Roślinki pingu

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Taccanivea
1000p
1000p
Posty: 1786
Od: 24 cze 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

My z mężem w bloku mamy tylko Miśkę, ale jak będziemy mieli swój domek to podejrzewam, że będzie zwierzyniec... U rodziców zawsze mieliśmy i psy i koty... na myszowate mam się nie godziła :wink:
Pozdrawiam, Maryla
Pracuję nad kolekcją hoi, ficusów, storczyków i syngonium:)
Spis treści
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Jacaranda mnie zafascynowała.Fajniutka.
Kordylinki superaśne.Też je uwielbiam :wink:
Bardzo mi się podoba kącik kwiatowy.
Awatar użytkownika
APe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 21 wrz 2009, o 23:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Wpadłam z wizytą ;:211 pooglądałam wszystko -pięknie u Ciebie oj pięknie teraz lecę ''na inne kominki''pa :wit
Pozdrawiam, Anna
-------------------------------------
Moje kwiatki:)
Awatar użytkownika
pingu
1000p
1000p
Posty: 1096
Od: 23 maja 2009, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: aktualnie łódzkie

Post »

Dzisiaj nic się u mnie nie dzieje. Przywiozłam tylko kawałek roślinki z pracy. Byłam w Obi, ćwiczyć siłę woli i nic nie kupiłam, chociaż kusiło mnie kalanchoe o bordowych kwiatuszkach. :roll:

Dużo zwierzaków, to na pewno jest fajnie, ale z drugiej strony pojawia się problem np. z wyjazdami. Mi brakuje akwarium, ale właśnie tego sie obawiam, że jak trafi się jakiś konieczny wyjazd, dłuższy, to po akwarium nic nie zostanie, bo nie miałby kto się tym porządnie zająć. [/b]
Patrycja Moje doniczkowce
"I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams."
"Rzuciłem rozpostarte sny pod twoje stopy; Stąpaj ostrożnie - depczesz moje sny." W.B.Yeats
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

A tak... wyjazdy to faktycznie problem, czy to przy jednym zwierzaku, czy przy całej chmarze. A zwłaszcza jak się jest samotną "mamą". Podczas mojej nieobecności (praca) mój pies wymordował mi wszystkie zimowe kurtki :( Jaaaa... nic nie kupiłaś w tym OBI?? Jesteś moim mistrzem, mnie sie tak nigdy nie udało... ;:180
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Bordowe kwiatuszki u kalanchoe? :shock: Chyba nigdy nie widziałam. :D
Podziwiam Twoją siłę woli. :lol: Chociaż z drugiej strony, ja dzisiaj poszłam po zakupy do Biedronki
i też nie przytargałam do domu żadnego kwiatuszka. Nawet M był zdziwiony, bo rzadko mi się to zdarza. :wink:
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
pingu
1000p
1000p
Posty: 1096
Od: 23 maja 2009, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: aktualnie łódzkie

Post »

No ten kolor, nie był to kolor czerwony jak zawsze (bo czerwone też były), tylko taki ciemny, podpadający pod bordo, ale nie taki bardzo, bardzo ciemny. :lol:

A to przyniosłam z pracy:

Obrazek
Patrycja Moje doniczkowce
"I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams."
"Rzuciłem rozpostarte sny pod twoje stopy; Stąpaj ostrożnie - depczesz moje sny." W.B.Yeats
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Piękny maluszek.....to syngonium/zroślicha :wink:
Awatar użytkownika
Taccanivea
1000p
1000p
Posty: 1786
Od: 24 cze 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

ja też taką mam :D
Pozdrawiam, Maryla
Pracuję nad kolekcją hoi, ficusów, storczyków i syngonium:)
Spis treści
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Śliczna zroslicha. :D Zaczynam na nie chorowac! :lol:
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
APe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 21 wrz 2009, o 23:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Fajny nabytek-no to myk do wody :lol:
Pozdrawiam, Anna
-------------------------------------
Moje kwiatki:)
Awatar użytkownika
pingu
1000p
1000p
Posty: 1096
Od: 23 maja 2009, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: aktualnie łódzkie

Post »

Dzięki Aniu, tak właśnie przypuszczałam, że to zroślicha, tylko u nas to ona wygląda, jak jeden wielki żal. Jeszcze muszę oderwać kawałek z drugiej, też chyba zroślichy, z listkami w plamki.

A ja ją włożyłam do ziemi, bo miała takie jakby korzonki czy coś. To ją do wody dać?
Ta nasza w pracy, to jest taki jakby badyl bez liści, chyba ponad 15 cm i na końcu badyla są pędy z listkami. Z tych pędów wychodzą własnie takie jakby korzenie, jak w epi. I właśnie się zastanawiałam czy by nie odciąć tego badyla i wywalić z korzeniami (tym bardziej, że coś liście zaczęły żółknąć), a te pędziki z listkami włożyć do ziemi czy do wody, bo już nie wiem. Czy to raczej taki urok tej rosliny - badylek z listkami? Nawet nie wiem ile ona ma lat, bo to ktoś przytachał, takie mizerne.
Patrycja Moje doniczkowce
"I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams."
"Rzuciłem rozpostarte sny pod twoje stopy; Stąpaj ostrożnie - depczesz moje sny." W.B.Yeats
Awatar użytkownika
Taccanivea
1000p
1000p
Posty: 1786
Od: 24 cze 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Nie dawaj już do wody. One muszą mieć stale wilgotną, ale nie mokrą ziemię. Jak już miała cosie przypominające korzonki, to już sobie poradzi :D

Ta w pracy może na słonku stoi? One tego nie lubią, światło rozproszone musi być
Pozdrawiam, Maryla
Pracuję nad kolekcją hoi, ficusów, storczyków i syngonium:)
Spis treści
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”