed wyjazdem cieszyłam się, że wypuszcza nowy listek, a tu taka niespodzianka :D
Obrazek

Gloksynia
Obrazek

Sukulenty gorsze być nie mogą...
Lithops
Obrazek

Echeveria
Obrazek

Wiele innych roślinek również ruszyło - wypuszczają nowe listki, budzą się do życia po zimowym śnie :heja
Awatar użytkownika
katharos
1000p
1000p
Posty: 3057
Od: 4 sie 2012, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Fajnie że się budzą ;:138 Może w końcu i wiosna się obudzi ;:224
Crossandre masz od dawna? Nie masz jakiejś zbędnej gałązki ;:224
A stefanek to wypuszcza młode pędy czy będzie kwitł? miałam go wczoraj w sklepie w rękach ale ostatnio się naczytałam że on taki marudny i odstawiłam ;:131
alunia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2216
Od: 6 lis 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

:wit Przejrzałam Twój wątek i masz piękne storczyki. A stefanek ;:167 ;:167 Moje chciejstwo ;:167 ;:167 ;:131
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Moje też lato spędzały na zewnątrz. Rosły pięknie i całe szczęście koty nie były nimi zainteresowane. A propos nawożenia :wink: wyczytałam na FO, że dobrze jest zakopać w donicy surowe jajko. Nie wiem, czy to działa :roll:
Budzą się Twoje roślinki, że aż miło ;:138 i masz bugenwille ;:oj ja czekam na swoje ;:224 w tym roku zaczynam z nimi przygodę.
Awatar użytkownika
stefanek
500p
500p
Posty: 690
Od: 14 maja 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

;:172
Kasiu roślinki Twoje poczuły ;:3 , dłuższego dnia i efekty widać ;:215 :heja

:wit ;:3
Pozdrawiam Stefanek
Mój W http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=64568" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Kasia1007
500p
500p
Posty: 738
Od: 19 maja 2012, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Toś mi Kasiu do myślenia dała, teraz to sama nie wiem... Na początku wydawało mi się, że to pączki się pojawiły, ale po Twoim pytaniu stwierdziłam, że jednak mogę się mylić - zwłaszcza, że roślinki oglądałam bez okularów, a one jednak czasem się przydają :wink:
I powiem Ci szczerze, że wyoglądałam go na wszystkie strony i nie wiem, co mu tak wyrastać zaczęło.... :oops: , ale co by to nie było, to i tak ucieszyło... ;:224 Rzeczywiście stefanotis jest dość kapryśną rośliną. Miałam kiedyś jednego, ale chyba nie było mu u mnie najlepiej i w końcu wylądował na kompostowniku, ale, że jest kolejną rośliną, którą bardzo ;:167 , to stałam się posiadaczką kolejnego. Ten póki co odstukać jakoś sobie radzi (inna sprawa, że poprzedniego miałam jeszcze u rodziców, a tam jest o wiele cieplej w mieszkaniu, może po prostu warunki mu nie spasowały) i mam nadzieję, że nie podzieli losu swojego poprzednika... ;:224
Crossandrę mam jakieś pół roku - co prawda urodą nie grzeszy, ale przynajmniej tymi trzema pączkami nadrabia :D Szczerze przyznam, że miałam niecny plan, aby i ją do mamci wywieść, ale po powrocie mile mnie zaskoczyła, więc póki co zostaje u mnie :wink: Jak tylko przekwitnie i trochę podrośnie, to Ci odszczepkę zrobię ;:108

Dziękuję Aluniu za miłe słowa ;:196 Zaraz do Ciebie zajrzę z rewizytą ;:65
Co do storczyków, to właśnie teraz są dość mizerne, niby jedna cambria pączki wypuszczać zaczęła, ale przez zimę praktycznie wszystkie w miejscu stały :( Może dlatego, że tak mało ;:3 było tej zimy, a ja mam tylko dwa 'normalne' okna, reszta to dachowe. Przez większość zimy były pod grubą warstwą śniegu i nawet normalnie wywietrzyć sypialni przed snem się nie dało. Sama nie wiem, mam nadzieję, że teraz ruszą, bo jak nie, to wywiozę wszystkie do mamy ;:224

Kasiu, moje koty myślę, że jako tako samym kwiatkiem nie były zainteresowane. One po prostu mi w grządki chodzą swoje portrzeby załatwiać... A doniczka stała nieopodal ich 'mieszkania', pewnie leniom do grządek się chodzić już nie chciało i wybrały benjamina, tym bardziej, że w doniczce miejsca sporo było...
Odnośnie bugenwilli, to od kilku dobrych lat mi się podobały, ale jakoś nigdy nie było okazji, aż tu w zeszłym roku będąc na jednym z wiosennych, wiejskich festynów stałam się jej szczęśliwą posiadaczką. Nie powiem, bo kaprysiła okropnie, na początku wszystkie przykwiatki zrzuciła, potem listeczki. Wywiozłam ją do mamy i tak sobie w ogródku całe lato stała, aż przędziora złapała... ;:219 Na szczęście dzięki pomocy wspaniałych Forumków i ich dobrym radom jakoś się 'wylizała' i w końcu wychodzimy na prostą... :D W tym roku mam nadzieję, że już tylko lepiej będzie ;:108
A jeśli można wiedzieć, to gdzie kupowałaś????
Mnie się marzy jeszcze taka w kolorze łososiowym... Zresztą wszystkie są piękne ;:97

Tak jest Stefanku i mam nadzieję, że z każdym dniem na parapetach będzie już tylko coraz weselej i bardziej kolorowo :tan


Tak trochę wspominkowo, ale w temacie bugenwilli :D Ach, co to były za widoki... Ogromne bugenwille skąpane w cieplutkich promykach ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Kasiu, zamawiałam grupowo z dziewczynami w Holandii, ale można sprowadzić też z Czech - tańsze. Co i jak, to będę mogła powiedzieć po otrzymaniu przesyłki.
Awatar użytkownika
Kasia1007
500p
500p
Posty: 738
Od: 19 maja 2012, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Ano właśnie. Tak się zastanawiałam, bo u nas jakoś nigdzie spotkać nie mogłam. Będę trzymać kciuki za podróż, a później podziwiać u Ciebie :D :tan
Awatar użytkownika
stefanek
500p
500p
Posty: 690
Od: 14 maja 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

;:172
Zdjęcia wspaniałe, ;:63 ;:215 szkoda, że nie z Polski ;:138

:wit ;:3
Pozdrawiam Stefanek
Mój W http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=64568" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”