Moje roślinki - Caro

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Moje roślinki - Caro

Post »

Witam. W końcu zdecydowałam się pokazać moje kochane roślinki. Niestety dysponuję tylko moim pokojem, więc jest im tłoczno na parapecie, ale ostatnio wyciągnęłam z piwnicy mały kwietniczek, więc mają troszeczkę luźniej.
Obrazek
Oto mój szczawik. Wiem, że powinno się go ściąć i wstawić gdzieś do piwnicy, ale nie mam serca tego zrobić, on ciągle kwitnie. Jest wybujały, ale takiego dostałam od mamy (chciała go wyrzucić bo tacie się nie podobał).
Obrazek
Mój ponad 3 letni storczyk, który niemal bez przerwy kwitł. Ostatnio tylko miał przerwę, bo mi spadł :oops: i złamał mu się pęd z kwiatami, ale wykorzystałam to do przesadzenia go i teraz znowu kwitnie.
Obrazek
Obrazek
Moje kochane bananowce. Niedługo nie będą się już mieścić przy oknie i nie wiem co wtedy zrobię :?
Obrazek
Grudniczek. Zaczął już wypuszczać pączki, więc będzie kwitł :D
Obrazek
Sansewieria. Rozsadza już doniczkę, wiosną muszę koniecznie przesadzić.
Obrazek
Aporokaktus. Od sierpnia wypuścił takie długaćkie pędziki w górę :D
Obrazek
Mój najmłodszy, jest u mnie 2 tygodnie. Solanum jurassica. Biedne wszystkie stały takie stłoczone (w LM) i nawzajem się poraniły kolcami :( Mam nadzieję, że wydobrzeje.
Obrazek
Moje biedne palemki. Walczę by uwolnić je od robali.
Obrazek
Aloes. Już bardzo rozrośnięty.
Obrazek
Moje kaktusiki i scilla. Nie mam jak ich za bardzo przezimować, już się pogodziłam, że nie będą kwitły. Scilla ostatnio zmarniała, mam nadzieję, że odżyje.
Obrazek
A to weteran - pachypodium. Mam go odkąd pamiętam, mój kochany :D
Obrazek
Papryczka. Nie jednoroczna, kwitnie i wydaje owoce już ponad 2 lata bez przerwy. Odratowana (właściwie sama się odratowała) po tym jak raz ją zapomniałam podlać, a potem jak oklapła, ją przelałam. Zrzuciła prawie wszystkie liście, myślałam, że to koniec, ale to bardzo twarda sztuka :D
Obrazek
Hatiora. Bardzo się rozrosła, ostatnio podwiązałam ją do drabinki bo się przewracała.
Obrazek
Tu widać przekwitnięty pęd mojego małego storczyka, jak zaschnie zupełnie to do utnę, a także czubek mojej dracenki, który ukorzeniam w wodzie. Już wypuszcza korzenie. W tej niebieskiej doniczce pośrodku jest to co kiedyś się ułamało z jakiegoś kwiatka - aporokaktusiki, hatiorka i opuncja. Będę musiała je porozsadzać.
Koniec :D
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Post »

Witam cieplutko
Masz piękne kwiaty,bananowiec mnie powalił,storczyk prześliczny . Solanum jurassica budzi szacunek :lol: nie ma co, lepiej z nim nie zadzierać, super ze go uratowałaś na pewno wydobrzeje.
Pozdrawiam Klaudia
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Post »

Jeszcze zapomniałam pochwalić aloesika śliczny :lol:
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21680
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

No ładna kolekcja Caro. ;:80
Rozumiem Twój ból o oxalisa ale zbierz się i daj jemu odpocząć.
Zadziwiający efekt zobaczysz po wiosennym jego wybudzeniu.
Bananowce - czy rozsadzałaś je?
Popełniłam taki błąd i straciłam je,pewnie zrobiłam to nieudolnie.
Jeszcze sprawa papryczki ozdobnej ...chcąc mieć ładny - dekoracyjny egzemplarz - również powinnaś moim zdaniem :) przyjąć inną taktykę.
Wysiewaj ja każdej wiosny ,łatwo wschodzi,uprawia sie łatwo i wdzięczna rosliną ale zimuje zdecydowanie lepiej w chłodnej temperaturze.Tak jak cytrusy i inne rosliny z regionu śródziemnomorskiego.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Fajna kolekcja! Bananowce niesamowite, żeby moja hatiorka zechciała tak urosnąć. Storczyk uroczy. Ta jasna sansewierka to jakaś niespotykana odmiana? Aporocactus super - gdybyś miała kiedyś kawalątek na zbyciu :oops: Aloes bardzo okazały, podobnie jak palma madagaskarska. Trzymam kciuki za walkę z robalami w palemce arece :D
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Bardzo ładne roślinki. Całkiem sporo ich masz jak na jeden pokoik :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Bardzo fajne roślinki. Storczyk ma przepiękny kolor. Bardzo podoba mi się Twój aporokaktus. Niedawno dostałam malutkie odnóżki takiego samego. Teraz wiem, jak będzie wyglądał, jak urośnie. Kwitł już może u Ciebie?
Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

witaj łodzianko fajnie że pokazałaś nam te fantastyczne
roślinki i te bananowce są przecudne
Obrazek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Niezły początek, roslinki ładne, ze hej ;-)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

Bardzo dziękuję wszystkim za miłe słowa :D
KaRO - w jednej doniczce rośnie jeden bananowiec, a w drugiej drugi ze swoim dzieckiem, czekałam aż urośnie do 20cm żeby go oddzielić, myślę, że wiosną to zrobię. Wszystkie owoce papryczki sobie zbieram i za twoją radą wiosną je wysieję :)
anoli - nie wiem jaką mam odmianę czy odmiany sansewierii, też mnie zastanawia dlaczego niektóre są takie jasne a inne nie, niestety nie pamiętam nawet skąd je mam. Szczepki aporokaktusa mogę ci wysłać, tylko nigdy tego nie robiłam więc prosiłabym o wytłumaczenie jak to zrobić by nic się im nie stało w czasie podróży.
Mirabilis - aporokaktus jeszcze u mnie nie kwitł, wcześniej wisiał dużo dalej od okna i miał za mało słońca, mam nadzieję, że jak teraz jest bliżej i tak dużo powypuszał pędów to mi zakwitnie
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2321
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Bardzo ładne rośliny, palma madagaskarska super. Na jaki kolor kwitnie Ci Grudnik? :)
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

Jeszcze jeśli chodzi o bananowce, to kupiłam je ponad 3 lata temu w kwiaciarni - w takiej dużej doniczce rosło sobie 5 małych bananowców. Nie wyglądały za ciekawie to kwiaciarka się ucieszyła, że ktoś je chce wziąć i sprzedała chyba za 20 zł. W domu je rozsadziłam do 4 doniczek (bo ten piąty był malutki, rósł przy mamusi :D więc je zostawiłam razem ). Wszystkie przeżyły. Dwa (trzy) stoją u mnie, jeden u rodziców w sypialni, a jeden stał u siostry, ale ona w ogóle nie przejmuje się kwiatami i zanim zdążyłam zauważyć, to jej umarł :(
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

Grudnik ma ciemnoróżowe kwiaty, jak zakwitnie to wstawię zdjęcia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”