Moje roślinki domowe - mommy_b

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Moje roślinki domowe - mommy_b

Post »

Moja pasja kwiatami zaczęła się około 5 lat temu, kiedy poznałąm babcię swojego męża. wcześniej nie wiedziałąm o nich nic, w domu miałam tylko paprotkę. W momencie kiedy wyszłąm za mąż kochana kobiecina zaraziła mnie pasją do roślin i kwiatów. Powolutku uzbierałam swoją małą kolekcję, która stale się powiększa. Szkoda tylko, że miejsca nie przybywa.

Zapraszam więc do małego przeglądu po moich roślinach.

Beata
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Zacznę, więc od moich pierwszych nabytków.

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

wszystkie te rośliny były moimi ''zdobyczami'' - ''darami'' od innych.
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Aloes jest pamiątką po babci, tzn. sadzonką pobraną od nieistniejącego już pewnie babcinego aloesu.
Zielistka i fikus beniaminek są ''skradzione'' za pozwoleniem z biura mojego wujka. Wzięłam po sadzonce, potem w wodzie ukorzeniałam i na szczęście udało się. Mam teraz dwie ładne rośliny, które całkiem dobrze rosną. muszę tylko dać nieco nawozu beniaminkowi bo ma jakieś braki, ale to jest do zrobienia.
Natomiast paproć i skrzydłokwiat dostałam od babci męża po sadzonce, które oczywiście przyjęły się, ale rosnąć zaczęły dopiero teraz, po 2 latach, a tak cały czas ledwo je trzymałam.
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

A to ulubieniec mojego synka, ciągle pyta czy przypadkiem roślinka nie jest głodna i każe łapać muchy (albo sam to robi). Ostatnio zauważyłam, że wychodzi jakiś słupek , który chyba okaże się kwiatkiem.

Miałam rosiczkę, krótko niestety, która po przeniesieniu z kuchni do pokoju bardzo zmizerniałą i teraz straciła wszystkie liście, a nowe się nie pojawiają. przesadzę ją do nowej ziemi i poczekam do wiosny a może trafi się cud i z korzenia odbije?

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Witaj Beatko!

Zaczyna się fajnie :) Czekam na więcej Twoich domowników :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Post »

Witam super kolekcja ale czekam na więcej 8) 8) 8)
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

witam serdecznie

a to następne moje skarby

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

zamiokulkas jest okazałym prezentem od mojego męża, który już wie, że zamiast ''okazjonalnej czekoladki'' wolę kwiaty. Co ciekawe, wybrał akurat ten konkretny kwiat, bowiem usłyszał od jakiejś pani w kwiaciarni kupującej ten kwiatek, że mając ten kwiat w domu trzymają się Ciebie pieniądze.

Niestety nie wiem jaka to jest odmiana papirusu, ten ''standardowy'' cibora z nasion już drugi raz nie chce mi wzejść. a takiej puya bertiniana, wzeszły mi wszystkie nasionka i rosną cały czas. teraz może troszkę wolniej bo mamy zimę (jesień) ale na wiosnę mam nadzieję ruszą pełną parą.

Obrazek

Juka to był mój pierwszy kupiony osobiście przeze mnie kwiat. Żeby było ciekawiej kupiłam go jesienią i w dobrym chłodzie niosłam do domu spory kawałek bez żadnego okrycia. Aż dziwne, że wytrzymała i co najważniejsze rośnie bardzo ładnie i nic jej nie rusza.

Alokazja natomiast jak o niej nie zapomnę (stoi w takim zapominalskim kąciku co i aloes) to ma kilka ładnych liści, a jak zapomnę to jest zawsze jeden, nowy się rozwija to stary w międzyczasie zamiera. No i tak sobie jest taki jeden kikut, ale ja go lubię. U mojej mamy natomiast co roku kwitnie i tworzy gniazdo nasienne, a żeby było ciekawiej prawie w ogóle go nie podlewa bo zapomina o nim a on nie dość że kwitnie to i ma po kilka liści. Troszkę dziwna dla mnie jest ta roślina.
Awatar użytkownika
bayaga
500p
500p
Posty: 604
Od: 4 lis 2008, o 23:02
Lokalizacja: Konin

Post »

całkiem ,całkiem Twoje roślinki widać ,że zadbane i dobrze rosną ....czekamy na dalszy ciąg opowieści :lol:
Pozdrawiam Aga, świrus kwietnikus maksimus :P
Zielona chatka Baby Yagi
Zagroda Baby Yagi
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Dziękuję za pozytywne słowa, a oto dalsza część
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
dracenę, smokowca dostałam od teściowej, a ta druga niestety nie pamiętam jak się nazywa, ale to chyba też dracena.
Po kilku próbach wyhodowania kawy z nasion, zakończonych oczywiście kompletną porażką przyszedł mi z ratunkiem Kaufland o dziwo i za grosze kupiłam kawę. :lol:
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

no i takie tam drobiazgi są jeszcze
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

fiołek bordowy (akurat przekwitł), fiołek dwukolorowy (mam nadzieję, że niedługo zakwitnie), różowy kwitnie, fiołki: biały, ciemnyfioletowy, jasny fiolet czy to błękit i koloru kwiatów nieznanego właśnie się ukorzeniają.
podobnie też fikus, cissus rombolistny, laur, eukaliptus górski, zielistka ukorzeniają się. Fikus ma już zalążki korzonków, i zielistka ma już malutkie korzonki, na reszty czekam cierpliwie.
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

ostatnie zdjęcie poprzedniego postu to siewki figi z pestki owocu kupionego w sklepie

Obrazek
laur, wawrzyn:
Obrazek
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

nie wiem o co chodzi ale nie widać zdjęcia zamiokulkasa i wawrzynu. o co może chodzić?
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Post »

cudne te kwiatuchy i zapraszam Cię do mojego wątku serdecznie;)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 92&start=0
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”