Baryczkowe Doniczkowce

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Baryczkowe Doniczkowce

Post »

Kochani, od zawsze kochałam rośliny. Parapety i każde wolne niegdyś miejsce zastawione mam kaktusami i storczykami oraz wszelkiej maści innymi doniczkowcami.
Właśnie te chciałabym Wam tutaj pokazać. Zapraszam!

Juka, jest częścią innej o wiele starszej juki mojej Mamy, która z czasem tak wyrosła, że trzeba było ją pociąć. Wskutek tego z jednej starej juki, miałam ich siedem.
Obrazek

Bluszcz wielkolistny, nie znam jego dokładnej nazwy. Jest to kawałek z innego, trochę większego bluszcza, który mam u Mamy.
Obrazek

Fiołki afrykańskie, zakochałam się w nich dzięki temu forum. Dostałam kilka listków i jak widać, większość już się ukorzeniła.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sundavilla- prezent od babci. Już ma małe pączki, powinna zakwitnąć na czerwono.
Obrazek

Begonia i coś czego nie pamiętam nazwy. Stoją na balkonie i się tam nieźle mają :)
Obrazek
Obrazek

Te rośliny mają swoje stałe miejsce u mojego narzeczonego. Resztę, która rośnie w domu moich Rodziców pokażę później.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

:D Ale śliczne fiołkowe maleństwa.
To z begonią to mrozy :wink: .
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

Witaj!
Podziwiam Twoją jukę - to prawdziwy okaz :-) śliczną masz tę sundavilla - bardzo podobają mi się jej listki :) widzę, że masz spore fiołkowe przedszkole - zobaczysz, jak szybko Ci urosną! Bluszczyk i begoniowa kompozycja - super :)
Pozdrawiam!:) Joasia
Na leśnym balkonie
magi
500p
500p
Posty: 627
Od: 30 maja 2009, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Witaj Kamilo :D :D

masz piękną jukę i bluszczyk rewelacja :shock:
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Kamilo piękne roślinki i w jakich superowych osłonkach :lol::lol::lol:
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Piękny okaz juki :D
Witaj na forum :D :D
Awatar użytkownika
Zgredo
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1291
Od: 1 maja 2008, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Bardzo mi się podoba połączenie tej czerwonej begonki ze starcem - nawet nabrałam na takiego ochoty jakiś czas temu... na pewno zrealizuje - ślicznie się komponują :)

Jukki potrafią stać się plagą u domowników i rodziny :D 8)
"Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"
Moje... wszystko
Czy wolność oznacza anarchię?
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Kamilo piękne masz roślinki, mnie przypadł do gustu Bluszcz wielkolistny- ma ładnie ukształtowane i duże liście. ;:111 ;:113
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Dziękuję za wizytę i miłe słowa.

LeNko/Magdo- dziękuję za nazwę, mi się kojarzyła z popielnikiem jakoś.
Leśny Duchu/Asiu- kompozycja wg mnie słaba, poczekaj aż zobaczysz kompozycje spod ręki mojej Mamy. Ma do nich jakiś dar czy co, zawsze mi się bardziej podobają niż moje.
Magi/ Magdo- ten bluszcz lubię za to, że jest zupełnie niewymagający, nie obraża się, gdy zapomnę go podlać. Ten stoi przy wsch. oknie, większy, który mam w domu rodziców jest na oknie północnym i zasłania już z pół okna.
Andziu- osłonki bardzo lubię, staram się je dopasowywać kolorami do pomieszczenia, w którym mają być. Większość jest kupiona jako używane, bo mam takiego farta mieszkać w "zagłębiu szperaczy", ludzi, którzy zwożą wszelkie (czasem zadziwiające) dobra z Niemiec.
Miro- dziękuję. Juka rośnie jak na drożdżach i niedługo będę się martwić o miejsce dla niej. Pomyśleć, że kiedyś była tylko 40cm pniem....
Zgredo/ Dominiko- właśnie taka jukowa plaga dopadła mój dom. Kilka sztuk poszło do najbliższych, ale ze 3 plus roślina macierzysta nadal są w moim domu :)
Aniu- wkrótce taki sam będzie u Ciebie w domku :)


A tu nasze (moje i Mamy) begonie. Lubimy je za ich różnorodność, bo są wielkie i małe, niepozorne i okazałe, mają kwiaty w przeróżnych kolorach i kwitną cały sezon.
Begonia rabatowa (coś mi fotka nie wyszła, a nie mam teraz innej), stoi na bardzo słonecznym stanowisku i w ogóle jest to nie przeszkadza.
Obrazek

Begonie zwisające, z maleńkich kupionych lub przechowanych na zimę w ciągu lata zmieniają się w kaskady kwiatów. Tutaj na północnym parapecie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pelargonia wielkokwiatowa Mamy i nasza Kotka- Toksoplazmoza vel. Toksa, która bardzo lubi pchać się przed obiektyw.
Obrazek

A tu inny gość upodobał sobie pelargońkę, trochę zmęczony życiem, ale jest- Paź królowej:
Obrazek
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

Bardzo podoba mi się ta kompozycja czerwono - żółta - nigdy nie widziałam jeszcze begonii zwisających - czy one są wieloletnie?
Pozdrawiam!:) Joasia
Na leśnym balkonie
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

:shock: :shock: :shock: :shock: Jakie begonie macie piękne :shock: :shock: .
Ach jak takie mi się marzą :roll: .
I pelargonia jaka piękna, o koci nie wspomnę ;:97 i ma bombowe imię.
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Kamilo widzę że nie tylko ja lubuję się w begoniach :P Ja też je bardzo uwielbiam ale najbardziej przypadły mi do gustu te ozdobne z liści ale te kwitnące też posiadam :lol: Przepiękna kolekcja :lol: Ale śliczny kolorek kwiatów ma pelargonia i kotka słodziutka :wink:
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Leśny Duch pisze:Bardzo podoba mi się ta kompozycja czerwono - żółta - nigdy nie widziałam jeszcze begonii zwisających - czy one są wieloletnie?
Asiu tak, niektórzy wyjmują z doniczek na zimę, ale można je zostawić w ziemi i na następne lato pięknie kwitną :P . U nas cebulka-bulwa 3 zł kosztuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”