Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kotio z kioto
50p
50p
Posty: 72
Od: 20 cze 2011, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

Witam wszystkich bardzo serdecznie :wit

Przyznam się szczerze, że dopiero zaczynam przygodę z roślinkami....coś mnie wzięło tej wiosny :wink: ....miłość od drugiego spojrzenia chyba. Kwiaty są u mnie w domu od zawsze, mama zbiera je i zbiera,ale jako, że o podlewaniu nie pamięta,wiele z nich po prostu umarło. Ja przechodziłam obok nich obojętnie...były...po prostu...nagle poczułam do nich wielką sympatię i przejęłam stery ...zobaczymy co z tego wyniknie :P
Zaglądam do was od dawna,czytam,podpatruję roślinki na zdjęciach...staram się nie umrzeć z zazdrości ;:224

Wiele z roślin ,które na waszym forum zobaczyłam są naprawdę piękne...ech...może też uda mi się mieć takie? :shock:

Tymczasem pochwalę się kilkoma sztukami :roll:



Trzykrotka
ObrazekObrazek

Dracena
ObrazekObrazek

Zielistka
ObrazekObrazek
Callisia (smużyna)
Obrazek

Rhipsalis
Obrazek

Pilea grubolistna (odnawiam właśnie)
Obrazek

Krasnokwiat białokwiatowy
Obrazek

Kroton
Obrazek

Reo meksykańskie
Obrazek

Aloes
Obrazek

Nolina
Obrazek

Kalanchoe
Obrazek

Wilczomlecz
Obrazek

Aloes pstry
Obrazek
Peperomia
Obrazek

Grubosz
Obrazek

Sansewieria
Obrazek

Kaktusiki
ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek


Pozdrawiam wszystkich ciepło :lol:
Awatar użytkownika
mojsze
200p
200p
Posty: 369
Od: 18 sty 2011, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: USA

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

Jak na to ze dopiero "cie wzięło" masz imponująca kolekcje!!! Świetne kwiaty, a ta dracena po prawej boska!!!! ;:138
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

:wit
Piękne kwiatochy , czekam na więcej fotek.
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
olllena
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 25 sty 2011, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

No no... Całkiem ładna kolekcja. Mnie szczególnie spodobał się kroton, ale i inne roślinki niczego sobie. Widać, że dobrze mieszka im się u Ciebie. Pozdrawiam.
flichoo
200p
200p
Posty: 218
Od: 28 kwie 2011, o 07:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

Podpinam się pod mojsze: Jak na kogoś kto" Przyznam się szczerze, że dopiero zaczynam przygodę z roślinkami...." to naprawdę jest się czym pochwalić. Nie mogę doczekać Twoich okazów jak już nabierzesz doświadczenia!!! Spielberg będzie wypożyczał je do następnych części Parku Jurajskiego! ;:138 ;:138 ;:138
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=43405" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=30&t=43707" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kotio z kioto
50p
50p
Posty: 72
Od: 20 cze 2011, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

Dziękuję ,że wpadliście w odwiedziny.... :lol: Zamierzam w wolnych chwilach pobuszować ponownie po waszych "ogródkach" i w końcu odważyć się coś napisać.
mojsze pisze:Jak na to ze dopiero "cie wzięło" masz imponująca kolekcje!!! Świetne kwiaty, a ta dracena po prawej boska!!!! ;:138
Wiesz mojsze....jak pisałam,kwiaty są u nas od zawsze, ale ja zaczęłam z nimi gadać tego roku :shock: , straszyć jak trzeba :roll: i w ogóle doglądać ich codziennie. Kurcze...taka mała rzecz jak nowy listek,a cieszy jak nie wiem :D
Po za tym wydałam wszystkie podwójne egzemplarze w tym roku i zostawiłam sobie po jednej sztuce z każdego okazu...szkoda mi było,ale co tam...niech rosną zdrowo....zrobiło mi się przez to trochę miejsca na nowe nabytki :D....od razu przyznam się,że straciłam głowę dla peperomii...zamierzam nazbierać tego trochę w przyszłości ;:65
Tę dracenkę, która ci się podoba wzięłam od siostry...biednie tam wyglądała, bo ...nie wiedzieć czemu wszystkie moje siostry+mamuśka zapominają podlewać kwiaty :shock: ...Jakaś przypadłość rodzinna czy co? :;230

Adam12222 pisze::wit
Piękne kwiatochy , czekam na więcej fotek.
Fotek będzie na pewno więcej, tylko muszę zrobić nowe. Wczoraj wieczorem zrobiłam im sesję zdjęciową,ale nie ma to jak światło dzienne :)
flichoo pisze:Podpinam się pod mojsze: Jak na kogoś kto" Przyznam się szczerze, że dopiero zaczynam przygodę z roślinkami...." to naprawdę jest się czym pochwalić. Nie mogę doczekać Twoich okazów jak już nabierzesz doświadczenia!!! Spielberg będzie wypożyczał je do następnych części Parku Jurajskiego! ;:138 ;:138 ;:138
O tak, doświadczenia potrzeba mi bardzo...cały czas mam schizę,że sobie nie poradzę i one padną mi wszystkie :( Moje piękności kochane....
olllena pisze:No no... Całkiem ładna kolekcja. Mnie szczególnie spodobał się kroton, ale i inne roślinki niczego sobie. Widać, że dobrze mieszka im się u Ciebie. Pozdrawiam.
Krotona dostałam jakiś miesiąc temu...tak wygląda pięknie, puszcza nowe liście...ale to podobno kwiat-upierdliwiec jakich mało :wink: .Zobaczymy czy sobie z nim poradzę....arystokrata jeden :D
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

:wit wśród zaczarowanych zielonymi :D
skromność to ja nie wiem po kim Ty masz, bo roślinki to są prześliczne, takie zadbane i zdrowiutkie ;:108
szczególnie urzekła mnie nolina... jeszcze w sklepie na nią nie trafiłam, ale niech no tylko najdzie mi na oczy.... ;:224
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
AloesIk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1840
Od: 23 lut 2011, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

Witaj na Forum,roślinki masz piękne i zadbane,i niebawem kolekcja się powiększy (na pewno)
ładne masz kłujaczki,pozdrawiam ;:3 ;:3
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

Coś Cię wzięło tej wiosny powiadasz... ;:224 ;:224 ;:224 mnie tak wzięło kilka lat temu i nie chce puścić ;:224
Piękne i dość spore okazy ;:63
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

Witaj na forum - wpadłam i oniemiałam.Roślinki piękne,dorodne i bardzo zadbane.Niektóre mają opinię trudnych więc ;:63 ;:63 ;:63
(a tak na marginesie - wpadłam,żeby powiedzieć,że kociara :;230 :;230 -to ja! U Sary napisałaś,że jesteś kociara - awatarek masz śliczny)
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

Witaj serdecznie wśród nas zielono zakręconych :) wzięło Cię mówisz? no cóż to raczej szybko nie puści mnie wzięło wiele lat temu i nie mija i wciąz co parę lat choruję na nowe okazy ;) piękne rośliny posiadasz ;:108 dorodne i duże :) zdrowe i ładne ale najbardziej urzekł mnie kroton taki ma oryginalny kształt liści :)
Awatar użytkownika
Anjja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1739
Od: 4 sie 2010, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

Kochana i dobrze że Cie wzięło. Jak widać po fotkach roślinki mają się dobrze znaczy że należycie o nie dbasz. Twoje obawy, że sobie nie poradzisz jak widzisz nie maja podstaw :!:
Pozdrawiam Anjja - Ania
Moje wątki
Awatar użytkownika
kotio z kioto
50p
50p
Posty: 72
Od: 20 cze 2011, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

O tak! Kłujaczki trzymają się u mnie wyjątkowo dobrze AloesIku....stoją sobie na południowych oknach i szaleją...:D
Dobrze im tam...

Mam nadzieję, że mnie to będzie trzymało i trzymało Mirku. Wspaniale jest obudzić się rano i pędzić do tych kochanych "paskudów" (tak je po cichutku nazywam sobie :P )

Kociaro? które to mają opinię trudnych? Bardzo mnie to ciekawi,napisz proszę w wolnej chwili...co do kotów...kocham je....muszę mieć koło siebie choć jednego,kiedyś było więcej,ale coś w pechowym miejscu mieszkam i one tak dziwnie ginęły :(

W tej chwili została mi Mimi...rok temu była jeszcze Kruszynka,pół perka,ale "podobno" samochód ją potrącił :evil: ....choć osobiście mam inne podejrzenia....

Mimi :D

Obrazek

Znalazłam ją jak miała około dwóch miesięcy. Ma sparaliżowaną lewą,przednią łapkę. Staraliśmy się ja ratować, dostawała zastrzyki dość długo,ale niestety. Za to jest najukochańszym lelkiem pod słońcem :D

Trzynastko...zakręciło mnie naprawdę porządnie....ja już nie tylko podkradam "szczepki", ale nawet czasem z doniczką wynoszę jak widzę,że da się jeszcze ratować ,a ktoś nie dba. Ktoś tu na forum w jakimś wątku napisał,że to już chyba pod kleptomanię podchodzi :;230 ..po za tym jak jestem na zakupach, muszę kupić coś zielonego...muszę... :shock:
Oczywiście teraz jest pięknie,ale co ja z nimi zimą zrobię,żeby przetrwały :(
No nic...bądźmy dobrej mysli.

Pokażę wam jeszcze parę moich kwiatuszków, dziękuję za miłe słowa i pochwały....cieszę się,że tu trafiłam :D.
Postaram się stopniowo odwiedzać wasze tematy i zrewanżować się miłym słowem.
;:3


Ps. Anjju, Anjju...zima mnie przeraża...zima....to suche mordercze powietrze w domku :(
Dziękuje za odwiedziny :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”