doniczki od Nati :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
natalka_klb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 29 lip 2011, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

doniczki od Nati :)

Post »

hej! Na początku chciałam się przywitać i przedstawić ;:7 :)
Mam na imię Natalia, mam 24 lata i jestem z Kluczborka, swoją przygodę z kwiatkami zaczęłam rok temu, ale w temat zaczęłam się zagłębiać w czerwcu tego roku (zmotywowana zostałam tym, że jak na rok czasu żaden kwiatek mi nie padł ;) a poza tym bycie "na swoim" [choć w sumie u teściów, ale oni ogród tylko koszą:P] daje większe możliwości, no i przeprowadzka z mieszkania do domu z ogrodem). Pochłonęłam już mnóstwo "działkowców", "mojego pięknego ogrodu" i snuję już plany na przyszłą wiosnę. Póki co opiekuję się kilkoma domowymi doniczkowcami jak i na balkonie, za nasadzenia w ogrodzie biorę się od września :D:D

A oto moje doniczkowce z których jestem baaardzo dumna :uszy :

to dwa pierwsze doniczkowce - draceny z Biedronki - jeden od mamy drugi od męża - były malutkie a ta mniejsza to poważny uszczerbek na liściach miała, aha i mój najsłodszy kwiatuszek na dywanie :*
Obrazek

fikusa dostałam w tym czasie co draceny też od męża, w zeszłym roku cieniutko z nim było, ale tej wiosny pięknie odbił i właśnie drugi raz puszcza nowe listki w tym roku :D
Obrazek

a niżej piękny storczyk którego sprawiłam sobie sama w Kauflandzie ;) miał dwie kwitnące łodygi, na wiosnę puściła mi jedna i naliczyłam już 26 kwiatów od początku kwitnienia :D i nie wiem jak się te roślinki nazywają, jak ktoś jest zorientowany jakie to gatunki to bardzo byłabym wdzięczna za informację :)
Obrazek Obrazek Obrazek

a to kolejne nabytki z Biedronki :D łatwo znaleźć tam świeże kwiatki i w sumie niedrogie ;)
skrzydłokwiat za 6 zł ;P
Obrazek
i malutkie fitonia i bluszcz Hedera Helix 'Kolibri' po 2,80 ;P
Obrazek Obrazek

i mam od mamy takie miesięczne sadzoneczki z podziału dużej rośliny, mama zostawiła sobie rośline-matke i już poszcza jej kolejne takie odrosty, moje póki co chyba się aklimatyzują u mnie:) też nie wiem jak się ta roślinka nazywa :(
Obrazek


CHCIAŁAM DODAĆ ŻE FANTASTYCZNE JEST TO FORUM, JAK CZEGOŚ NIE WIEM, ZAWSZE TU ZNAJDĘ :) POZDRAWIAM WSZYTSKICH KWIATOMANIAKÓW :* :wit
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: doniczki od Nati :)

Post »

:wit Natalio na forum.
Masz piękne i zadbane kwiatochy ;:138 ;:138 ;:138
Czekam na następne fotki , będę tu zaglądał :wink:
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: doniczki od Nati :)

Post »

piekne kwiatuszki Natalko:) zycze oby kwitly jak najczesciej i rosly jaknajszybciej:)
Awatar użytkownika
kurka
200p
200p
Posty: 286
Od: 17 lip 2011, o 06:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: doniczki od Nati :)

Post »

Witaj Natalio !

Sliczne kwiaty , a najpiękniejszy ten na dywanie ;:3
Pozdrawiam Dorota
Moje rośłiny
Awatar użytkownika
aryia1985
200p
200p
Posty: 438
Od: 5 lip 2011, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: doniczki od Nati :)

Post »

:wit na forum natalka_klb. te roślinki które rozsadziłaś i nie znasz nazwy nazywają się SANSEWERIA. więcej info o tej roślinie dowiesz się na http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/1,113408, ... korze.html
pozdrawiam
Kasia
Awatar użytkownika
agarow78
500p
500p
Posty: 729
Od: 22 lip 2011, o 22:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: doniczki od Nati :)

Post »

:wit

jakie ładne kwiatuszki pokazujesz:) już nie mogę się doczekać reszty Twojej kolekcji:)

pozdrawiam
Pozdrawiam i Zapraszam
Kwiatostan Agi - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=45846" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kasialb1
200p
200p
Posty: 434
Od: 5 lip 2011, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: doniczki od Nati :)

Post »

:wit
ładne masz roślinki :D
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: doniczki od Nati :)

Post »

:wit śliczne kwiatuchy!!!!Czekamy na następne!!!
Awatar użytkownika
natalka_klb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 29 lip 2011, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: doniczki od Nati :)

Post »

dziękuję wszystkim za miłe powitanie :)

aryia1985 dzięki za nazwę, w końcu będę wiedziała jak się tymi roślinkami porządnie zająć :)

niestety moja kolekcja domowych kwiatów na razie się na tym kończy, ale przeglądając to forum stwierdzam, że będę musiała na kilka okazów koniecznie zapolować :twisted:

postanowiłam zabrać się w tym roku za balkon, jest on troche biedny, ale cały dom wymaga remontu z zewnątrz, więc postanowiłam, że upięknię go troszkę kwiatami :) już mam wspaniałe plany na przyszły rok jak go szczelnie pokryć kwiatami, mam nadzieję tylko że mi funduszy starczy, umiejętności i że znajdę te roślinki, które sobie zaplanuję ;)
a oto moja tegoroczna kolekcja balkonowa (posadzona niedawno w drugiej połowie czerwca):

szałwia błyszcząca zaraz po posadzeniu i w stanie obecnym po przycięciu
Obrazek Obrazek

pięknie pachnące petunie priscilla i jakaś odmiana pięknej białej grandiflory
Obrazek

a tu jakaś odmiana pospolitej petunii o ile się nie mylę i nie wiem co, ale fajnie się rozkrzewiło :) ktoś wie, czy obrywać jej te przekwitłe kwiatki? bo to benedyktyńska robota ;P
Obrazek

a tu goździki i rozwar wielkokwiatowy, które mam nadzieję przenieść na jesień do ogrodu :)
Obrazek Obrazek

to na razie na tyle, jak zdobędę nowy okaz to się bardzo chętnie z wami podzielę ;)
buziak dla wszystkich :*
moje roślinki (: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=46029" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: doniczki od Nati :)

Post »

Witaj wśród zielono - zakręconych ;)

Ciekawe początki przygody z kwiatami. Masz różnorodną kolekcję.

Ten storczyk - to hybryda phalaenopsis ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: doniczki od Nati :)

Post »

Witam na forum :wit
Piękne i zadbane kwiatuchy.
Zapraszam do moich wątków.
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: doniczki od Nati :)

Post »

:wit
Ohohoh......... jakie piękne kwiatochy na balkoniku ;:138 ;:138 ;:138
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
natalka_klb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 29 lip 2011, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: doniczki od Nati :)

Post »

justus27 dzięki za info :)
Stokrotkania, Adam12222 dzięki za uznanie dla moich kwiatuszków :roll:

i dobre wieści - udało mi sie dzisiaj zdobyć od mamy trzy nowe szczepki fuksji :tan tylko trzymać kciuki aby sie ukorzeniły :)
dwie szczepki biało-czerwone o pokroju bardziej krzaczastym, jedna różowo-fioletowa o pokroju przewieszającym się :D

w planach z jednej bialo-czerwonej utworzenie drzewka, a z pozostałych wóch kompozycja do doniczki wiszacej :D

fotki jutro lub pojutrze, pozdrawiam ;:113
moje roślinki (: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=46029" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”