Rośliny ARHIZA

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ARHIZ
500p
500p
Posty: 529
Od: 12 wrz 2009, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rośliny ARHIZA

Post »

Na razie mam fotkę kwiatu grudnika - reszta pąków jakoś się ślamazarzy :/ Niedługo wrzucę trochę zdjęć.

I mam fajny sposób na ukorzenianie - należy lekko naciąć łodygę w miejscu, gdzie ma być później korzeń. Z Epiphlum działa.
Awatar użytkownika
ARHIZ
500p
500p
Posty: 529
Od: 12 wrz 2009, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rośliny ARHIZA

Post »

Tak kwitł grudnik:
Obrazek

Obrazek

A tak pelargonia:
Obrazek

Stapelia przyjęła się w hydro:
Obrazek

A tak jeszcze do niedawna wyglądała nasturcją, łudziłem się nawet, że przetrzyma zimę.
Obrazek
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Rośliny ARHIZA

Post »

Ale ładne ;)
Zachwycam się stapelią i podziwiam uprawy hydro ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
ARHIZ
500p
500p
Posty: 529
Od: 12 wrz 2009, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rośliny ARHIZA

Post »

Stapelia jak była w donicy, to zakwitła jeden jedyny raz i w dodatku owoc usechł - w hydro powinno być lepiej.
Awatar użytkownika
ARHIZ
500p
500p
Posty: 529
Od: 12 wrz 2009, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rośliny ARHIZA

Post »

Obrazek
Epiflum zwane gwiazdą akermanu - tutaj wypuszcza już nowy człon. Rok temu znalazłem porzucony kawałek - był cały żółty i pomarszczony, przypominał zgniłego ogórka. Odżył po półrocznym moczeniu w wodzie. A po prawej Asparagus officinalis (a przynajmniej na takiego wygląda). Wszystko oczywiście w hydro.


Obrazek
"_aeschynantus_" (Aeschynanthus speciosus) - obecnie ma co najmniej siedem pąków (również w hydro).


Obrazek
Tymczasem Figowiec benjamiński (Ficus benjamina odmiana zielona) nadal rośnie w siłę :D


Obrazek
A tak kwitła sępolia.


Obrazek
Odświeżony grudnik (Zygocactus truncatus) - po lewej. Po prawej kaktus wiosenny (Rhipsalidopsis gaertneri), na środku trzy kalanchoe (możliwe, że jedno z nich to grubosz xd).


Obrazek
Znów hydro: Maranta (Maranta leuconeura odmiana erythrophylla, przy czym przypomina bardziej kerchoveana), skrzydłokwiat (Spathiphyllum sp.), Trzykrotka (Tradescantia odmiana zielona) i Zebrina (Zebrina pendula). Zdjęcie stare - obecnie jest tam o wiele gęściej i doszedł jeszcze jeden kwiatek.


Obrazek
Malutka Nephrolepsis exaltata odmiana gloriosa.


Obrazek
Oraz Nephrolepsis exaltata odmiana bostoniensis - obecnie dwa razy gęściejsza niż na tym zdjęciu.


Obrazek

Obrazek
Tak rósł rojnik - niestety padł :(


Obrazek
Na pierwszym planie kwitnący rozchodnik ostry (Sedum acre)


Obrazek
A tak kwitnie rzeżucha (tak, ta ;P).


Obrazek
Sansevieria trifasciata


Obrazek
Sansevieria hahnii


Obrazek
Po śmierci Gymnocalicium, wkurzyłem się - przez co wszystkie kaktusy i sukulenty wylądowały w hydro.


Obrazek
Tutaj reszta - obecnie doszło jeszcze trochę gruboszów.


Obrazek
Szeflera (Heptapleurum arboricola odmiana variegata) i dracena (Dracena marginata).


Obrazek
A tutaj pan ślimak wychodzi na spacer (pamiętacie ta małe ślimaczki? Tak, TO ON). Po lewej widzimy na szybie taką drobnicę - są to jej świeżo wyklute maluchy, będące trzecim pokoleniem ampularii arhizowego akwarium.
Obecnie maluchy są już większe i wszystko wskazuje na to, że stara ampułka zostanie babcią :D


Obrazek
A to zwykły wilczomlecz lancetowaty (Euphorbia esula).


Obrazek
A tutaj mamy ciężarną samicę jeża europejskiego, na którego napatoczyłem się w lesie nieopodal mojego bloku.
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rośliny ARHIZA

Post »

Arhiz, jak można było zabić Gymnocalycium mihanovichii? Przecież to prosty w uprawie gatunek :lol:

Co do grudnika - obecnie używa się nazwy rodzajowej Schlumbergera. Konkretniej jest to pewnie S. truncata hybr.
A pęd wielkanocnika wygląda mi podejrzanie podobnie do Schlumbergera x buckleyi.

Ładnie ci rośnie Mammillaria elongata - moje w tym roku padły ;:223. Zarówno forma podstawowa jak i cristata.

Pan ślimak? W ich przypadku chyba ciężko to powiedzieć :D
I pani jeżowa - co ja bym dał, żeby przyłapać w taki sposób jeża i zrobić mu zdjęcie :wink:.
Awatar użytkownika
ARHIZ
500p
500p
Posty: 529
Od: 12 wrz 2009, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rośliny ARHIZA

Post »

moritius pisze:Arhiz, jak można było zabić Gymnocalycium mihanovichii? Przecież to prosty w uprawie gatunek :lol:
Magia brachu, magia ;)
Co do grudnika - obecnie używa się nazwy rodzajowej Schlumbergera. Konkretniej jest to pewnie S. truncata hybr.
A pęd wielkanocnika wygląda mi podejrzanie podobnie do Schlumbergera x buckleyi.
Ogólnie mamy teraz ciekawy trend nazywania jak za czasów Linneusza - co z punktu widzenia gramatyki łacińskiej, jest błędne.
A wielkanocnik jest starą odmianą, nie spotkałem jej w żadnym sklepie. Zresztą, zrobię świeże fotki - to lepiej będziesz mógł się przyjżeć (więcej członów).
Ładnie ci rośnie Mammillaria elongata - moje w tym roku padły ;:223. Zarówno forma podstawowa jak i cristata.
Mori, jak można było zabić Mammillaria elongata? Przecież to prosty w uprawie gatunek ;)
Swoją drogą, kiedy go dostałem, miał okropne rany (ślady po oczkach - ktoś ustylizował go na św. mikołaja). Teraz niemal ich nie widać.
Pan ślimak? W ich przypadku chyba ciężko to powiedzieć :D
Znaczy się, to jest pani ślimakowa, ale pan ślimak lepie brzmi.
Ciężko powiedzieć? Wiesz, po prosto widziałem, jak składa jaja ;P
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rośliny ARHIZA

Post »

ARHIZ pisze:Magia brachu, magia ;)
No tak, świetlisty mrok potrafi wszystko :D.
Mori, jak można było zabić Mammillaria elongata? Przecież to prosty w uprawie gatunek ;)
Grzyb mi się wrąbał, inaczej dalej by żyła ;).
Znaczy się, to jest pani ślimakowa, ale pan ślimak lepie brzmi.
Ciężko powiedzieć? Wiesz, po prosto widziałem, jak składa jaja ;P
Wydawało mi się, że ślimaki to organizmy obojnacze, ale dobra, to ty jesteś studentem, nie ja ;:130
Awatar użytkownika
ARHIZ
500p
500p
Posty: 529
Od: 12 wrz 2009, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rośliny ARHIZA

Post »

Akurat ampularia jest rozdzielnopłciowa ;)
Awatar użytkownika
ARHIZ
500p
500p
Posty: 529
Od: 12 wrz 2009, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rośliny ARHIZA

Post »

Nowe fotki z tych dni :)

Obrazek
Tak rozrosło się towarzystwo znad szafki. Z boku widać też pęd zielistki z rozmnóżką (choć niektórzy drzewiej sugerowali, że to skrytokwiat ;P)

Obrazek
A tak rozrosły się nephrolepsis.

Obrazek
_aeschynantus_ zaczyna kwitnąć, kwitnie również świeżo ukorzeniony "kroton biedaków", choć kwiat nie jest jego główną atrakcją...

Obrazek
A tak rozrastają się kaktusy leśne i kalanchoe.

Obrazek
Asparagus czuje się w hydro coraz lepiej.

Obrazek
Tak wygląda mój biurkowy ogródek z boku - najbardziej z lewej widzimy epiflum (tak, to ten przygarnięty), który coraz częściej i szybciej wypuszcza człony. Oby za rok zakwitł...

Obrazek
Tak rozrosła się pierwsza "skrzynka sukulentów" :)

Obrazek
"Skrzynka nr 2" - aloes tak się rozrósł, że musiałem go przesadzić do oddzielnej donicy. Doszło też kilka niezidentyfikowanych rozchodników i grubosze. Przydałoby się do tej kompozycji jeszcze coś drzewkopodobnego.

Obrazek
Agawka <3

Obrazek
A tu tłusty aloes w pełnej okazałości.

Obrazek

Obrazek
Kolejny kwiatek :D

Obrazek
A to to mi się samo wyhodowało w tym pojemniczku - przypomina jakąś paproć.

Obrazek
A tak się mają draceny i cissusy w akwaponice.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ARHIZA

Post »

Mnóstwo ładnych,zadbanych i kolorowych roślinek.Pozdrawiam :wit
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ARHIZA

Post »

Ciekawi mnie jak się ma maranta i grudniczki w tym żwirku?
Awatar użytkownika
ARHIZ
500p
500p
Posty: 529
Od: 12 wrz 2009, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rośliny ARHIZA

Post »

Arkadius121, Filigranowa27 - dziękuję za odwiedziny ;)

Maranta co rusz wypuszcza nowy liść - ale jak na razie wszystkie ubarwione jak u variegata. Grudniki za to zawiązują pąki - jak zaczną kwitnąć, to będą fotki (a także nieco innych).
Ciekaw jestem na jaki kolor kwitnie ta stara odmiana, którą miałem z wiosennika...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”