Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  
Autor Wiadomość
marzena 63
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2008, o 22:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Kropelko
te begonie są śliczne.Jeszcze takich nie widziałam. :shock: :P

Zobacz profil Wyślij e-mail      

aledra7
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2008, o 22:49 
1000p
1000p

1 szt.
piękne begonie :shock: ja też chce takie ;:111

carol1
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2008, o 22:52 
500p
500p
Cudowne begonie, ja mam na razie tylko 3 :) Wszystkie roślinki bardzo ładne :)

aledra7
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2008, o 22:54 
1000p
1000p

1 szt.
a może chciałabyś wymienić się sadzonkami begonii za jakieś inne roślinki?

bayaga
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2008, o 22:56 
500p
500p
Kropelka piękne te begonie :D ale powiedz jak sobie poradzisz ze światłem? czy te o ozdobnych liściach potrzebują dużo światła?czy mogą stać w ciemniejszym miejscu?

agrazka
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2008, o 23:05 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
łał, jakie piękne te begonie, ja ostatnio szukałam takich czerwonych i nie ma w sklepach u mnie.
Tą metaliczną to chyba widziałam na aukcji i się spóźniłam. :(
Naprawdę wspaniałe masz kwiaty. :D

carol1
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2008, o 23:12 
500p
500p
Swoją drogą to rozmnażałaś te begonie czy kupiłaś? Bo jestem ciekawy czy da się z ogonka i jakie są efekty :)

kropelka
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2008, o 23:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
aledra7 a jakie kwiatuszki miałaś Słonko na myśli :?:
I rozmnazałaś już begonie z listka??? Bo ja własnie eksperymentuje jaki sposób jest lepszy? Pociąć nerwy, obciążyć i przyłożyć do ziemi, czy ukorzenić ogonek listka tak jak ukorzenia się fiołki? Niewiem sama ;:207
Bayaga begonie stoją u mnie w kuchni pod oknem dachowym wychodzącym na północ. Mają tam lepsze światło niż te na południowych, zawsze jednakowe, nie pali słońce, no i rosną sobie ;-)

a wygląda to tak:
Obrazek[/b]

agrazkaja niemal połowę kwiatków, które aktualnie mam kupiłam na aukcjach. W moim przypadku to najlepszy sposób kupowania... do późnego wieczora przeglądam oferty, wybieram, przebieram, wchodzę i wychodzę po kilka razy-- nikt mi nie zrzędzi ( jak nieraz te oburzone "znachorki" w centrach ogrodniczych), przelewy idą internetowo- to wiadomo, czego oczy nie widzą... łatwiej mi upłynniać pieniądze... no i najważniejsze... jak dostaje przesyłki, to męża zazwyczaj nie ma w domu. Rozpakowuje, stawiam gdzie mi się podoba, a facet i tak nie zauważa nowego nabytku (do czasu) :P nikt mi nie zrzędzi, ze kolejny badyl...
Fajne to...

maryla73ab
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2008, o 23:48 
1000p
1000p

1 szt.
Super kwietniczek .

Moje wątki

agrazka
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2008, o 01:38 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Mariola, bardzo dobry masz patent na to kupowanie, ja też jestem nocny marek, ale moi jak tylko coś kupię i przyjdzie - to pierwsi do rozpakowywania. Nawet prezenty wywąchali.

Frezja70
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2008, o 08:01 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Moje zwiadowczy zmysł :twisted: wyśledził hoje, więc będę tu zaglądać :P ... Skrętnik i rypsalisy super.

bayaga
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2008, o 10:48 
500p
500p
kropelka zazdroszczę Ci najbardziej tych okien :D (o kwiatkach już nie wspomnę ,bo to oczywiste :D )
ja cierpię (i moje roślinki też) na chroniczny brak światła ,radzę sobie w różny sposób ,np.poprzez doświetlanie jarzeniówkami :D pomaga ,sposób wypróbowany i moge z czystym sumieniem polecić :D

basga
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2008, o 11:27 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
O matuchno...a ja dopiero do Ciebie dziś trafiłam...obłędne kwiaty!A...i baaaardzo podoba mi się ostatni post z 4 strony-brawo!Mnie najbardziej zachwyciły rypsaliski i epi oczywiście...superanckie,zresztą reszta wcale nie gorsza-tak trzymaj!

tulipanka
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2008, o 11:41 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
kropelka napisał(a):
]ja niemal połowę kwiatków, które aktualnie mam kupiłam na aukcjach. W moim przypadku to najlepszy sposób kupowania... do późnego wieczora przeglądam oferty, wybieram, przebieram, wchodzę i wychodzę po kilka razy-- nikt mi nie zrzędzi ( jak nieraz te oburzone "znachorki" w centrach ogrodniczych), przelewy idą internetowo- to wiadomo, czego oczy nie widzą... łatwiej mi upłynniać pieniądze... no i najważniejsze... jak dostaje przesyłki, to męża zazwyczaj nie ma w domu. Rozpakowuje, stawiam gdzie mi się podoba, a facet i tak nie zauważa nowego nabytku (do czasu) :P nikt mi nie zrzędzi, ze kolejny badyl...
Fajne to...

Sama do siebie się uśmiechałam, gdy to czytałam. Zupełnie jakbyś o mnie pisała :D
Ja również długo przeglądam oferty na aukcjach, porównuję ceny, czytam komentarze ... Potem szybciutko przelew i co najważniejsze - listonosz przychodzi zazwyczaj, gdy m w pracy :lol:
Zanim się zorientuje, że coś nowego przybyło, mijają wieki.

Pooglądałam Twoje roślinki. Przyznaję, cuda wyszukujesz na tych aukcjach :lol: Widzę śliczne begonie :shock: dracenki, peperomki, no i oczywiście hoje :D

bayaga
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2008, o 15:27 
500p
500p
qrcze dziewczyny ....naprawdę macie taki problem ze swoimi M.? :D no to ja jestem "goścówa" hehe :D moje szczęście sam mi kupuje doniczki i wręcza ze słowami ..."takiego jeszcze nie masz".... :D wprawdzie się nie zna i kupuje kwitnące np. fiołeczki czy storczyki ale zawsze ,najwięcej kupuje tzw. ogródkowych róże , kanny jakiesik cebulki itp.nie zna sie ni cholery ale chęci ma szczere :D a u mnie "zielone" to grunt :D chyba się podlizuje czy cóś.....

kropelka
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2008, o 15:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
To nie jest aż taki problem z M... ale wiesz, najlepiej jak nie widzi :) Obywa się bez komentarzy typu: "te rośliny wkrótce nas eksmitują".
Generalnie wie "co mi w duszy gra" i czasem próbuje mnie uszczęśliwić jakąś roślinką, ale, że nie zna się totalnie to sama wiesz, jak to się kończy.
Dawno temu chorowałam na zamiokulkasa. Akurat jechał do miasta, przeszedł kilka kwiaciarni i nie uświadczył tej rośliny (to było jakies 4 lata temu) W końcu w centrum ogrodniczym Pani zaczęła go pouczać, że to jest "zamienioculcas" a nie żaden "zamiokulkas" i wygłosiła mu przemówienie, ze ludzie tak zniekształcają nazwy roślin, ze czasem trzeba sie domyślać o co im chodzi...
wrzuciła mu w reklamówkę badyl z dwoma gałązkami 20 cm i 3 wybijającymi listkami za 11.99!!! ( w 2004 roku!!!!). a ze to był koniec stycznia, na polu mróz 15 stopni, roślinkę tak przewiało w tej reklamóweczce, że zaraz zaczęła żółknąć, trzy tygodnie później straciła wszystkie liscie i padła :evil: No ale najwazniejsze, że ta kompetentna sprzedawczyni nie tylko wykazała sie znajomością nazw roślin, ale równiez ich wymogami i jakże świetnie zabezpieczyła roślinkę na czas transportu w środku mroźnej zimy :evil: . Że też takie mają serce...

Niedawno znów przywiózł mi z targów "dracenę marginatę" z uśmiechem stawia na środku pokoju doniczkę z kwiatkiem, po czym mówi " to Ty juz takiego masz?" (Ba, stoi koło telewizora od 5 lat :lol: )
Dlatego własnie jak coś kupuje i stawiam wsród kwiatów, to wiem, ze i tak nie zauważy. Ostatnio nowego fiołka postawiłam na stole w kuchni... tez nie zorientował sie, ze to nowy zakup.

Po prostu ja mam fioła na punkcie kwiatków i zauważam każdy szczegół, dla niego zielone nie gra roli- jeśli chodzi o domowe i nie zauważa ich...
Jego strata, ja już myslę nad kolejnym kwiatuszkiem :wink:

myszorek
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2008, o 15:59 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Dziewczyny kochane...toż jakbym siebie widziała :lol: ale mój Szanowny Pan zawsze tak dziwnie patrzy na moje roślinki, a ja nie umiem się nie śmiać z tego powodu i zawsze jest takie podejrzliwe pytanie:gdzie masz tego nowego badyla, przyznaj się!No i wtedy nie mogę całkiem opanować śmiechu :;230 :;230 Ale od czasu do czasu sam pyta jak jesteśmy w markecie, czy takiej albo takiej roślinki nie mam ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 259 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości