Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

bober0 cieszę się bardzo że moje rady przyniosły efekty.Cała moja wiedza o uprawie w hydro oparta jest na własnym doświadczeniu, obserwacji moich kwiatów.Kiedy zaczynałam przygodę z hydro nie było żadnych książek a komputera nie miałam.Czasem rady uzyskiwałam w sklepie hydroponicznym. Tak więc cała moja wiedza zawarta jest w moim wątku. Zyczę miłej lektury .Oczywiście na kazde pytanie chętnie odpowiem.
Niestety eksperyment z bazylią się nie powiódł ;:174 z powodu sklerozy :oops: Korzonki oczywiście wypusciła ale w pewnym momencie zapomniałam uzupełnić wodę i uschła zanim trafiła do hydro ;:223
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Tereso i ja się melduję w Twoim wątku, bo wyczytałam gdzieś, że masz paprocie w hydro i przeglądam Twój wątek i... szaaaacun !
Idę czytać dalej.. i zapewne pozwolę sobie wrócić z pytaniami :)

(o..Kraków ! :tan )
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Witaj iskraiskra Jest mi bardzo miło Cię powitać, zapewne ziomalka :heja .Czytaj,czytaj jest tego sporo :) ale i informacje dotyczące uprawy w hydro sadzę że Ci się przydadzą. Pytan zadawaj ile chcesz na każde odpowiem.
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
olek40
50p
50p
Posty: 99
Od: 1 mar 2014, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

A ja chciałem zapytać o Echinopsisa posadzonego w 2014 r do hydro.
Jeszcze żyje ?
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Tereso.. właśnie hydroponikę mam rzut beretem od siebie :) muszę podjechac i ich pomęczyć :)
Także ejże weżże się nie skuś :)
Przeczytałam prawie całe Twoje wątki i mam parę pytań laickich.. jeśli mogę.
Widzę, że Ty masz taki profesjonalny osprzęt do hydro.
Chciałabym przesadzić parę kwiatów do hydro, bo ciężko czasem mi je wyczuć w ziemi..ale ze względu na dość wysoką wilgotność w moim domu nieco się obawiam, że nie poradzę sobie z jej nadmiarem. Czy sprawdzałaś jak bardzo wzrosła Ci wilgotność w domu od kiedy masz hydro lub czy jesteś w stanie powiedziec na jakim ona jest teraz poziomie?

Widzę też, że wszystkie rośliny stoją w osłonkach..czy one muszą być w takich szczelnych oslonkach ? czy jakbym wstawila w dziurkowane czarne doniczki i w głębsze miseczki to będzie też ok czy te oslonki wysokie są konieczne?

Bardzo Ci z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Witaj olek40 czy na pewno chodzi Ci o kaktusa ? To jedyny kwiat do którego podchodzę z wielkim dystansem i nie mam w swojej kolekcji. Moze dlatego że w miałam z nim niemiłą przygodę ,wiadomo jaką :wink: Chyba w 2008 roku (4 strona w pierwszej częsci wątku) usiłowałam posadzić kaktusika .Niestety chyba się nie lubiliśmy :oops:
iskraiskra mieszkam w bloku i to wysoko więc słoneczko mi świeci bardzo mocno w związku z tym w mieszkaniu sucho ,więc kwiaty w hydro to sposób na zwiększenie wilgotności.Nie wiem jaki powinien być poziom wilgotności ale moje urządzenie wskazuje 50% wilgotności, a jaki powinien być? W pokoju 25mkw.mam 8 kwiatów.
Kwiaty w hydro wymagają wysokich osłonek i w miarę dopasowanych aby korzenie nie miały dostępu do światła.Nie zawsze mam profesjonalne osłonki.Czasem biorę wkład do reki , jadę do OBI i staram sie w miarę dopasować. Czasem jest kilkumilimetrowy luz.
Co nie znaczy że nie możesz poeksperymentować i podzielić się doświadczeniami. Wstaw zdjęcie swojej propozycji.
Sadzę że bez wskażnika nie będziesz wiedziała kiedy podlać.
Jak znajdę czas zrobię zdjęcia i pokażę w jak sobie poradziłam z za wysoką zwężająca sie ku dołowi osłonką.Proszę o cierpliwość.
iskraiskra jesteś szczęściarą że mieszkasz blisko sklepu hydroponicznego. Ja niby mam niedaleko ale nieciekawe połączenie 2 autobusy i kawałek na piechotkę.Czasem syna albo koleżankę z samochodem wykorzystuję
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
olek40
50p
50p
Posty: 99
Od: 1 mar 2014, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

LaCucarachita pisze:Tereso :)

Kaktusiki w hydro:
Obrazek Obrazek
Chodziło mi o te Echinopsisy, ale już doczytałem kto napisał ten post :)
Po prostu za dużo na raz się naczytałem i nie dopatrzyłem :roll:
Osobiście w hydro mam 3 rośliny, niedługo do takiej uprawy dołączą pnącza.
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Moje kwiatki stoją tak jak ten, bo wydawało mi się,że bez powietrza i światła na cieplejszym parapecie zgniją lub spleśnieją :oops:
No nic to.. może spróbuję kupić doniczki takie typowe do hydro i spróbować z jakimś kwiatem. Myślałam o skrzydłokwiacie, bo one niby wrażliwe na przelanie ale z drugiej strony, to kwiaty, które dobrze rosną w akwariach pod wodą, to może na początki hydro będą dobre do testów :)
Obrazek

Wilgotność na poziomie 50% jest bardzo ok. Powinna być chyba właśnie między 50-60% aczkolwiek ja mam 33 doniczki w pomieszczeniu ok 35-40m2 , i wysokość ok 60% i powyżej , więc właśnie tego się boję, że jak wsadzę w hydro i skoczy mi o 10% to dobiję do 75% a to już za dużo :/

a ten sklep niedawno właśnie odkryłam i odkryłam, że tak blisko :)
olek40
50p
50p
Posty: 99
Od: 1 mar 2014, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Właścicielkę wątku przepraszam za off top, ale .....
iskraiskra pisze: Myślałam o skrzydłokwiacie, bo one niby wrażliwe na przelanie ale z drugiej strony, to kwiaty, które dobrze rosną w akwariach pod wodą,
Na jakiej podstawie są te przypuszczenia ? To że skrzydłokwiaty wytrzymują okresowe zalanie wodą, nie znaczy że dobrze rosną.
Wielu hurtowników zoo sprzedaje rośliny doniczkowe a nawet ogrodowe( np tatarak trawiasty variegata) jako rośliny wodne. Właściciele sklepów zielonego pojęcia nie mają na temat roślin i liczą na łatwy zysk z kolorowych fittoni, niedośpianów i innych kolorowych ciekawostek.
Skrzydłokwiat do hydroponiki nadaje się jak najbardziej.
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Sąsiad mój jest akwarystą i hodował je w akwariach jako rośliny wodne..
olek40
50p
50p
Posty: 99
Od: 1 mar 2014, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

No cóż, jakie pojęcie taka i akwarystyka (notabene złote rybki w kuli też nazywa się akwarystyką :twisted: ) ..... ciekawe jak długo ów skrzydłokwiat pociągnął pod wodą ...


A jeszcze właścicielkę wątku o storczyka dopytać chciałem - to jakaś cambria, czy już zakwitła? Jeśli nie, to należy przestawić ją w jaśniejsze miejsce. Sporo mieszańców potocznie zwanych cambriami, nie kwitnie z powodu zbyt małej ilości dostępnego światła.
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

olek40 Nie przepraszaj ,nie ma za co. Wiem że kaktusy pieknie rosną w hydro, widziałam je w sklepie hydroponicznym.Mnie one nie pociągają więc nie podjęłam ponownej próby.Storczyk niestety marniał i mimo reanimacji zakończył żywot :( .światła mu nie brakowało.
Może kupię jakiegoś biedaczka i odwdzięczy mi się kwieciem :heja

iskraiskra
to co pokazałaś na zdjęciu to nie uprawa w hydroponice .Tak może rosnąć storczyk bo jego korzeniom nie przeszkadza dostęp do światła.Nie trzymałabym go jednak w wodzie tylko raz na 2 tygodnie zanurz całą doniczkę w wodzie na 10-15min. Inne rośliny wymagają dopasowanej (może być niewielki luzik) osłonki i wskażnika. wkłady i wskaźniki nie są drogie.Moje kwiatki rosną na południowym parapecie i jeszcze żadnemu w ciągu mojej 18 letniej przygody z hydro, nie przyszło do głowy żeby zgnić. Pod parapetem jest kaloryfer ,rzadko odkręcany bo słoneczko nagrzewa mi mi pokój do temp 22-24st ;:oj
Skrzydłokwiat jest" pijakiem" i świetnie się nadaje do uprawy w hydro.
Kto wie może kiedyś spotkamy się w sklepie :)
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Dziś byłam i kupiłam monsterę w hydro i parę akcesorów..ale.. cały sklep bym wyniosła.. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”