Zielone różności

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
agapuszka_83_28
500p
500p
Posty: 926
Od: 4 lis 2010, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone różności

Post »

Ale dorodna ta twoja pilea ;:63
Awatar użytkownika
elila
1000p
1000p
Posty: 1713
Od: 24 kwie 2009, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Całowanie (mazowieckie)
Kontakt:

Re: Zielone różności

Post »

Śliczna!!! Pięknie się prezentuje!
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zielone różności

Post »

Weszłam z wizytą i jestem oczarowana twoimi roślinkami :) masz cudne wielkanocniki , wspaniałe też wszystkie pokazane roślinki :)
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Zielone różności

Post »

To miłe, że kwiatki się podobają. Nie mam ich za wiele, tyle ile da się zmieścić na trzech parapetach.
Zapomniałam o balkonie na którym jest też kolorowo, ja chcę już prawdziwej wiosny :wink:

Beatko ja jakoś specjalnie nie wierzę, że ta truskawka tak szybko zaowocuje, wydaje mi się to towar mocno przereklamowany podobnie jak jest to z truskawkami które powtarzają owocowanie, owszem ono jest, ale owoców nie wiele a smaku właściwie żadnego...ale nie przekonasz się jak jej nie posadzisz.

Elu ta pilea jest bardzo młodziutka, kupiłam ją w lipcu ubiegłego roku za śmieszne pieniądze bo 3 zł, malutka sadzonka rozrosła się do takich rozmiarów bo fotka jest aktualna. To prawda, mam troszkę pstrokatych ale to zupełnie nie zamierzone. Zastanawiam się w jaki sposób można ją zaszczepić, czy ukorzeniać w wodzie czy od razu do ziemi ale chyba lepiej do wody, by wypuściła korzonki.

Celinko dziękuję za odwiedzinki, muszę się przyznać że troszkę podglądałam twoje wątki, ale żeby przebić się przez ten gąszcz brakuje mi czasu, u ciebie jest ślicznie, moje przy twoich kwiatkach to maluszki straszne. Śledziłam też po cichutku losy Jarka który nie jest mi obcy, mam podobną sytuacje aczkolwiek troszkę inną.

Udało mi się po raz pierwszy przezimować pelargonię, urosła do niesamowitych rozmiarów, troszkę ja po uszczykiwałam na nowe sadzonki, ma już kilka pąków kwiatowych, jeden tak nieśmiało rozwija się
Obrazek
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
alunia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2216
Od: 6 lis 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone różności

Post »

I ja będę musiała zobaczyć jak moje pelaśki sobie radzą po zimie ;:224
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zielone różności

Post »

Wspaniała ta pelargonia, dwu i trzyletnie kwitną jeszcze obficiej i właśnie po uszykiwaniu mocno się rozkrzewiają. Cieszę się że do mnie zaglądałaś ;:196 i że się podobają moje zielone. Twoje też urosną, a jak coś wypatrzyłaś pisz to może znajdzie się jakaś szczepka, i wyślę jak będę mieć kasiorę ;) Może kiedyś na pw popiszemy sobie więcej :) pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
renka1
500p
500p
Posty: 503
Od: 10 mar 2011, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Całowanie/mazowieckie/

Re: Zielone różności

Post »

Prześliczne masz roślinki-pilea cudo,a pelargonie pewnie zasypią cię burzą kwiatów cudo ;:63
Pozdrawiam! Renata
Moje kwiaty doniczkowe
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Zielone różności

Post »

Dla was wszystkich ;:196 .

Wczoraj obcięłam pilei trzy gałązki, powędrowały do wody, wydaje mi się że takim sposobem najszybciej się ukorzeni.

Celinko dziękuje za rady odnośnie pelargonii, mogłam zrobić szczepki z sadzonek wierzchołkowych ale tak jakoś szkoda mi ich było i chyba nie potrzebnie. Ona jest troszkę ogołocona od spodu, bo zgubiła sporo liści ale w tych miejscach już pojawiają się nowe przyrosty. Jesteś kochana ;:167 , tak mi jakoś :oops: o cokolwiek prosić a na pewno nie jednego chciałabym mieć, ale to może za jakiś czas :lol:

maluszek gloksyni Obrazek

a tak kwitła w ubiegłym roku Obrazek
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Zielone różności

Post »

Tak troszkę wiosennie, chociaż dzisiaj pogoda nieciekawa, pada :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zielone różności

Post »

Cudne :) moje jeszcze ani myślą o kwitnieniu ;)
elik_49 pisze:tak mi jakoś :oops: o cokolwiek prosić a na pewno nie jednego chciałabym mieć, ale to może za jakiś czas :lol:
przestań , wiesz ile pw dostaję żeby się podzielić :) jak ktoś nie ma nic na wymianę proponuję tylko zwrot przesyłki, bo czasem paczuszka jest duża , jak ma coś na wymianę to po prostu się wymieniamy i tyle :) spokojnie jak coś zechcesz pisz :)
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zielone różności

Post »

Eluniu do mnie też spokojnie pisz, bo ja już ustawiam się do Ciebie z błagalnym uśmiechem o choc jedną szczepeczkę Pilei ;:91
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
alunia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2216
Od: 6 lis 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone różności

Post »

Ale piękne krokusiki :heja
Tak kolorowo mi się zrobiło ;:63
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Zielone różności

Post »

Celinko i Elu będę pamiętała o waszej propozycji i chęci podzielenia się kwiatkami.
Elu nie ma problemu, już trzy szczepki pilei są w wodzie, nie mam tylko pojęcia czy ten sposób ukorzeniania wybrałam za właściwy, jej łodyżki są bardzo podobne do młodych przyrostów fuksji, a ona przecież świetnie w wodzie się ukorzenia, a teraz póki co czekamy.
Alunia ;:196
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”