Norbitki kawałek świata - parapetowce

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agnisia31
1000p
1000p
Posty: 1292
Od: 2 paź 2012, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Norbitki kawałek świata - parapetowce

Post »

;:7
Śliczne kwiatki. Bardzo podobają mi się łosia rogi :heja
Zastanawiam się czy i sobie ich nie sprawic, ale... nie mam już gdzie ich stawiać. Przynajmniej na razie :tan
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata - parapetowce

Post »

AleksandraBdg Gdzie tam zadbane. Dopiero teraz, dzięki forum, uczę się o nie dbać. Ubolewam nad tym, że nie mam południowego słonecznego parapetu, a i te pozostałe mam niewielkie.
Kalanchoe ... poddaję się z nim, nie mam możliwości doprowadzić go do kwitnięcia.
Jeden stary pocięłam i wysadziłam na ogrodzie. Cieszył oko przez lato, ale już podmarzł.
hen_s No ładnie... a ja lałam Pachypodium , bo wydawało mi się, że liście gubi przez suszę :oops: Że też udało mi się go mieć tak długo... chyba zahartował się u mnie.... Czy to, że jest taki "pokręcony" to z braku światła? Czy jest szansa go rozmnożyć? Najbardziej podobają mi się małe. Podziwiam Twoję wiedzę w temacie kaktusy / sukulenty. Ja czytam czytam i wciąz mi się wszystko myli, nie mówiąc o nazwach... :(
Ja zamierzam Twoje wątki przejrzeć zimą jak będzie więcej czasu:). Wczoraj otworzyłam najnowszy i troszkę poczytałam od 1szej strony.
Kasiu, swoje rogi kupiłam za 10lub12 zł. Myślę, że to niedrogo za taką okazała roślinę.
Mam w okolicy fajną szkółkę roślin doniczkowych.
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Norbitki kawałek świata - parapetowce

Post »

Taka szkółka blisko domu to wielkie szczęście.....albo?....nieszczęście :;230 zależy jak na to spojrzeć...bo to pokusa okropna..żądza nawet bym powiedziała.. ;:138

Tak to nie drogo.. ja za maleńkie tłustosze(owadożerne )więcej płaciłam.. ;:224

śliczne są... musimy się umówić, że dasz cynk co jest fajnego... ;:136


:wit
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Norbitki kawałek świata - parapetowce

Post »

Norbitka napisał(a):
a ja lałam Pachypodium , bo wydawało mi się, że liście gubi przez suszę Że też udało mi się go mieć tak długo... chyba zahartował się u mnie.... Czy to, że jest taki "pokręcony" to z braku światła? Czy jest szansa go rozmnożyć? Najbardziej podobają mi się małe.
Kiedy miałem tą roślinę to praktycznie całą zimę była nie podlewana - tyle, że miała chłodno. Gubiła liście (pióropusz na czubku) ale na wiosnę do nowa go odtwarzała jeszcze bardziej okazały. :)
Braku słońca i światła roślina nie lubi - staje się wątła i cienka, przechyla się i robi po prostu brzydka. U mnie stała przez cały sezon wegetacji na odkrytym balkonie i dorosła prawie do 2 metrów.
Rozmnożyć ją można, owszem. Tyle, że z nasion które trzeba zakupić w firmie która się w tym specjalizuje. Jeśli utniesz czubek to roślina się rozkrzewi od góry ale staje się brzydka i nienaturalna.
Małe to ładne są młode zwierzątka. Roślina im starsza tym ładniejsza i ładniej kwitnie. Ot, tak jak nie przymierzając kobieta. :D
Podziwiam Twoję wiedzę w temacie kaktusy / sukulenty. Ja czytam czytam i wciąz mi się wszystko myli, nie mówiąc o nazwach... :(
Bagatela - to tylko ponad 30 lat wprawy... :lol:
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata - parapetowce

Post »

Labka nie koło domu, ale nie tak daleko :) Mój syn ma tam dziewczynę i czasami bywam w tamtych okolicach jak musi np. do niej wstąpić a jedziemy po towar.
hen_s ale ten mój "wąż" niedługo zacznie się przewracać :) Już mam takiego jednego kaktusowatego (inny gatunek ,ale nazwy jeszcze nie znam w ilości 2 szt) którego ciągle podnoszę :) Pójdę na łatwiznę, zrobię foto, to może nie będę szukała nazwy, tylko Ty mi powiesz co to takiego;) Mogę??
Roślina im starsza tym ładniejsza i ładniej kwitnie. Ot, tak jak nie przymierzając kobieta.
To czemu faceci szukają nowych, młodszych ?? :twisted:
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Norbitki kawałek świata - parapetowce

Post »

Bo to tylko ściema kochana ;:124 ..tylko stare wino jest dobre (jeśli nie jest z tych z datą przydatności do spożycia :;230 ) i antyki, cała reszta to tylko starocie... tylko na kobiety mówi się ,że "dojrzałe"...... ;:108

Dawaj tego kaktusa..- kołka!!! chyba wiem, który to..ale się nie znam, ostatnio śmieją się z mojej kaktusowej zdobyczy .. "babcinej peruki" :;230 :;230 :;230 Może nada się do podparcia czegoś??? jak masz dwa to może półka wyjdzie tylko blat dodać? ;:136 :;230



czekam na Ciebie
;:196
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata - parapetowce

Post »

Widziałam tego włochacza. Fajny.
Zrobię foto reszty, której jeszcze nie pokazałam na wolnym czasie. Do domu zwykle ściągam wieczorem, a to nie bardzo pora do zdjęć.
Czekaj, czekaj, na pewno się zjawię :)
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Norbitki kawałek świata - parapetowce

Post »

Czekam niecierpliwie..na Ciebie i....na pokaz zakupów.....może ci listek jakis opadnie przy sadzenie? albo co?.. :;230 rozumiesz prawda? ;:224

;:196
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata - parapetowce

Post »

Jednak zamieściłam zdjęcie kolczastego na pierwszej stronie. O tego "wywrotowca" mi chodziło. Mam ich dwa. Ten jest mniejszy i prostszy. Potrzebuje nazwę jego.

Obrazek

Nie bardzo Kasiu rozumiem :) od czego chciałabyś listek?
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Norbitki kawałek świata - parapetowce

Post »

Jest to często spotykany sukulent: Euphorbia ingens, zwany też czasem od kształtu drzewem kandelabrowym (Candelabra Tree). :)
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata - parapetowce

Post »

Henryk ;:196
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Norbitki kawałek świata - parapetowce

Post »

No widzisz... zagadka rozwalona w sekundę.. miło mieć fachowców w znajomych... ;:63 ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Norbitki kawałek świata - parapetowce

Post »

Bardzo oryginalne łosie rogi.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”