Dzień dobry

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
bebeluch
1000p
1000p
Posty: 3525
Od: 26 gru 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dzień dobry

Post »

bezzia tylko łóżko niech Ci służy do spania :;230 bo widzę że Ty się rozpędzasz nie na żarty ;:215
Mędrzec potrafi uczyć się nawet od Głupca. Głupiec nie uczy się nigdy.
Awatar użytkownika
masik
1000p
1000p
Posty: 1077
Od: 4 wrz 2012, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Dzień dobry

Post »

I miednicę, miednicę też musisz mieć...wiesz higiena ;:333
Awatar użytkownika
tesia39
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9113
Od: 9 kwie 2012, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Dzień dobry

Post »

No kochana, szalejesz z zakupami kwiatowymi ;:224 ale każdego kto zaczyna być na FO to spotyka :;230
bezzia
50p
50p
Posty: 66
Od: 10 wrz 2012, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów,lubuskie

Re: Dzień dobry

Post »

Tesia39,
tak tak. TO wszystko "wina" tego FO, bo tak być może kwiatomania by się jakoś wyciszyła samoistnie po n-tym kwiatku jak nasycony głód a tak się wręcz rozpędza i nakręca jak sobie pooglądam jakie to cuda ludziska mają a ja jeszcze nie ;:164. Co gorsza można szczepkami się wymieniać dokupywać już bez udziału sklepów-koniec świata i armageddon 8-)
Awatar użytkownika
Dorotak
1000p
1000p
Posty: 1648
Od: 4 maja 2012, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: gdańsk

Re: Dzień dobry

Post »

bezzia :wit jak juz nie bedzie miejsca na kwiatki to mozna jeszcze mieszkanie zamienic na wieksze :tan ja mimo czterech duzych pokoi mam problem z kwiatami nie mam gdzie ustawiac
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dzień dobry

Post »

No dracenka super się wkomponowała do pokoju , a kwietniczek super;).
bebeluch
1000p
1000p
Posty: 3525
Od: 26 gru 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dzień dobry

Post »

Dziewczyny jeszcze trochę to pokoje dla kwiatów a wy na hamakach pod sufitami będziecie sypiać ;:196
Mędrzec potrafi uczyć się nawet od Głupca. Głupiec nie uczy się nigdy.
bezzia
50p
50p
Posty: 66
Od: 10 wrz 2012, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów,lubuskie

Re: Dzień dobry

Post »

Przygarnęłam dużego cissusa (tak?) w przecenie z oferty Netto, w której to wcześniej zakupiłam moją Dracenę Lindenii. Jestem przezachwycona jaka 1,5 metrowa okazja mi się trafiła ;:63 za jedyne 20zł ;:224
Obrazek
A i miejsce się jakieś znalazło całkiem zacne :uszy

Roślinki mimo wchodzenia w jesienny odpoczynek jednak nie próżnują:
Zamiocoulcas rozwija swojego nowego listka
Obrazek
Rypsalis wypuścił długaśne wąsy...ciekawe co z tego ma wyniknąc?
Obrazek
Kroton ma już nowe listki a widzę, że trzeci tez idzie ;:63
Obrazek
Był w ofercie biedronki cissus to zagęściłam obecnego i wygląda pięknie taki bujny ;:167
Obrazek
Livinstonia nie rośnie szybko, więc nie wiem kiedy z tego "wyrostka" zobaczę liścia, ale i tak zachwyca mnie że się zdecydowała na "dzidziusia" ;:172
Obrazek

A najwieksze szoki zaliczyłam z Phalkiem i amarylisem.
Po kolei: Phalek odratowany z przeceny z ostatnim pąkiem zamiast jak "normalny" phalek zrzucic tego pąka w ramach adaptacji to go rozwinął. To już był szok, ale kiedy teraz odkryłam zupełnie nowego pąka to zdębiałam...Chyba gostek "oszalał" a ja razem z nim ;:154
Obrazek

Drugi szok zaliczyłam dziś-od września zasuszałam amarylisa na sen zimowy. Dwa miesiące posuchy i kiedy dziś już miałam go wynieśc odkryłam "cosik" zielonego wystajacego z tej suchej jak pieprz ziemi...Odkopałam a tam.... ;:202
Obrazek

I w tym momencie bardzo proszę o radę. Kiedy usamodzielnic tę cebulkę przybyszową? Toż ona chyba jest za mała na samodzielną doniczkę?

Cuda panie, no cuda po prostu ;:170
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Dzień dobry

Post »

Fajne kwatuchy :uszy
Przybyszowa cebulka Hippeastrum jest już wystarczająca do usamodzielnienia(przynajmniej z fotki tak wyglada :wink: ).
Wsadź do małej doniczki, podlej i na parapet.
Takie małe cebulki przez pierwsze 3 lata hodowli się nie usypia. Po trzech latach cierpliwości, hibernacja,i powinna pięknie zakwitnąć ;:108
Pozdrawiam
;:3
Awatar użytkownika
arim27
100p
100p
Posty: 165
Od: 29 paź 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Dzień dobry

Post »

zapisisuję wątek,oby mi nie umknął :)
Pozdrawiam Mirka !
Awatar użytkownika
NomiMalone
100p
100p
Posty: 172
Od: 8 sie 2012, o 16:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Dzień dobry

Post »

Mnogość roślin widzę ;:oj Skrzydłokwiat mnie urzekł , u mnie niestety pdajaą jak muchy, choć w tym roku mam kolejnego i jeszcze żyje :lol:
Będę zaglądała :)
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dzień dobry

Post »

Bezzia ta półtorametrowa okazja przewspaniała ;:138 naprawdę daje po oczach swoją okazałością :D
bezzia
50p
50p
Posty: 66
Od: 10 wrz 2012, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów,lubuskie

Re: Dzień dobry

Post »

Evluk-dziękuję za wskazówke! zwłaszcza z tym nieusypianiem ;:19
Cebulka siedzi w ziemi już sobie zaraz po Twoim poscie. Listek rośnie w górę i cieszy oko.Tak się prezentuje ;:86
Obrazek

Mirka-arim27.Witaj lubuszanko ;:7

NomiMalone-ten przepiękny skrzydłokwiat w pracy stoi i może dlatego tak dobrze się ma, bo pochłania te różne komputerowe promieniowania i inne złe energie przychodzące do biura :wink: A jak sobie chcę zrobic małą przerweę to chwytam za spryskiwacz i go zraszam-on ma coś z tego i ja też (chwilę lenistwa) ;:108

Trzynastka-Scidapsus jest przekochany. Wypuszcza nowe listki, pędy boczne-jak ja się cieszę, ze go kupiłam zwłaszcza w obliczu marniejącej palmy nucifera ,która do tej pory do spółki górowała na pokojem i niedługo mnie opuści ;:219 Ostanie się on jeden taki duży (w tym pokoju)...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”