Zielona chatka Baby Yagi

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bayaga
500p
500p
Posty: 604
Od: 4 lis 2008, o 23:02
Lokalizacja: Konin

Zielona chatka Baby Yagi

Post »

Naoglądałam się różości na forum ,latam po stronce i podziwiam wszystkie piękne kwiaty :D
chciałabym podzielić się z wami także i moimi roślinkami ,ponieważ mam male mieszkanie i tylko dwa okna z nadejściem jesieni wprowadzają się wszystkie doniczki te duże i te małe a dom zamienia się w małą oranżerię..... :D
Obrazek
moja mala palemka ,zaczela wreszcie wypuszczać duuże liście
Obrazek
dwie zielistki,każda inna
Obrazek Obrazek
na ścianie wisi setkrezja purpurowa?i w dodatku kwitnie
Obrazek Obrazek
na drugim oknie stoją moje fiołeczki
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
maleńka cytrynka wychodowana z pestki ,na kwiaty i owoce jeszcze sobie poczekam tak ok.15 lat :roll:
Obrazek
grudnik ,który zaczyna wypuszczać pączki ,a właściwie to dwa w jednym ale różowy się buntuje i nie widzę żeby miał ochotę zakwitnąć
Obrazek
no i jeszcze sporo tego zielonego zostalo kaktusy ,sukulenty donica z yuką i takie tam inne :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
wężownica została po części uratowana z rąk sąsiadki w okropnym stanie, zasuszona niemiłosiernie nie wiem jak jej się to udalo .....a u mnie zasadzona wypuściła kwiat który niedługo się rozwinie
Obrazek

mam nadzieję ,że się wam spodobają moje kwiatuchy ,nie są na pewno tak piękne jak bym chciala ale część jest na rekonwalescencji po ciężkich przejściach.....
Pozdrawiam Aga, świrus kwietnikus maksimus :P
Zielona chatka Baby Yagi
Zagroda Baby Yagi
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Urocza pomysłowa oranżeria. Pierwszy raz widę kwitnącą Sansewierkę :D .Chyba tym kwiatuszkiem, chce Ci podziękować za uratowanie życia.
Pozdrawiam cieplutko
Kaśka
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Post »

Witam
Śliczne roślinki,fiołki piękne jak marzenie i palemka też urocza.
Pozdrawiam Klaudia
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

wężownica została po części uratowana z rąk sąsiadki w okropnym stanie, zasuszona niemiłosiernie nie wiem jak jej się to udalo .....a u mnie zasadzona wypuściła kwiat który niedługo się rozwinie "

Chyba podpowiedziałaś mi, co zrobić, żeby moja wężownica ponownie zakwitła.
Ja też jestem z tych, co to ratują różne "zdechlaczki". Moją znalazłam koło śmietnika, obraz nędzy i rozpaczy. Kwitła mi dwukrotnie, a teraz tylko rośnie.
Wniosek: przez najbliższe pół roku ani kropli wody,żadnych pryszniców przeciwkurzowych, jedynie przecieranie liści, i to ściereczką suchą.
Może ktoś to też wypraktykuje?
Waleria
kwiato_maniaczka
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 6 lip 2008, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Post »

roślinki super, cytrynka cudo, długo ją hodujesz?? przycinasz ją na drzewko?
Pierwszy raz widzę kwitnącą wężownice, super Ci sie odwdzięczyła:):)
Awatar użytkownika
bayaga
500p
500p
Posty: 604
Od: 4 lis 2008, o 23:02
Lokalizacja: Konin

Post »

dziękuję Wam za miłe slowa ,aż mi "serce rośnie" :D kiedy się slyszy słowa pochwaly,
kwiato_maniaczka co do cytrynki ....to mam ją ok.12 lat i sama ją wychodowalam z pestki ,jest prowadzona jak drzewko ,ma ok. 1m.wysokości :D
ale moja cytryna to indywidualistka,rośnie jak chce i kiedy chce ,nawet teraz kiedy teoretycznie nie powinna wypuszcza głupia pędy i liście :D za jakiś czas będę musiała jej znowu co nieco popodcinać ,ale ona to lubi :D niestety na kwiaty i owoce sobie poczekam tak jeszcze z 15 lat :D ale co tam ......mam drzewo w pokoju :D
Pozdrawiam Aga, świrus kwietnikus maksimus :P
Zielona chatka Baby Yagi
Zagroda Baby Yagi
Awatar użytkownika
bayaga
500p
500p
Posty: 604
Od: 4 lis 2008, o 23:02
Lokalizacja: Konin

Post »

chcę Wam jeszcze pokazać z bliska jak wygląda kwiat sansewerii,wprawdzie jeszcze się nie rozwinoł i sama jestem ciekawa jaki będzie ale i tak już jest piękny :D
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Aga, świrus kwietnikus maksimus :P
Zielona chatka Baby Yagi
Zagroda Baby Yagi
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Post »

Witaj Aga :D
Fajne kwiatuszki masz :lol: a sansewiera u mnie też kiedyś kwitła ,ma bardzo fajny zapach :D
Saraaa

Post »

Kochana... gdzie Ty przed nami taką cudną oranżerie ukrywałaś? Pięknie :D
Trzykrotka purpurowa ogromniasta :shock: Moja szczepka też niedawno kwitła :P
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2321
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Ślicznie u Ciebie :) Fiołeczki pięknie kwitną, i kwitnąca sansewieria to też nie częsty widok :)
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Bayaga chyba wcale nie takie małe to mieszkanko masz, bo mnóstwo roślinek w nim masz. Wszystkie są bardzo ładne. Strasznie mi się spodobała cytrynka - chciałabym, żeby moja kiedyś była taka cudowna. Ale do tego brakuje jej jeszcze 12 lat :) Bardzo podoba mi się też kompozycja z sansevierek - w ślicznej doniczusi siedzą. Dzisiaj nawet myślałam o czymś dokładnie takim, ale ja mam tylko sansevierke 'hahni'.
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Skąd ja to znam... miejsca niewiele, ale kwiatów ogrom. Podwójne parapety... i już dwa razy więcej miejsca na kwiaty ;-)
ładnie tu u Ciebie, gratuluję
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
bayaga
500p
500p
Posty: 604
Od: 4 lis 2008, o 23:02
Lokalizacja: Konin

Post »

dzięki za miłe słowa :D mogę was zapewnić ,że posiadam dwa pokoje i tylko dwa okna :D
miejsca ciągle mi brakuje na moje doniczuszki ,dlatego sadzę je ,że tak powiem...piętrowo albo jak kto woli hurtowo :D w tej wielkiej drewnianej donicy rosną trzy yuki,guzmania ktora wlaśnie wypuściła trzy dzieciątka :D fittonia sztuk trzy ,każda inna i :D mała sansewerka ..
a to jeszcze nie wszystkie moje doniczki ,bo nie wkleiłam wszystkich fotek :D
ja po prostu kocham kwiaty i już :D :D :D
Pozdrawiam Aga, świrus kwietnikus maksimus :P
Zielona chatka Baby Yagi
Zagroda Baby Yagi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”