Kwiatuchy Aguchy :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Agnisia31
1000p
1000p
Posty: 1292
Od: 2 paź 2012, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwiatuchy Aguchy :)

Post »

Obrazek
Moja begonia, jak na razie jedyna ;:215

oraz inne zdobycze z tego tygodnia ;:172 Maranta czerwono - unerwiona z Lerloy Merlin Obrazek

Obrazek
calathea sanderiana ornata - nawet puszcza nowe listki, chyba jej zaczyna się u mnie podobać.
I pewien philodendron, ale dalszej nazwy nie pamiętam, dwukolorowe listki Obrazek
Te dwa ostatnie kwiatki dzięki foorfooq

Wracając do mojego grudnika więc chyba będzie to kolor biały, ale jeszcze do końca nie wiem. Listek powoli się rozwija, więc jak tylko pokaże w pełnej okrasie to zaraz się pochwalę ;:172 ;:215
Awatar użytkownika
anka93
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1804
Od: 5 paź 2008, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Kwiatuchy Aguchy :)

Post »

Piekne kwiatuszki.mi najbardziej , z racjii mojego bzika podoba się cudowna,srebrna begonia :D
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3031
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwiatuchy Aguchy :)

Post »

Fajniutkie kwiatki ;:138 tak słodko wyglądają.
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Kwiatuchy Aguchy :)

Post »

Całkiem ładne zdobycze tego tygodnia ;:63
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kwiatuchy Aguchy :)

Post »

:wit Aguś
Kolekcja szybko się rozwija. Tak trzymac. ;:215
Filodendron dwukolorowy to Filodendron pnący variegata 'Brasil' :D Też mam i bardzo go lubię za śliczne wybarwienie. :tan
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Agnisia31
1000p
1000p
Posty: 1292
Od: 2 paź 2012, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwiatuchy Aguchy :)

Post »

anka93 Dziękuję, co do begonii - hmm. dopiero zaczynam doceniać piękno tych roślinek ;:215

justus27 staram się wybierać kwiaty, które zbyt dużo nie wymagają ;:3. Nie zawsze to wychodzi, bo inne kwiaty zaczynają mi sie podobać, a parapety powoli zaczynają pękać w szwach ;:224

elcia1974 gdy zobaczyłam tego filodendrona to się w nim zakochałam, dlatego jak tylko zobaczyłam u Ani, że ma go na sprzedaż natychmiast popędziłam go kupić. ;:172 Nie omieszkałam kupić dwie sztuki i sprezentowałam jeden mojej mamie, bo ona ostatnio biedulka z kwiatami, też jej się spodobał. Nie wiedziała nawet, że są takie kwiatuszki :;230
Awatar użytkownika
izabela skula
1000p
1000p
Posty: 3131
Od: 3 sie 2010, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Myszkowa

Re: Kwiatuchy Aguchy :)

Post »

Aguś przyleciałam pooglądac twoje rośliny i jestem bardzo miło zaskoczona - jesteś tak samo zakręcona jak wszyscy na tym forum i zanim się obejrzysz będziesz miała dżungle w pracy i w domu :;230 ale to nic
zobaczyłam u ciebie begonie i kochana, nie pozbędziesz się mnie dopóki nie wyżebram od ciebie sadzonki tej begonii lub ukorzenionego listka - takiej jeszcze nie posiadam :;230
Awatar użytkownika
Agnisia31
1000p
1000p
Posty: 1292
Od: 2 paź 2012, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwiatuchy Aguchy :)

Post »

Izo jeżeli uda mi się wyhodować sadzonki tej begonii to Ci ją dam. Generalnie jestem laikiem w hodowli begonii, ale jak to mówią: kto nie próbuje, ten w kozie nie siedzi :;230
Awatar użytkownika
izabela skula
1000p
1000p
Posty: 3131
Od: 3 sie 2010, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Myszkowa

Re: Kwiatuchy Aguchy :)

Post »

będę cię pilnowac :;230
Awatar użytkownika
Agnisia31
1000p
1000p
Posty: 1292
Od: 2 paź 2012, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwiatuchy Aguchy :)

Post »

Izo nie widzę przeszkód :tan :tan .
A może masz jakieś praktyczne rady jak z wynikiem pozytywnym rozsadzać - rozmnażać begonki?? Chętnie skorzystam ;:138

Przeglądam Twoje wątki i stwierdzam, że faktycznie masz begoniadę w domciu :;230 . Niektóre okazy naprawdę mi się spodobały ;:224
Awatar użytkownika
izabela skula
1000p
1000p
Posty: 3131
Od: 3 sie 2010, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Myszkowa

Re: Kwiatuchy Aguchy :)

Post »

Aguś, jeśli chodzi obegonie to one rzeczywiście są kapryśne - hm, bezpieczne rozmnażanie, według moich obserwaci - od podstaw, czyli z ukorzenionego listka lub w przypadku starszych egzemplarzy podział głównej łodygi- tej najgrubszej wychodzącej z ziemi, niestety nie wszystkie odmiany ją posiadają
Awatar użytkownika
krokusik164
200p
200p
Posty: 469
Od: 18 paź 2012, o 22:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Oleśnica <-> Bogatynia

Re: Kwiatuchy Aguchy :)

Post »

ja swoją begonię chyba zamorduję :> przestała mi całkiem kwitnąć :evil: tylko w liście rośnie :evil:
Dzień dobry. Arleta. Moje zielone łobuzy.
"Tylko kwiaty dzielą się swoim zapachem ze wszystkimi. . . i z dobrymi, i ze złymi. Ludzie nie. . . mogliby się rozchorować..." Stefan Pacek
Awatar użytkownika
izabela skula
1000p
1000p
Posty: 3131
Od: 3 sie 2010, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Myszkowa

Re: Kwiatuchy Aguchy :)

Post »

krokusik164 pisze:ja swoją begonię chyba zamorduję :> przestała mi całkiem kwitnąć :evil: tylko w liście rośnie :evil:
no i czego się wściekasz? :;230 prawidłowa reakcja, skory my potrzbujemy odpoczynku to kwiaty też go potrzebuja, zobaczsz wiosną znowu rozkwitnie - a jaką masz odmianę?
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”