Moje kwiatuszki cz.2

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
marzena 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 5 lip 2008, o 06:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Asiu
będą nowe zdjęcia ale dopiero jutro rano bo hibek z netto rozwinie kwiatuszka.No i przygotowuję już korytka z kwiatami na balkon i na taras to też pokażę.
pozdrawiam Marzena
Spis moich linków
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Marzenko ja tą metodę z drożdżami już dawno wyczytałąm w jakimś poradniku. Miałam spróbować, ale jakoś wyleciało mi z głowy. Ale skoro mówisz, że kwiaty ładnie rosnął to muszę koniecznie wypróbować :) Tylko pewnie to musi dość długo stać - kilka dni?
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
zabcia_paula
500p
500p
Posty: 840
Od: 24 sty 2009, o 10:34
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Dziękuję Marzenko za opis...spróbuję. Roztwór będę trzymać na balkonie...mam nadzieję, że nie narażę się sąsiadom :D
Pozdrawiam, Paula
marzena 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 5 lip 2008, o 06:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Monisiu
musi postać ze 3-4 dni.Nieraz przygotowywałam większą ilość to wystawiałam na balkon i stało dłużej.
Paulo
mam nadzieję że do nich zapach nie do leci.Ja raz podlałam takim starszym i bardziej stężonym roztworem kwiaty . Usiadłam koło parapetu i zapomniałam że podlewałam kwiaty .Poczułam nieprzyjemny zapach i zastanawiałam się co to tak śmierdzi.Obejrzałam wszystko,dopiero jak nachyliłam się nad doniczkami to mi się przypomniało.
pozdrawiam Marzena
Spis moich linków
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Dziewczyny a podlewałyście może kwiaty wodą mineralną, mlekiem albo piwem? Ja w tym roku chciałam spróbować z piwem - ale trochę się obawiam :roll: W mojej książce jest ono polecane do roślin kwitnących, np. hibków :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Mlekiem podlewałam kilka razy paprotkę,ale piwem jeszcze żadnej. Widziałam kiedyś jak moja sąsiadka przeciera liście roślin piwem,by nabrały połysku. Wykorzystałam ten pomysł ale nie byłam zachwycona. Listki zrobiły się jakieś lepkie i łatwo czepiał się kurz :?
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
katarzyneczka
1000p
1000p
Posty: 1787
Od: 1 mar 2009, o 17:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siedlce (mazowieckie)

Post »

Wodą mineralną można podlewać, ale nie gazowaną. Mlekiem podlewa się raczej tylko paprocie :wink: A piwem przeciera się listki żeby błyszczały, ale musi być rozcieńczone wodą :wink: Wtedy listki się nie lepią i pięknie się błyszczą :lol: Ale do podlewania się raczej nie nadaje :roll: Ja piwko dodaje do pysznych ciasteczek :lol:
Pozdrawiam Katarzyna
Moje wątki Zapraszam;)
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Ja mam takie informacje z książki:

Woda mineralna niegazowana dla roślin wymagających gleby zasadowej, gazowana jest dobra dla roślin kwasolubnych, np. azalia, storczyk, kameli, wrzosy.Podlewać raz w tygodniu.

Mleko dla kwiatów o ozdobnych zielonych liściach, zwłaszcza filodendronów, paproci i bluszczy. Podlewanie raz w miesiący zapobiegnie żółknięciu i opadaniu liści.

Piwo dla roślin kwitnących, np. kalanchoe, anturium, hibiscus, azalia. Podlewać wiosną i w pierwszej połowie lata raz na 2-3 tygodnie.

Wywar z warzyw pozostały po gotowaniu ziemniaków, marchewki, selera, buraków, itp. Podlewać kwiaty 1-2 razy w tygodniu. Oczywiście ostudzonym.

Skorupki jaj pokruszyć, zalać wodą i odstawić na 7-14 dni. Przed użyciem wstrząsnoć i podlać kwiaty. Skorupki można też zemleć i zmieszać z podłożem lub wysypać na podstawkę doniczki.
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja słyszałem,że fikusy podlewa się wódką,z piwa są fajne pączki ;:136 a o mleku ;dowiedziałem się tutaj na forum,że się paprotki podlewa;po uprzednim rozcieńczeniu z wodą..
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Wódką? Próbowałeś? Piwa to mi żal do kwiatków, ale flaszeczkę mogę poświęcić, bo nie lubię tego trunku Obrazek
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
marzena 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 5 lip 2008, o 06:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

A ja w pracy podlewam wszystkie kwiaty wodą destylowaną.Rosną pięknie.Wszystkie swoje zdechlaczki wyniosłam żeby je odratować.Bałam sie że woda destylowana jest idealnie czysta więc nie zawiera zadnych minerałów i kwiaty mogą się zmarnować.Jednak tak nie jest.
Co tydzień dostają odżywkę.
skorupki od jajek tez moczę i później ta woda podlewam.Szczególnie dla roslin które lubią podłoże wapienne.A to kilka kwiatów ,które stoją u mnie w pracy(oprócz hibka :lol: :lol: )
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
pozdrawiam Marzena
Spis moich linków
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Marzenko śliczne kwiatuszki :) Ja też myślałam, żeby podlewać kwiaty wodą destylowaną, ale jak przeliczyłam ile musiałabym na nią wydawać pieniędzy to mi się odechciało :lol:
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
marzena 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 5 lip 2008, o 06:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Ja u siebie w laboratorium mam stację uzdatniania wody bo musimy mieć wodę o czystości prawie 100% ,więc mam jej pod dostatkiem. :lol: :lol:
pozdrawiam Marzena
Spis moich linków
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”