Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Witam Cię Tasikk po niedzielnym i obfitym śniadaniu ;:138
Bardzo fajnie,że znowu do mnie "przytuptałaś"-możesz częściej-zapraszam :heja ,ale żebym ja jeszcze bardziej nie urósł od Twoich pochwał,bo tak prawdę mówiąc,czy aby jest za co? ;:88
P.S.Co prawda już wiosna na horyzoncie ale spójrz przez moment na chryzantemy,z którymi specjalnie dla Ciebie przesyłam kolażyk-czyż to nie piękny kwiat minionej pory roku ;:88 Z pozdrowieniami-Arkadius121 :wit Obrazek
Awatar użytkownika
dagg
500p
500p
Posty: 613
Od: 9 mar 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Witaj! Przeglądałam właśnie Twoją galerię i zaciekawiło mnie, jak uformować grubosza tak jak na lewym dolnym zdjęciu?
Obrazek
Tzn, żeby pień był gruby i nisko rozgałęziony? Czy szczepkę trzeba krótko przyciąć i czekać aż się rozgałęzi, czy trzeba wybrać szczepkę, która naturalnie się rozgałęzia? :)

Pozadrawiam
Awatar użytkownika
cytrusowy hubi
200p
200p
Posty: 223
Od: 3 sty 2012, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Arkadius121 pisze:Hej Cytrusowy Hubi! Gdybyś mi powiedział przed moimi wojażami o daktylowej palmie,to ja słowo daję,wykopałbym ją,przewiózł i przesłał Tobie-przykro mi spóźniłeś się!Widać,ze masz dobrą rekę do obcinania,przycinania,jednym słowem jak to sam ująłeś-znęcania się nad roślinami,co do mojej kalamondyny/-już dawno zebrane wszystkie owoce,które po zjedzeniu z pewnością uchroniły mnie i członków rodziny przed przeziębieniem?Rozrosła się ale liście nadal opadają/najpierw schną-oby to nie była jakaś choroba?/ale wypuszcza równocześnie młode,bo chyba zadziałało coraz większe nasłonecznienie?Jak tam Twoje oczka w głowie-cytrusy ;:88 Pozdrawiam
Moje oczka w głowie super najmniejsza kalamodyna jest obsypana kwieciem jedna kalamodyna na której zaszczepiłem cytrynę zraz się trzyma 2 tygodnie ;:138 może będzie 2 gatunkowiec
cytryna zawiązała owocki i się "puszcza" listkami ;:136
kalamodyna uratowana z kwiaciarni ukorzeniona odbija ładnie a kalamodyna od państa M nie zgubiła ani jednego listka(największy cytrus w mojej kolekcji). A pestowca różnych cytrusów na których będe szczepił czerpią siły z pesteczki i rosną(biedne,nie wiedzą co je czeka "harakiri" ;:224
a owocki na pewno was uchroniły przed paskudnymi chorobami ;:163
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Hej Dagg.
Ten po lewej na dole,to ten sam co po prawej na dole.Można stosować jedną i drugą metodę w zależności od tego jaki chce się mieć kształt drzewka?Hoduję po kilka drzewek a potem wprowadzam selekcję.Uwaga:przyznaję się,że popełniam jeden błąd ;:223 a to chyba z sympatii do grubosza i w ogóle do roślin!Mianowicie po kolejnym uformowaniu i wypuszczeniu zawiązków liści nie powinienien go pozostawiać na parapecie południowym-dlaczego?,ponieważ wypuszcza wg.mnie zbyt duże liście a przecież drzewka Bonsai charkteryzują liście drobne.Tego na górnym lewym zdjęciu odstawiłem na stół-2m od parapetu i już jest efekt-wypuszcza liście o wiele mniejsze.Wynika to z moich obserwacji.To tyle a może aż tyle-Dagg.Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
dagg
500p
500p
Posty: 613
Od: 9 mar 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Dziękuję za odpowiedź!
Muszę się chyba wybrać do mojej szwagierki, bo zdaje mi się, że ona ma grubosza :twisted:
Kiedyś miałam wielkiego grubosza z maleńkiej szczepki, rósł w sposób niekontrolowany i nie przepadałam za nim :oops: aż do teraz nie wiedziałam, że można je w tak ciekawy sposób formować i muszę się z nimi przeprosić :wink:

Pozdrawiam,
Dagmara
Awatar użytkownika
Marudzia
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 sty 2012, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Dzięki sliczne za wyczerpującą odpowiedz ;:180
Na chwilę obecną mam 2 kalanchoe -białe (już przekwitnięte) i morelowe (kwitnące)
jak oba już beda "po" -poucinam czubki poprzesadzam -mam nadzieje beda skutki :wink:
Awatar użytkownika
Jatra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3244
Od: 18 sie 2011, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie-wlkp
Kontakt:

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

:wit

Piękne kolażyki , a słoneczki powalający .Prawdziwe słonko w pochmurny dzień . ;:138
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Przestroga.

Jak co roku o tej porze przystąpiłem do odmładania moich "Brazylijek",czyli diffenbachii.W trakcie cięcia nazbierała się spora ilość pędów około 30-tu a i trującego soku nie mało!W pewnym momencie poczułem pieczenie lewej dłoni od strony wewnętrznej a po chwili pojawiły się na niej czerwone silnie piekące plamki.Mimo szybkiego spłukania bieżącą wodą pieczenie miast ustąpić,nasilało się a zatem doszło do poparzenia.Obyło się bez interwencji medycznej ale oparzenie zeszło dopiero po kilku dniach po regularnym stosowaniu odp.kremu.Być może przytrafia się to tylko wyłącznie alergikom takim jak ja ale proponuję zakładać gumowe rękawice ochronne przed przystąpieniem do tego typu prac,nie po to by nie pobrudzić ziemią rąk ale i nie poparzyć!!!Nasunęła mi się przy tym myśl,że: róża ma kolce,a diffenbachia sok trująco-parzący!Pozdrawiam :wit Arkadius121 ;:223

Obrazek

Obrazek[/

url] [url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c262bd5cfc888914.html]Obrazek
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Hej Jatra witam.
Dzięki,Co prawda dzień z pochmurnym niebem już się kończy ale,żeby jutro było jaśniej dla Ciebie cały bukiet słoneczników ;:138 .Pozdrawiam-Arkadius :wit

Obrazek
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Kolejna z roślinek,która cieszy oko ale.......piecze w język!Już dawno po zbiorach ale fajnie powspominać jej kolory i nie tylko......... :;230 .Pozdrawiam :wit Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Witaj Cytrusowy Hubi.
Dzięki za wyczerpujące informacje odnośnie hodowli Twoich wspaniałych cytrusów.Jak tak dalej pójdzie to doczekamy się nowych odmian kalamondyny dzięki Twoim krzyżówkom jakich dokonujesz?
Z pewnością w pośpiechu zapomniałeś mnie pocieszyć,że z moją kalamondynką nic złego się nie dzieje a przyczyną gubienia przez nią części liści jest jej niezbyt dobre usytuowanie bo przy grzejniku C.O.- czego nie lubi, a to z braku miejsca w chłodniej części mieszkania?
Załączam Ci zdjęcie z mojego owocobrania-było ich w bród,jedne trzeba było zrywać a drugie w miedzyczasie dojrzewały /patrz w lewo/.
Pozdrawiam :heja ..

Obrazek
migotka0211
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 10 wrz 2011, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnowskie góry

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Jakie piękne drzewko cytrusowe.A owoce aż miło patrzeć.:)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Halo Migotka0211
Witam Cię i Ciebie proszę wrzuć link w stopkę bo dotrzeć można jedynie do Twoich postów a chciałym zostawić swój ślad w Twoim wątku.
Pozdrawiam :wit
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”