Dom w odcieniach zieleni (2)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

Ten mój hiacynt to chyba jakiś niedorozwinięty, a może przesadziłam go w zbyt dużą doniczkę?
Chyba że ma za zimno, jak się nie ruszy w ciągu tygodnia, to go wezmę do pokoju. :roll:
Awatar użytkownika
Motylica100
200p
200p
Posty: 232
Od: 14 mar 2010, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

Wiktorio, ciekawe masz roślinki :)
Co tam z odrostami frizei? Ja wysiewałam frizee z nasion i powiem, że baardzo wolno rosną. ;:108
Piękną masz monsterę, a ten cytrus to nie czasem klamondynka ? Dużo owoców zawiązał?
Vandzie widzę pięknie ci rosną, mają super koszyczki :) A co tam u nich słychać?
Śliczne dzbaneczniki, szkoda, że wymagają tak wysokiej wilgotności, próbowałam już z kilkoma, ale nie udawało mi się.
Okno fikusowe niczym w dżungli :shock:
A w terrarium trzymasz jakieś zwierzęta?
Lidka lmw
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 23 sie 2011, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

Wiktorio a mnie się Twoje zroślichy podobają !! Śliczne są
Pozdrawiam Lidka Mój mały zielony raj część 1 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47114" onclick="window.open(this.href);return false;
część 2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=48489" onclick="window.open(this.href);return false;
część 3 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=49364" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

Felkukartofelku - dziękuję bardzo ;:196 (aż mi głupio taką emotkę wstawiać facetowi :wink:).
Rapunzel - ;:196 . Ja myślę, że Twój ma lepsze warunki (bardziej zbliżone do wiosennych). Mój szybko zakwitnie, a potem równie szybko przekwitnie. Ty na swojego trochę poczekasz, ale będzie ładniejszy i dłużej będziesz się nim cieszyć ;:108 .
Motylico - :wit witam. Dziękuję bardzo ;:196 .
Z tych odrostów, które frizea wypuściła jako pierwsze, przetrwał jeden, który udało mi się odciąć z kilkoma korzeniami. Wszystkie pozostałe, bez korzeni, padły. Z kolejnego pokolenia wszystkie trzy żyją, ale na wszelki wypadek nic z nimi nie robiłam, nie oddzielałam ich. Dorosła roślina powoli zasycha, ale jeszcze nie padła zupełnie. Maluchy też dość wolno rosną. Ważne, że i u Ciebie, i u mnie żyją :) .
Za pochwałę monstery dziękuję, jest u mnie od kilku lat, a została przywieziona z budynku przeznaczonego do rozbiórki. Już wtedy była dorodna, choć widać, że dostęp do światła bardzo jej służy (mi trochę mniej, bo trudno dostać się do balkonu).
Cytrus - zgadza się, to prawdopodobnie kalamondyna. W zeszłym roku utrzymał jednego owocka. Miał go bardzo długo, a końcu się nad nim zlitowałam i oberwałam. Wkrótce potem zakwitł ponownie, ale niestety wszystkie kwiaty mu opadły. W sumie, to chyba lepiej, bo cały czas planowałam przesadzanie i czekałam, aż owoc opadnie. W czasie kwitnięcia też nie mogłam przesadzać i bałam się, że będę musiała czekać kolejne pół roku. Teraz już jest w nowym podłożu, więc będę czekać na kolejne kwiaty.
Vandy siedzą w terrarium i wygląda na to, że im to pasuje. Powoli przyzwyczajam je do kąpieli, choć jakoś specjalnie się tego nie domagają. Cały czas widać, że żółta jest młodsza od fioletowej - a może ona ma wolniej rosnąć :roll: ? Czaiłam się i czaiłam na pozostałe kolory, a w końcu jakoś mi umknęły :) .
Jeśli chodzi o dzbaneczniki, to ja też kilka razy wcześniej próbowałam je trzymać poza terrarium i za każdym razem ponosiłam klęskę. Mam nadzieję, że tym razem nic im nie zaszkodzi.
Terrarium cały czas jest w fazie planowania wyposażenia i jakoś nie mogę wyjść poza tą fazę. Jak już sobie postanowię wyłożyć ścianki korkiem, to przeczytam, że pleśnieje; kiedy zastanawiam się nad xaximem, to się okazuje, że bardzo trudno go utrzymać, a poza tym zniknął ze sklepów :roll: . Rośliny, póki co, stoją w doniczkach, ale zwierząt tam nie planuję. Jeśli chodzi o zwierzaki, to jakoś bardziej do mnie przemawiają ssaki :) .
Twoje terrarium jest piękne, tylko jakoś nie doczytałam :oops: - z czego masz tło? P.S. Fantastyczny krokodyl.
Lidko - dziękuję ;:196 . Mi się też podobają, tylko, że w tej chwili mam ich pięć doniczek, a sama wiesz, jak cenne jest miejsce :wink: .
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

Wiktorio, trochę mnie pocieszyłaś, dziękuję ;:196
Może i racja, bo w kuchni, a raczej w przedpokoju jest teraz około 15-16 stopni, więc w zasadzie temperatura chyba optymalna. :roll:
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

Wiktoria - to i ja zrobię jak Ty - nie będę ruszać z miejsca tego sierotka skrętnikowego, może jakaś szansa na powodzenie będzie :uszy
Ale koleusy to są piękne ;:167 też takie miałam ;:223 na 1/3 już dokonana samoistna likwidacja ze świata żywych ;:14 a reszta straciła na barwach... i liściach ;:145 obawiam się, że ich przezimowanie w Suwałkach jest mało prawdopodobne ;:223
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
meandrzejew
500p
500p
Posty: 891
Od: 28 sie 2011, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Otwock

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

:wit Wiktorio,
Masz piękne kwiaty (trochę mi czasu zajęło przejrzenie obecnego i poprzedniego wątku, ale czas to u mnie ostatnio towar deficytowy :lol: ). Podziwiam Twoje koleusy i zroślichę. Pewnie wiosną uśmiechnę się o ich szczepki (jeśli oczywiście nie będziesz mieć mi tego za złe).
Kwiatowy: cz 1 i cz 2 oraz warzywny świat Moniki.

Sprzedam/wymienię/poszukuję... rośliny
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

Rapunzel - ;:196 . Bardzo się cieszę, że Cię to pocieszyło :) .
Mniodkowa - ;:196 . Tak sobie pomyślałam: ten mój jest trochę starszy, więc jak zacznie padać, to natychmiast Cię o tym poinformuję. Wtedy jeszcze będziesz mieć czas, żeby coś zmienić u swojego ;:108 .
Moje koleusy spędzają u mnie pierwszą zimę, więc też jeszcze nie wiadomo, jak to będzie. Kolory im również zbladły, nieco liści opadło (ale to akurat chyba moja wina - zawsze, kiedy do nich zaglądam, mają sucho :oops: ).
Meandrzejew - witam i cieszę się, że Ci się spodobały :) . Koleusy to młodziaki - jeszcze nie do końca wiem, czego potrzebują.
Nie musisz się uśmiechać o szczepki :wink: - wystarczy, że się przypomnisz ;:108 . Muszą tylko przetrwać do wiosny :) .

Zdecydowałam się dziś na wyjazd do "miasta" i połażenie po sklepach - samotnie. I co? Ledwo weszłam do sklepu, to wpadłam na mojego faceta :;230 i już było wiadomo, że nic nie kupię. Niby miasto wojewódzkie, dużo sklepów, a poszliśmy do tego samego :shock: . Natomiast kiedy próbuję go wyciągnąć na wspólne zakupy, to negocjacje trwają tygodniami :wink: .
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

:;230 no się ubawiłam Twoją przygodą :;230 teraz możesz mu jawnie powiedzieć, że skoro i tak chodzi do tych samych sklepów co i Ty to jak zechcesz się wypuścić na miasto z nim to nie przyjmujesz protestów ;:224 o ile w ogóle sens jest wychodzenia razem :;230 ja tam czasem wolę iść sama ;:224 ostatnio w sobotę pojechaliśmy na miasto, podwiózł mnie pod ogrodniczy i pyta "muszę iść z Tobą czy mogę poczekać?" na co ja "zoooostań czeeeekaj :tan " a ten od razu się połapał i "ale to nie znaczy, że nie sprawdzę rachunku :evil: ".... wróciłam z kilkoma doniczkami a ten "siedziałaś tam jakbyś conajmniej pół sklepu chciała wykupić :;230 "

moje koleuski także mają chyba zbyt sucho kiedy do nich zaglądam, część już poszła na tamten świat, złość mnie ogarnia, bo nie umiem zimować kwiatków - żadnych! ;:223
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Lidka lmw
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 23 sie 2011, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

Wiktoria a to pech ! :twisted: A były kwiatuszek ! :;230
Pozdrawiam Lidka Mój mały zielony raj część 1 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47114" onclick="window.open(this.href);return false;
część 2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=48489" onclick="window.open(this.href);return false;
część 3 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=49364" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

Wiktorio, ja też miałam raz podobną sytuację, kiedy pojechałam do LM po kwiatki i wylazłam z nimi prosto na męża, który przyjechał tam po coś potrzebnego do pracy. :;230 Jednak to był bardzo dobry zbieg okoliczności, bo mnie podwiózł do domu. :tan Generalnie jednak był w szoku, że mnie tam spotkał, pewnie dlatego, ze to były dopiero początki mojej zielonej pasji. :wink:
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

Wiktorio bardzo zabawna przygoda :;230 :;230 :;230
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

Wiktorio ze śmiechu i oplułam monitor ze smiechu :D miasto wojewódzkie a na swego chłopa trafiłaś fart :;230 ;:224
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”