Kwiatki Moniki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tesia39
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9113
Od: 9 kwie 2012, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Monika, te wilczomlecze są świetne ;:138 ;:138 Pozostałe kwiatki też ;:138
Ale i tak najfajniejszy jest koteczek ;:196
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiatki Moniki

Post »

To jest stromanthe tricolor :wit .
Obrazek[/quote]
Awatar użytkownika
agnieszka_
1000p
1000p
Posty: 1510
Od: 21 gru 2012, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

:wit
Pięknie wybarwione stromanthe tricolor ;:333

Moja Pachirka już prawie wszystkie listki zrzuciła , ale mam nadzieję że jej przejdzie .
A ty jak długo masz swoją pachirę ? (ja mam tak ok. miesiąc i nie wiem co jej dolega :? )
Awatar użytkownika
doromichu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4019
Od: 12 mar 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom.Cheshire

Re: Kwiatki Moniki

Post »

:wit Ciesze sie,ze w koncu moglam zobaczyc tetrastigme-niestety zima one tak maja,poczekaj do marca daj troszke nawozu,a jeszcze jedno-one musza miec jakies podpory bo inaczej nawet jak wypuszcza,a wasy nie beda mialy sie czego czepiac,to odpadnie ;:196
a jak tam fiolaski ode mnie?
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Filigranowa-dziękuję za nazwę kwiatka ;:196 .Tak myślałam,że to nie calathea ;:185 .Jak Ty te kwiatki zapamiętujesz ;:63 ;:138 ?Ja nie dałabym rady tyle nazw spamiętać.
Doromichu-fiołaski od Ciebie mają się tak;u 5 listków pokazały się maleństwa ;:108 .Pozostałe jeszcze czekają. ;:145 tylko zaraz na poczatku jak wsadziłam zmarniał mi ten w biało zielone listki ;:223 .Fiołek dumplin zakwitł mi dwoma blado-różowymi kwiatkami :tan .
Dorotko ,a może Ty mi podpowiesz co robię pachirze nie tak,że jej u mnie żle?
Agnieszko-pachieę mam8 mies.Przez 2mies było z nią ok.Była gęsta i ciemnozielona.Na początku byłt blade i opadały tylko młode listki.A potem już wszystkie.Teraz starych liści na niej nie ma wcale.A młode są blade i opadają.NIe mają żadnych plam.Ale jak przyjdzie wiosna to może z nią będzie lepiej ;:108 To moja pierwsza pachira i nie wiem co jej robie nie tak,że ma u mnie żle ;:145
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
Awatar użytkownika
doromichu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4019
Od: 12 mar 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom.Cheshire

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Moniko niestety nie wiem-ja mam pachire okolo roku bardzo urosla trzymam ja w konservatory,gdzie temp jest okolo 18 stopni,ale wczesniej trzymalam ja na parapecie poludniowym za firanka,teraz ja przesadzilam,bo miala za mala doniczke i zauwazylam,ze dosc duzo wody potrzebuje ;:196
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

MAM W DOMU JESZCZE COŚ TAKIEGO :D
Obrazek


Obrazek
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
Awatar użytkownika
tesia39
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9113
Od: 9 kwie 2012, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Fajny baniaczek ;:138 widzę ze masz sporo mieczyków, bardzo Ci się mnożą ;:224
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Tesia39-Chyba coś robię nie tak :oops: .Jeszcze nigdy mi się nie kociły,gupiki też nie ;:185 .A tak w ogóle to gupiki u mnie nie chcą być ;:223 .Wcześniej stosowałam się do rad kogoś z rodziny.Ale on mi w ten sposób doradzał,żeby on miał a ja nie ;:145 .Wkońcu doszłam,że coś nie halo.Zaczęłam radzić się w sklepie w którym się zaopatruję-lepiej obcy doradził.I teraz sama metodą prób i błedów dbam o moje pupile.Teraz mi się zrobiło dużo glonu i brzydko wygląda.Kupiłam algin od glonu stosuję już 2 mies i nie widzę poprawy. ;:131
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
Awatar użytkownika
tesia39
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9113
Od: 9 kwie 2012, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Monika, ja jestem przeciwnikiem stosowania chemii w akwa, Mnie oczywiście się też glony pojawiają, ale mam otoski, ślimaki neritina i kilka krewetek Amano więc one glony wcinają. Wodę podmieniam co 2 tyg jakieś 25% ( wykorzystuję ją do podlewa ia kwiatów :heja ) i jest względny spokój. Kiedyś też miałam żyworodne rybki, ale szybko z nich zrezygnowałam bo mnie na przechówku nie zależy.
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

PAPROTKA DAVALIA
Obrazek
EUKALIPTUS NIEBIESKI GUNNI Z NASIONKA
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Moniko śliczne roślinki znowu pokazałaś. ;:138 Stromanthe cudne ;:303 Szkoda, że u mnie skubane nie chce rosnąc. ;:145
Ciekawi mnie ta pierwsza roślinka z ostatniego Twojego postu. To chyba jakaś paprotka, prawda? ;:oj
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Elcia1974-stromanthe,wcale nie jest takie ciężkie w uprawie.U mnie stoi w słońcu.Miałam je kiedyś i zatraciłam.Ale miałam od kogo po latach wziąśc, bo dałam sadzonkę koleżance.Nie uwieżysz,ale ona nie chodzi koło kwiatów jak my.Raz podleje,raz nie.Na pewno nie używa żadnych odżywek,nawet ziemi nie kupuje tylko wzieła z łąki.A na wszystkich parapetach ma tylko stromantche.Więc jak widzisz musi ona być łatwa w uprawie jak u niej żyje.Jak chcesz to ornużką się z Tobą podzielę.Spróbój jeszcze raz,naprawdę warto ;:108
A ta paprotka to dawalia-u mnie znowu paprotki nie chcą rosnąć,chociaż inni mówią że łatwizna.Ona nie ma za ładnych liści,ale podobają mi się u niej te kłącza,są takie mechate (mi przypominają mechate łapy pająka] ,i po jakimś czasie wyrosną z doniczki i pokryją ją.Więc doniczka musi wisieć.Jak dam radę ją wychodować to wstawię fotkę
Tesia39- otoski,sprawdzałam w necie -ja miałam z wyglądu podobne ale to były kosiarki i też żywiły się glonem.A te ślimaki i krewetki,też się żywią glonem?Może i ja sobie takie sprawię ;:108 Ale u nas otosków nie widziałam ;:204 Tesia my to powinniśmy chyba osobny wątek o akwarium założyć ;:306 ;:306 ;:306 :;230 :;230 :;230
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”