Mój zielony świat - Marcin

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

Bardzo się cieszę, że zajrzałaś :D Jeszcze się zastanowię co zrobić z tym zamiokulkasem czy przesadzić czy większe lokum mu zapewnić :roll:
Tego sukulenta o którego pytasz jakiś czas temu kupiłem jako hawortię, ładnie mi się rozrósł w kępkę, wpisałem w google aloes ośnieżony i niby pokazały mi się rośliny podobne do tej mojej, także sam już nie wiem :oops: W każdym razie jak Ci się podoba to nie ma problemu bo ma sporo dzieci :wink:
Awatar użytkownika
koniczynka2014
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 12 kwie 2014, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

No no , masz rękę do roślin .Wszystko rośnie jak szalone ;:oj
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

Sprawdziłam...faktycznie podobieństwo uderzające :shock:
Jak dzieci za bardzo rozrabiają, mogę się zająć z wielką chęcią ;:215 . Jak przyjdzie rzeczony aloes, który zamówiłam, można będzie zabawić się w grę: "Znajdź trzy różnice" ;:306
Pozdrawiam :wit
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

Witaj Marcinie :wit Ja ostatnio stałam się też amatorką akwarium. Zupełnie przypadkowo, bo musiałam "przechować" na zimę dwie rybki (karpia koi i karasia) z oczka, żeby nie zamarzły. Kupiłam więc im akwarium na jakiś czas, bo one raczej akwariowe nie są ;:306 Teraz rybki już idą do oczka, a ja mam zamiar zrobić sobie naturalne zielone akwarium np. z neonkami albo molinezją, na razie jeszcze nie wiem. Ważne, żeby były efektowne w zieleni i nie skubały roślin. Musze tylko zaopatrzyć się w porządne oświetlenie do roślin, a to już jest niezły wydatek...
Awatar użytkownika
kasiuta74
500p
500p
Posty: 700
Od: 1 sty 2012, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

Witaj Marcinie :wit
Fajne masz kwiaty, szczególnie paproć i ten kudłaty kaktus wpadł mi w oko :)
Akwarium to i moje hobby?. duże hobby .Powiedz czy w trzech akwariach trzymasz mieczyki i gupiki czy może też inne rybki....
Jak zaczynałam przygodę z akwarium to oczywiście też u mnie były mieczyki,gupiki, molinezje.
Ale przez to,że rybek było coraz więcej i więcej to zlikwidowałam tę hodowlę.
Ja bym na Twoim miejscu zamioculkasa nie przesadzała bo one lubią ciasną doniczkę.Nie wiem jak u innych ale u mnie słabo rósł po przesadzeniu więc go z powrotem do ciasnej wpakowałam.Teraz przynajmniej nie marnieje...ale też nie rośnie ;:174
____________________
Pozdrawiam Katarzyna
Domowe Kasi
x-Cz-a

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

Potwierdzam , on uwielbia ciasnotę w donicy
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

bozunia Takie akwarium z roślinami to taki podwodny ogród, a sama akwarystka to wciągające hobby :D Fajnie obserwować ryby i to strasznie odstresowuje ;:108 Jak czasem przysiądę do obserwacji i tak się zapatrzę, że nawet nie wiem kiedy czas mi mija :). Gupiki są bardzo kolorowe i są super rybkami, tylko akurat jak młode mi się urodzą nie mam sumienia ich pozostawić na pożarcie przez inne i tak się namnażają. Na szczęście szybko znajduję im nowe domy do zamieszkania i się trochę rozluźnia :wink: Więc z całego serca polecam założenie akwarium ;:108
Katiusha Mam glonojady złote i brązowe, też mi się szybko rozmnażają, właśnie złoty tata pilnuje ikry w grocie :D Mam kiryski pstre, a także molinezje żaglopłetwe uwielbiam oglądać zaloty samców wtedy tak ładnie się prezentują przed samiczkami. Jest jeszcze bojownik samiec i dwie samiczki.
Ten włochaty kaktus rośnie u mnie już dłuższy czas, około 5 lat i widzę, ze ma bardzo powolne tempo wzrostu. Paprotce chyba służy obecność akwariów i wysoka wilgotność powietrza dzięki nim :D

Zastosuję się do waszych rad i na razie zostawię zamiokulkasa, najwyżej na przyszły sezon go przesadzę a teraz niech jeszcze pomieszka w dotychczasowym lokum :wink:
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

:wit
Oczopląsu można dostać od tych żwawych rybek ;:219 ;:306 . Chyba też akwarium założę, bo mi się marzy taka paproć, jak Twoja. :lol:
pawel1988
100p
100p
Posty: 141
Od: 1 wrz 2013, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

No to i ja zajrzałem do wątku :D Ta roślina sukulentowa o której mówicie z Kasią to na pewno nie jest aloes ośnieżony. To na 100 proc haworcja. Bardzo zadbane roślinki. Moją uwagę najbardziej przyciągnął nakrapiany fikus sprężysty i typowy znany od pokoleń echinopsis :D
Bardzo dawno temu miałem akwarium i w nim też m. in. mieczyki więc bardzo miło mi popatrzeć na te w Twoim wątku. To jeden z moich ulubionych gatunków ryb
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

Kasiu Koniecznie akwarium to super sprawa ;:108 Mogę przed nim siedzieć godzinami :D
pawel1988 cieszę się, że zajrzałeś do mojego wątku :D Ja uwielbiam te fikusy sprężyste maja u mnie chyba dość dobrze bo bezproblemowo rosną i mają sporo tego białego obszaru na liściach więc służą im moje wschodnie okna, mam też normalnego zielonego o bengalskiego fikusa. Problem tylko z przędziorkami często się pojawiają ze swoją pajęczynką, a liście później od spodniej strony mają czerwone kropeczki. Echinopsis mi co roku kwitnie więc też go uwielbiam mimo, że kwiat tylko jedna noc kwitnie.
pawel1988
100p
100p
Posty: 141
Od: 1 wrz 2013, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

Kiedy jakiś czas temu miałem problem z przędziorkami to pomogły pałeczki nawozowe owadobójcze. Fikusy to bardzo wdzięczne rośliny - mam u siebie dwa benjaminy "nattsja", jednego benjamina varegiata, jednego tzw tępego czyli drzewko bonsai, a ostatnio spełniłem swoje marzenie i udało mi się upolować w markecie lirolistnego. A Twojego bengalskiego właśnie wypatrzyłem na pierwszej stronie, wcześniej myślałem że to inna roślina - pewnie teraz jest dużo większy :D
Echinopsis ma swój urok, wprawdzie nie mam, ale wielokrotnie widziałem kwitnące.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/43b ... 74553.html
Czy to to na dole za sansevierią to może rhipsalis?
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

Tak bęgalski sporo już urósł i miał boczne odrosty z których zrobiłem nowe sadzonki :wink: Na lirolistnego tez ja poluję ;:108 bo brakuje mi go w mojej fikusowej kolekcji, nie mam też benjamina variegaty wcześniej miałem ale to chyba nie do końca był variegata bo zdarzały się i całe białe liście i w połowie. Strasznie tracił liście i niestety pędy zamierały u niego. Tak ta roślina za sansieverią to rhipsalis
pawel1988
100p
100p
Posty: 141
Od: 1 wrz 2013, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

Benjaminy Variegaty bywają bardzo zmienne. Widziałem przypadki kiedy stawały się po pewnym czasie typowo zieloną formą. Ten, którego mam ja też posiada jedną zieloną gałązkę. Zobaczymy jak to będzie dalej wyglądało.
Bengalskiego zielonego typowego nigdy nie miałem, miałem za to tą odmianę variegata, ale to już bardzo dawno. Nie pamiętam nawet czemu zmarniał, ale do dziś bardzo lubię ten gatunek :D
Lirolistnego bez większego problemu dostaniesz w markecie z owadem. Pojawiły się tam stosunkowo już dawno, więc nie wszędzie są, ale w 3 czy 4 odwiedzonym markecie powinieneś go znaleźć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”