Doniczkowy "ogród" na parapetach.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Elhape
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 4 maja 2022, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Doniczkowy "ogród" na parapetach.

Post »

Witajcie
Na parapetach zaczyna gościć co raz więcej kwiatów mimo tego, że kiedyś to nawet kaktusy potrafiłem zasuszyć. Ale od jakiegoś czasu zaczęło mnie cieszyć dbanie i podlewanie kwiatków. Prawie codziennie chodzę i patrzę czy rosną jakieś nowe liście. :lol:
Jeden z pierwszych jaki zawitał około roku temu to Fikus Benjamina, ostatnio dostał nową doniczkę chociaż nie wiem czy nie za wcześnie.
ObrazekObrazekObrazek

Jakiś czas później dostałem od taty 2 ukorzenione odnóżki które bardzo szybko się przyjęły w ziemi i w krótkim czasie wypuściły sporo nowych listków.

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Doniczkowy "ogród" na parapetach.

Post »

Witaj na forum, dobry początek. :wit
Takie puste parapety to chyba tylko do zdjęcia.
Czekamy na ciąg dalszy.
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Doniczkowy "ogród" na parapetach.

Post »

Dzień dobry, witaj na Forum. Zapewniam, że jeśli tu zostaniesz, to wkrótce nie wystarczy Ci tych parapetów na rośliny, które chciałbyś jeszcze mieć. Skoro lubisz grzebać w doniczkach, to działaj. Zielone są fajne :wink: Powodzenia i koniecznie składaj relację z postępów. Pozdrawiam i miłego weekendu życzę.
Elhape
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 4 maja 2022, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowy "ogród" na parapetach.

Post »

Witajcie, bardzo mi miło.
Haha kwiatków do zdjęć za bardzo nie przestawiałem więc te parapety są faktycznie jeszcze lekko puste ale pomysłów co tam będzie stać mam co raz więcej oczywiście dzięki temu forum. Jak się widzi cuda co rosną u niektórych to od razu nachodzi ochota na zakupy :D
Obciąłem największemu Benjamin-owi 3 gałązki aby stworzyć dłuższy pień i zaciekawiony wcześniejszymi sadzonkami od taty umieściłem je w wodzie i cierpliwie czekałem na korzonki. Efektem tego jest nowa roślinka w której zaplotłem ze sobą te 3 gałązki i liczę na to, że ładnie zrosną się w gruby pień.

ObrazekObrazekObrazek

Razem z pierwszym Benjamin-em otrzymałem Grubosza który niestety dość długo stał na wschodnim parapecie przez co troszkę się wyciągnął ale teraz stoi już na właściwym miejscu od południowej strony co mu służy, choć ostatnio pojawił się z nim drobny problem :(

ObrazekObrazekObrazek

Gruboszowi urwałem już 4 listki z czego 2 pierwsze(wstyd się przyznać) wyrzuciłem bo nie wiedziałem, że z nich może wyrosnąć nowa roślinka :( Ale na szczęście doczytałem tutaj na forum co się z nimi robi i powoli a nawet bardzo powoli rośnie nowy lokator :D

Obrazek

Niestety ocalał tylko jeden gdyż drugi chyba źle urwałem gdyż w dość krótkim czasie cały zgnił mimo tego, że w obu kubeczkach miały takie same warunki.

Maj był dość słoneczny dzięki czemu grubosz postanowił już z mniejszymi odstępami wypuścić nowe listki.

ObrazekObrazekObrazek

Żeby nie czuł się samotny zakupiłem odmianę Hummels Sunset która chyba już oswoiła się z nowym miejscem i nową doniczką bo widać, że niebawem wyrosną nowe listeczki

ObrazekObrazekObrazek
Elhape
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 4 maja 2022, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowy "ogród" na parapetach.

Post »

Kolejny kwiatek, tym razem kwitnący zakupiłem po tym jak dzięki forum dowiedziałem się, że istnieje :lol:
Adenium Obesum

Tak wyglądała zaraz po zakupie

ObrazekObrazek

A tak po około 2 tygodniach od zakupu

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Gwiazda Betlejemska którą kupiłem przed świętami w zeszłym roku bardzo długo, ku mojemu zdziwieniu, utrzymywała piękne czerwone liście. Myślałem, że już nic z niej nie będzie a ona twardo rośnie i może uda się aby na najbliższe święta zrobiła się znowu piękna i czerwona. W nagrodę na dniach będę musiał zaserwować jej przesadzenie do świeżej ziemi i może innej doniczki.

ObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek

Jak juz jesteśmy przy świętach to trafił do mnie Grudnik, pięknie kwitł ale niestety chyba ze stresu przy przeprowadzce opadły wszystkie kwiatki

Starsze zdjęcia

ObrazekObrazekObrazek

I obecne

ObrazekObrazekObrazek

Kolejny kwiatek który powinien kiedyś ładnie zakwitnąć, na razie zrobiłem koło z drutu ale docelowo chce to zmienić na jakąś ładną drabinkę

Hoja

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

I ostatni kwiatek który udało się ukorzenić z odnóżek i kilka dni temu trafił do doniczki z ziemią

Eschynantus

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowy "ogród" na parapetach.

Post »

Witaj!
Widzę, że odnosisz sukcesy w ukorzenianiu roslinek, czy to w wodzie, czy w ziemi. Wypuszczją korzonki w stosunkowo krótkim czasie. Brawo! Sprzyjają im warunki, jakie masz w mieszkaniu, :) Przypuszczam, że mniej więcej za rok, ten parapet stanie się mocno zagęszczony.
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Doniczkowy "ogród" na parapetach.

Post »

Cześć. Zamieszczaj fotki, jak Ci rosną roślinki. Fajne są. I pozyskuj nowe. Zielone i kwitnące są fajne :wink:
Awatar użytkownika
anetq092
100p
100p
Posty: 101
Od: 6 kwie 2021, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Doniczkowy "ogród" na parapetach.

Post »

Kolekcja kwiatków się powiększa, oby tak dalej ;:215 a grudnik ma to do siebie, że po zmianie miejsca zrzuca kwiaty, taki trochę obrażalski jest ;:306
Mój wątek, zapraszam :)
Doniczkowe u Anety.
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Doniczkowy "ogród" na parapetach.

Post »

Co tak u Ciebie przycichło?
Elhape
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 4 maja 2022, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowy "ogród" na parapetach.

Post »

Dość intensywny okres za mną ;) ślub, podróż, wakacje :)
Przez brak czasu ususzyłem wszystkie moje fikusy ;:145
Grubosze zaatakowało jakieś dziadostwo(podobno grzyb), jeden wygląda na to, że się uratuje ale drugi marnieje w oczach :(
W między czasie przybyły na parapetach 4 nowe kwiatki, także do przodu :)
Zdjęcia wrzucę niebawem bo jak popatrzyłem na zdjęcia tu w temacie to dopiero zobaczyłem jak te moje roślinki się rozrosły :)
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Doniczkowy "ogród" na parapetach.

Post »

Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia. Kolekcję roślin odbudujesz, właściwe już zaczynasz uzupełniać braki.. Powodzenia.
grafi26
200p
200p
Posty: 390
Od: 25 mar 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Doniczkowy "ogród" na parapetach.

Post »

Widzę że masz też hoje.Ja 3 lata temu zakochałam się w tych roślinach za ich kwiaty i ich zapach.Miałam już ponad 20 odmian,ale nie wszystkie mnie polubiły.Teraz już wiem że nie warto się nimi przejmować i często do nich zaglądać,wolą przesuszanie.Jak odpuściłam to zaczęły intensywnie rosnąć i kwitnąć.Jedna z jednym listkiem stała dwa lata.Już ją chciałam wyrzucić a tu niespodzianka w postaci kilku nowych listków.
Życzę powodzenia w uprawie doniczkowych.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Doniczkowy "ogród" na parapetach.

Post »

Wszystkiego co najlepsze na nowej drodze życia. ;:167 :wit

Kwiatki sobie odkupisz, wyhodujesz i będziesz mieć radość z ich codziennej pielęgnacji.
Na wszystko przychodzi odpowiednia pora.
Powodzenia :wit
A skąd jesteś?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”