Moje kwiaty doniczkowe....

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Izula
200p
200p
Posty: 224
Od: 12 cze 2008, o 18:45
Lokalizacja: Mazury

Moje kwiaty doniczkowe....

Post »

Witam serdecznie Wszystkich forumowiczów :D Chciałabym przedstawić Wam swoje roślinki. Nie mam ich zbyt wiele ale moja kolekcja stale się powiększa. Na początek przedstawiam moje dwa cytrusy:

1.cytrynka wyhodowana z pestki .... szkoda tylko że nie będzie miała owoców ale co tam i tak zdobi mój parapet :wink:
Obrazek

2.Mandarynka
Obrazek Obrazek

Teraz kilka kwiatków:


Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Cytruski bardzo sympatyczne :D Gruboszek całkiem spory. :D Na jaki kolor kwitnie hibiscus, bo może się wymienimy szczepkami?
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Witaj Izulko .Bardzo ładnie przedstawiłaś nam swoje roślinki , ale na pewno coś tam jeszcze trzymasz w zanadrzu :D
Mandarynka całkiem spora i z owocem -super , cytryny szczególnie Ci gratuluję bo wyhodowana z pestki :D :D :D
Pozdrawiam
Jagoda :P
Awatar użytkownika
Izula
200p
200p
Posty: 224
Od: 12 cze 2008, o 18:45
Lokalizacja: Mazury

Post »

Dziękuję za miłe przyjęcie wśród "doniczkowców" :D Anoli pytasz o hibiscusa- ma czerwone kwiaty. Później przejrzę Twój wątek bo trochę dużo się tego nazbierało :wink: Miluck dziękuję za gratulacje :D byłam bardzo rozczarowana kiedy przeczytałam w jakimś wątku że cytrusy z pestki być może zakwitną za jakieś -naście lat :cry: teraz już szkoda mi tej cytrynki (pozbyć się) .... więc stoi na kuchennym parapecie i rośnie jak szalona...

Jeszcze kilka zdjęć ...

Zamioculcas, duży i mały :wink:

Obrazek Obrazek

Benjamin, drugi ma ok.4 lat przyniosłam go do domu jako kilkucentymetrową gałązkę :D

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam ciepło.
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Benki prześliczne. A zamiusie też fajnie się prezentują :D - u mnie strasznie wolno rosną :(
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
Izula
200p
200p
Posty: 224
Od: 12 cze 2008, o 18:45
Lokalizacja: Mazury

Post »

Zrobiłam kilka fotek, "balkonowce" balkon mam malutki ale znalazłam miejsce na kilka kwiatków. Co roku miałam na balkonie surfinie ale jakoś marnie mi rosły być może to nadmiar silnego słońca im nie służył ? W tym roku stoi pelargonia i bieluń (anielskie trąby?) trochę zapóźno wysiałam nasiona i jest jeszcze mały, na przyszły rok będę już wiedziała kiedy trzeba wysiewać nasionka :wink: chyba że uda mi się go przezimować....

Obrazek Obrazek Obrazek

A to kilka zdjęć roślinek z ogrodu moich rodziców:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

I jeszcze bociania rodzina mieszkająca nieopodal....

Obrazek

A to zwykły oset .... ale taki bujny że nie mogłam się oprzeć by nie pstryknąć zdjęcia :D całkiem ładnie się prezentuje :wink:

Obrazek

Mam nadzieję że nie zostanę ukarana ;-) miało być o doniczkowcach .... ale uwielbiam wszystkie roślinki , mój M dostaje już "białej gorączki" na widok aparatu....
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Post »

Izulu wszystkie roślinki piękne i te chodowlane i te dzikie , też wszędzie robię fotki :wink: :D
boćki pięknie pozowały :wink:
pozdr Dorota
Moje storczyki
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Cytryna wyda owoce ale po kilkunastu latach chyba że zaszczepisz na niej odmianę szlachetną wtedy będzie owocowała na zaszczepionym w podkładkę zrazie już w drugim roku od przyjęcia się szczepu. :D
Awatar użytkownika
Beata703
500p
500p
Posty: 960
Od: 27 mar 2008, o 09:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój woj.śląskie

Post »

Witaj Izula śliczne masz roślinki hibiskusik dorodny,beniaminki tez bardzo mi się podobają lubię je i mam kilka odmian
Pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

fajne kwiatuszki masz Obrazek
Awatar użytkownika
Izula
200p
200p
Posty: 224
Od: 12 cze 2008, o 18:45
Lokalizacja: Mazury

Post »

Dziękuję za odwiedziny :wink: Mam jeszcze kilka roślinek nie wszystkie wygladają dobrze i nie ze wszystkimi daję sobie radę :oops: Np. fiołki niby łatwe w uprawie, mało wymagające u mnie postanowiły nie kwitnąć i już. Raz biały miał kilka kwiatków ale jakieś takie mizerne były :cry: Rozmnozyć też nie mogę .... gniją mi listki, ech na razie dałam sobie z tym spokój. A to zdjęcie moich dwóch fiołeczków.

Obrazek

Papryczka która powinna rosnąć w gruncie, nawet nie zakwitła nie mówiąc już o owocach ...

Obrazek

Tu mam prośbę .... nie wiem jak ta palma się nazywa :?: Czy to w ogóle jest palma :roll:

Obrazek

Szczepka sundaville....uda się lub nie :roll:

Obrazek

Obrazek

kilka żywych kamieni...

Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Palma to chamedorea elegans tu masz info o jej uprawie chamaedorea co zaś do fiołków, przesadź w nowe większe o 3 cm w średnicy doniczki od tych w jakich rosną obecnie, podlewanie wyłącznie na podstawek co pięć dni i tak samo zasilanie nawozem odpoczęły więc jak je przesadzisz i zaczniesz zasilać z pewnością ujrzysz niedługo mnóstwo kwiatowych zawiązek. :D
Saraaa

Post »

Śliczne masz kwiatki! :D szczegulnie zauroczyły mnie cytrusy... ile czekałaś, aby wykiełkowały z pestki? ;:109
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”