I moje też

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: I moje też

Post »

:wit Dożyjesz, dożyjesz . Z nowym rokiem życzę aby w zdrowiu i szczęśliwości - pozdrawiam ;:167
Kin14
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1325
Od: 27 sie 2008, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: I moje też

Post »

Dzięki Krysiu, że mnie odkopałaś, coś umiera mój wątek :(
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: I moje też

Post »

A bo może, Kinguś, ci stali bywalcy, więcej się udzielający zapadli w sen zimowy.
Jakoś zauważyłam , że dużo osób tak jakby się wyłączyło z aktywności. Kilka wątków
się pozamykało . Są zmiany na forum - o wszystkim można pisać w jednym wątku - nie wiem czy wiesz ?
Ogrodowe przysypane warstwą śniegu - ale wiosna idzie, będzie coraz lepiej .
Napisz, proszę, co u Ciebie , również w zielonych ;:196
Kin14
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1325
Od: 27 sie 2008, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: I moje też

Post »

Ja jestem usprawiedliwiona, pracuję całe dni, od końca listopada. Ale to dobrze, sprawia mi to dużo satysfakcji,do końca lutego mam skończyć. Też dobrze, bo trzeba się brać za sianie.Nadwyżki nasion sprzedałam. Wszystko poukładane.
W zielonych, trochę kwitną fiołki,bardzo trochę, 2 szt. Trzy storczyki maja pędy kwiatowe, ale wiem co pokażą, więc nie mam wielkich emocji. Nawet krzaczory w zimnym pokoju nieźle się mają. Oleandry puszczają paki, lantana ma jeden kwiat, bougenvilla pełno nowych liści. Achimenesy, zefirantusy, kosmos czekoladkowy, dalie i dziwaczek zakopane w ziemi, pod kontrolą.
Ale zima to u mnie kiepska, bez śniegu.Za to, żółwiowi zielsko pozyskuję jak latem, z czego jest bardzo zadowolony.To by było na tyle! ;:196
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: I moje też

Post »

;:196 Kingo, nie powiem , że Ci zazdroszczę zajęcia (pewnie robisz coś pięknego i pożytecznego) lecz z pewnością
konieczności mobilizacji. Ja jestem od dłuższego czasu w nastroju pesymistyczno-depresyjnym i nie mogę się
za siebie zabrać. Dobrze, że masz coś kwitnącego. Przeglądałam swoje storczyki (fiołków nie posiadam) i żaden,
ale to żaden nie ma zamiaru kwitnąć, nie wspominając o tym, że 5 sztuk wywaliłam - całkiem padły sieroty.
Wydawało mi się, że zimą kwiatkom lepiej kiedy mają chłodno ale chyba u moich się nie sprawdza.
Tej zimy zdecydowanie słabiej grzeją i padają mi kwiaty bardzo. Ubiegłej zimy było w mieszkaniu bardzo ciepło, pryskałam
nawet 2 - 3 razy dziennie i pięknie przeżyliśmy do wiosny. Tym razem będzie o wiele, wiele gorzej.
Żółwika pogłaskaj jeśli takie pieszczoty lubi i czasami pojaw się w wątku. ;:167 ;:180
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: I moje też

Post »

Kochana Kinguś, :wit wątek nie umiera tylko trochę śpi snem zimowym. Normalka.
Pogilaj żółwika ode mnie. Moja koteczka, którą dostałam na wiosnę, wyszła 21 grudnia na dwór i nie wróciła. Boję się o nią ale nic nie mogę zrobić. Wszystko masz tak poukładane że tylko pozazdrościć. A śnieg spadł, bo u mnie tak, że kawałeczka ziemi nie widać. O, przepraszam, dziś widziałam kopiec nornicy i to na środku podwórza. :shock:
Pa, pa... ;:196
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Kin14
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1325
Od: 27 sie 2008, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: I moje też

Post »

Stasiu, może koteczka wróci. Dwie kotki , mojej Blanki, wróciły po paru miesiącach. Może tej zgredy na sznurku( nie pamiętam imienia koci Mamy Twojej) się bała i wybrała wolność. Koty dobrze sobie radzą na wolności, szczególnie kotki, dobrze łowią, więc wyżyją.
Z tym poukładaniem nie do końca prawda, wiele rzeczy mam zabałaganionych, ale daje się z tym żyć :;230
Za miesiąc siejemy paprykę ;:138 i petunie!
Awatar użytkownika
ewamon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1594
Od: 20 lis 2009, o 00:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: I moje też

Post »

Kingo,kochana zajrzyj do mojego wątku i napisz mi jak siać nasionka i kiedy.Mój M wyjeżdża w niedzielę, to zapraszam do mnie na małe pogaduchy :wink: . Jak będziesz miała chwilkę czasu,bo wiem że jesteś bardzo zajęta ;:196
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: I moje też

Post »

Kinguś, ;:196
Dziękuję bardzo za słowa pociechy. Gdzieś tam w środku, cały czas tli się nadzieja że kotka wróci. A jaka łowna była, a jak się lubiła bawić i podgryzać....Bardzo mi jej brakuje. Kotka mojej Mamuśki to Tośka (od lata już nie na sznurku), fakt, nie przepadała za młodą ale to właśnie młoda Tośkę goniła i chciała się bawić a Tośka nie.
Z sadzeniem nasionek to ja muszę poczekać bo mam tylko 1 okno od południa. Pozostałe są od północy.
Kinguś, jak byś mogła to przypominaj mi terminy wysiewu nosionek, plisssssss..... ;:180 ;:180 ;:180
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Kin14
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1325
Od: 27 sie 2008, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: I moje też

Post »

Zygopethalum zakwitło dużymi kwiatami, czterema ,a cambria się szykuje

Obrazek

i mój wierny towarzysz

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: I moje też

Post »

Kingo, masz fantastycznych mieszkańców. Bardzo piękne kwitnienia, tak jakby bliżej wiosny u Ciebie.
A towarzysz??? Czy on bokser czy bokserkowaty. Wygląda sympatycznie, kamizelke ma cudną, a jeśli
trochę z boksera też to charakter z pewnością ma fantastyczny. ;:63 ;:167
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: I moje też

Post »

Piękne to zygopethalum :) Masz niesamowite, egzotyczne rośliny ;:180
Kin14
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1325
Od: 27 sie 2008, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: I moje też

Post »

Krysiu, to pies bandyta, pit-ból, czerwony nos. Synowy, ale przesiaduje i poleguje raczej u mnie., lubię go mimo,że zagryzł mi mojego psa-charcika włoskiego i kotkę norweską.Zrobił to, bo ludzie-goście, nie obeznani w zwyczajach domu, popełnili błąd. Pies, który wszystkich ludzi uwielbia, w odróżnieniu do psów samców,ma 11 rok.

Marysiu, storczyki to już żadne egzotyczne, to norma w naszych domach. Nawet trochę mnie już nudzą. Ale tego lubię, bo pierwszy i obłędnie pachnie.

Stasiu, na początku lutego paprykę i petunie siejemy, pomidory do 16 marca, potem jarzyny do ziemi, jednoroczne kwiatki na rozsadę, a 7 maja ogórki, dynie kabaczki ,do ziemi.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”