Kwiatki Moniki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
hanna133
500p
500p
Posty: 658
Od: 23 sty 2013, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Piękny strzałkowiec,też kiedyś takiego posiadałam . Cudownie zakwitły skrętniczki.
newka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 7 maja 2013, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Wpadłam z rewizytą i nie żałuję.Roślinki piękne a strzałkowiec zachwycający ;:138 . Pierwszy raz widzę takiego kwiatka, będę tu zaglądać, pozdrawiam.
Ewa
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=88143" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Edyta 74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 6 sty 2009, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Moniś, jak Twoje skrętniczki? Kwitnie Ci coś?
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Moniko ja tez zagladam do Ciebie od czasu do czasu mając nadzieję,że pokażesz swoje parapetowe w seznie letnim a tu .... pusto :(
Jak zniosły tak upalne lato twoje roślinki bo ja ze swoimi uciekałam w głąb mieszkania lub dawałam na okno do połowy taka folie półprzezroczystą .
Tylko koleusom pasuje słoneczny parapet .
Pozdrawiam i czekam ;:65
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Dziękuje Kochane,że odwiedzacie mój wątek.
Chociaż prawde powiedziawszy wolę pobiegac po Waszych parapetach,u mnie aktualnie nudno.

Buziaczki dla oglądających mój wątek ;:303 ;:196
Ach,fiołki,skrętniki to chyba nie moja bajka :oops: Została garstka skrętników.I chyba na razie tyle bedzie ;:223 No bo co,jak pamcia sie z nimi chyba nie dogaduje.

Strzałkowiec kwitnie do tej pory ;:oj

No i padł mi aparat,a z telefonu to same widzicie zdjecia małe mi wychodzą.Może synus mi swoim telefonem zrobi :wink:

Obecnie zaczynaja kwitnąć grudniki,które mam z sadzonek od Renatki.Za które jej bardzo dziękuje.
Troche naściągałam roślinek.Nabyłam syngonium,moze juz oklepane,ale ja ich nie miałam,wiec dla mnie to nowość.No i zakręciły mnie filodendrony :wink:

A teraz pochwale sie moją nowością,moje marzenie i chyba cudeńko jakie mam.
Ten kwiatek rośnie u mnie w zaskakujacym tempie.
Mam go od maj-czerwiec?Nie pamietam dokładnie.Zdobyłam go od Izy,jako sadzonke z 3 listkami.
A teraz spójrzcie,to najwiekszy kijek bambusowy,zdjęcie robione 2 mies temu,aktualnie już zwisa z kijka.I miał już kilka razy ułamana gałazke.
Oto mój hicior ;:167


Obrazek
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Niech pięknie rośnie roślinka.

Ja też czasami wracam do spospolitych gatunków roślin- tym razem zakupiłam zwykła maranthę lecounera :wit
ursa
200p
200p
Posty: 347
Od: 30 paź 2007, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

:wit Zauroczył mnie strzałkowiec , ciekawe mam kwiaty. Co się stało z skrętnikami, piszesz, że została tylko garstka. Ja dużo straciłam przez okres zimy . Trochę mnie przeraża , jak będzie tej zimy.
Pozdrawiam cieplutko. Ulka
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Dziekuje za wizyte ;:196
Pati- ;:196 no roślinka fajna.Chyba musze jej coś czerwonego przyczepic ,bo każdy na nia zwraca uwage.I w dodatku podchodzi,liście dotyka i mówi to chyba nie bluszcz?
A maranty,Pati mnie chyba nie lubia,albo ja nie umiem nimi sie zajmowac.Kideys jak z synem jeżdziłam do pielegniarki w weekendy jak miał zastrzyki to ona miała taką marante ;:oj stała na szafie i siegała do podłogi.To nie wiem czy to jakiś specjalny gatunek?Chciałam skubnąc jak wyszła,po walizke,ale bałam sie ,że nie zdąże.A kawałeczka nie mogłam sie doprosic,bo a to syn śpi w pokoju to nie będę wchodzic,a to córka.A tam ,jak nie to nie,myśle sobie :cry: :twisted:
Ursa- ;:196 Nawet nie myślałam,że on bedzie tyle kwitł,moge powiedzieć,że chyba cały rok.Teraz taki bidny,bo co jakis czas skubne mu kawałek,do ukorzenienia.Na młoda roślinke.Ale tak sie zastanawiam,czy go nie zostawić i niech rośnie na dużego krzaka?
A skrętniki,nie wiem ,czy jakiecś choróbsko.Normalnie listki od ziemi marniały.Któraś forumka w wątku skrętnikowym chyba tez takie pokazywała.w ogóle,mi nie przyrastały w nowe sadzonki.Jakie nabyłam takie miałam.Moze to juz było ze starosci?Bo niektóre z sadzonek nabyłam to maja po2, i 3 lata a nowego nic nie naproduktowały?Nie wiem,szkoda mi ich.Ale powiem Ci,że zimę ładnie u mnie przetwały.Chociaz wolałabym sie z fiołkami zaprzyjażnic bo mniej miejsca na parapetach zajmują,ale z nimi tez mi jakoś trudno ;:223 ;:131 ;:174
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Śliczne masz kwiatuszki skrętniki i hojki ;:138
Ten ostatni hicior, to co to za roślinka, listeczki ma chyba pstrokate?

Miłego wieczoru.
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Aniu,witaj u mnie ;:196 Jak miło,że do mnie zajrzałaś.
To cudeńko to STARZEC BLUSZCZOLISTNY,rośnie w zaskakującym tempie.Nie wiem czy mu coś podpasowało?A,że tak szybko rośnie ,to sadzoneczke dałam mamie.Ale u niej stoi w miejscu jak zaklęty.W mojej ksiązce z doniczkowymi,pisze,że on lubi ziemie zmieszaną z piachem.I dodałam żwirku ,bo akurat jest na podwórku na kupie.I podejrzewam,że moze dlatego tak rośnie.

Wstawiłabym wiecej fotek bo porobiłam,ale aparat sie popsuł,a z telefonu wychodzą małe zdjęcia :(
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Obrazek
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
anula2007
100p
100p
Posty: 100
Od: 19 lis 2013, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Śliczny zamioculcas, ja zdążyłam już chyba pięć ukatrupić ;:219 .
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Aniu :wit ;:196
To zdjęcie zrobiłam na próbe,co do wielkości zdjęć :oops: .I dlatego nic nie pisałam.....
Zamio.... kupiłam w biedronce.Też miałam ich kilka,i klapa.Za dużo podlewałam ,bo one podobno lubia jak maja sucho.A i zniszczyłam je ,dlatego ,że przesadziłam do wiekszych doniczek.Bo one lubia małe doniczki,nawet jak jest powypychana od korzeni.Teraz tego co kupiłam,nie przesadze,niech w tej siedzi,a doniczka aż owalna,taka od korzeni zniekształcona.

Troche sie u mnie zmieniło.....
Co z tego,że niektóre kwiatki mi sie podobaja i chciałabym je mieć,i mam/miałam,ale one mnie nie lubią.
Teraz nabyłam sadzonek filodendronów,syngonium,hoje.....

Parapet grudniowo-wielkanocnikowy :wink:

Obecnie kwitną grudnie z sadzonek ,które mam od RENATY ;:196 ;:196 ;:167

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Niestety,te zdjęcia zrobił mi synuś ,i są takie małe,bo telefonem.Aparat zepsuty.
Sorki,za małe zdjęcia :oops: .
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”