Polikola - parapetowce

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
polikola
500p
500p
Posty: 697
Od: 16 maja 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczytno / warmińsko - mazurskie

Polikola - parapetowce

Post »

Kilka postów na koncie już jest, czas przedstawić mieszkańców moich parapetów :)
Na razie jeden parapet nazywany ogólnym, drugi najbardziej oblegany jest storczykowym, pozostałe parapety czekają na zasiedlenie
Mieszkańcy południowego / ogólnego parapetu:
Obrazek
kiedy kupowałam tego wilczomlecza był bardzo smutny i spragniony, w poprzednim mieszkaniu odzyskał wigor w liściach, ale nie chciał kwitnąć, od przeprowadzki (luty) kwitnie praktycznie cały czas, niektóre kwiatki są nawet podwójne:
Obrazek Obrazek
trochę go nawożę pałeczkami do roślin kwitnących i dość często podlewam (bo pije hektolitry)
Kolejny mieszkaniec:
Obrazek
Róża miniaturowa - kiedy ja kupowałam miała jeden pączek w kolorze brzoskwiniowo - herbacianym, następne stadium przedstawia powyższe zdjęcie, a obecnie wygląda tak:
Obrazek

Kolejne rośliny:
Obrazek
Azalia - zdjęcie zostało zrobione, kiedy już część kwiatów zwiędła, kwitnie od miesiąca, szkoda tylko, że coraz słabiej, ale mam nadzieję, że trochę odpocznie i znowu będzie wybuch kwiatów
I na koniec hibiskusy:
Obrazek
Różowy - jego kwiaty są dosyć nietrwałe (2-3 doby), ale szybko "produkuje" następne
Obrazek
Żółty - ma bardzo trwałe i bardzo duże kwiaty (a przynajmniej tak mi się wydaje, bo największy ma 12 cm średnicy), kwiaty na zdjęciu mają tydzień i są cały czas równie piękne, chciałam usunąć ten uschnięty pąk (reakcja rośliny na podróż ze sklepu) ale bardzo mocno się trzyma
Obrazek

Marzy mi się jeszcze łososiowy hibiskus i póki co usilnie poluję, ale jeszcze nie udało mi się znaleźć odpowiedniego
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: polikola - parapetowce

Post »

Witaj. Hibiskusy i wilczomlecz są przepiękne. Czekam na więcej.
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
polikola
500p
500p
Posty: 697
Od: 16 maja 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczytno / warmińsko - mazurskie

Re: polikola - parapetowce

Post »

obiecuję, że w miarę wprowadzania nowego życia na parapety będę uzupełniać fotorelację
pozdrawiam!
Awatar użytkownika
kwiaty_poli
500p
500p
Posty: 741
Od: 5 gru 2011, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: polikola - parapetowce

Post »

cudny ten żółty hibiskus ;)
Awatar użytkownika
dagg
500p
500p
Posty: 613
Od: 9 mar 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: polikola - parapetowce

Post »

Ale się pięknie zapowiada ;:215
Bardzo łądne masz te kwiatki i wszystko pięknie kwitnie ;:167
Awatar użytkownika
polikola
500p
500p
Posty: 697
Od: 16 maja 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczytno / warmińsko - mazurskie

Re: polikola - parapetowce

Post »

azalia teraz już odpoczywa, różowy się zestresował obecnością kota na parapecie i zrzucił kwiaty (ale i tak trzymał je 3 doby)
Awatar użytkownika
IkaD
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 12 cze 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: polikola - parapetowce

Post »

Biała AZALIA cudowna! Moja była maleńka ,kiedy ją kupiłam i kwitła dwoma czy trzema kwiatami a teraz odpoczywa i się rozrasta razem z innymi na otwartym ganku.
Wilczomlecz i hibiskusy też piękne ;:333
Awatar użytkownika
aryia1985
200p
200p
Posty: 438
Od: 5 lip 2011, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: polikola - parapetowce

Post »

:wit
wspaniałe hibiskusy ;:138 ;:180 ostatnio uratowałam hibiskusa ze sklepu. w przecenie był po 3.99zł choć cena była za 12.99zł. teraz czekam aż pokaże w jakim kolorze ma kwiaty ;:37 ;:65
pozdrawiam
Kasia
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: polikola - parapetowce

Post »

:wit
Bardzo ciekawie się zapowiada, cudne hibiskusy ;:215
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
polikola
500p
500p
Posty: 697
Od: 16 maja 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczytno / warmińsko - mazurskie

Re: polikola - parapetowce

Post »

IkaD - azalię dostałam na rocznicę od mojego M. który po pytaniu "a czy wiesz może co to jest?" odpowiedział "a nie wiem, stało w kwiaciarni, było tego dużo, dużo kwiatów i nie było drogie to wziąłem" na doniczce nie było informacji odnośnie pielęgnacji chociażby, cieszę się, że azalie wolno rosną i nie będę musiała za szybko szukać nowego miejsca

aryia1985 - moje obydwa zostały zakupione w kauflandzie za 12,99 i w sumie to nie żałuję ani grosika wydanego, bo kwitną pięknie, niespodzianki bywają naprawdę fajne, moją niespodzianką jest wilczomlecz, bo nie miał nawet szczątków kwiatka jak go kupowałam

Stokrotkania - mam do dyspozycji duży parapet przy wschodnim oknie jeszcze i przy zachodnim i podejrzewam, że za jakiś czas oprócz łososiowego hibiskusa pojawią się jakieś inne, bo chyba im u mnie dobrze, moja teściowa ma czerwonego pełnego, pewnie będę próbowała wyhodować mu potomstwo jak już zwalczę na nim przędziorki

dagg - dziękuję za mile słowa, trochę wody, nawozu i zraszania liści jak mi się przypomni zrobiło swoje :)
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: polikola - parapetowce

Post »

Polecam ukorzenianie sadzonek w dużych słoikach, ja tym sposobem ukorzeniłam dwie sadzonki ( łososiowy pełny i czerwony pełny ), teraz czekam, aż zakwitną. W tym wątku pokazłam zdjęcie jak to wyglądało.
Awatar użytkownika
polikola
500p
500p
Posty: 697
Od: 16 maja 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczytno / warmińsko - mazurskie

Re: polikola - parapetowce

Post »

wygląda to ciekawie, na pewno spróbuję tylko najpierw -> przędziorki
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: polikola - parapetowce

Post »

:wit
azalia śliczna, reszta też niczego sobie coć hibiskusy to nie moja bajka - ale lubie je oglądać u innych, niecierpliwie czekam ;:65 ;:65 ;:65 na pokaz storczykowego parapetu, a swoją drogą to zazdroszcze tyle parapetowego miejsca do zagospodarowania . Ale juz niedługo będziesz cieszyć się wolnym miejscem hiihi wystarczy że jeszcze troche pobędziesz na forum to miejsce skurczy sie gwałtownie ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”