Moje Hipeastrum

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaa
50p
50p
Posty: 75
Od: 23 lip 2014, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Czyli z tymi zakupami to jedna wielka loteria :(
Jednym słowem trzeba pokochać czerwone :twisted:

Zakupiłam 10 cebul, jeśli 9 będzie czerwonych to napiszę do sprzedawcy...pierwsza która zakwitła się zgadzała.
Pozdrawiam
Beata
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Beaa poczekaj aż rozkwitną wszystkie ,jeśli będą niezgodne to zrób zdjęcia i napisz do sprzedawcy z reklamacją.
Tralaluszy zgadzam się z Tobą należy reklamować niezgodne cebule ;:108
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Ciekawe jest to, że jeśli cebule zostałyby wymieszane na drodze producent - klient to kupując kilka cebul mielibyśmy nie te odmiany, które chcieliśmy ale też nie byłyby to tylko czerwone i białe. Gdy kupiłem pierwsze cebule (5 albo 6) to wśród nich była 1 biała, 1 'Nymh' i reszta czerwone. Zbieg okoliczności? A wszystkie miały być inne (nie kupowałem białej na przykład). nusia ma tu absolutną rację - jeśli chcesz mieć 100% pewności, że kupujesz to co chcesz to trzeba cebulę nabyć u osoby prywatnej. Choć też nie zapeszając, ostatnie cebule, które kupiłem z jednej firmy (a kupowałem już z tej firmy różne inne rośliny) na razie odpowiadają opisowi - 'Limona' się zgadzała, kolejna cebula na pewno nie będzie miała kwiatów czerwonych lub białych więc też sukces :wink:
Awatar użytkownika
Aza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3346
Od: 10 lut 2008, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zakopane

Re: Moje Hipeastrum

Post »

A ja właśnie chciałam czerwone ale najszybciej zakwitły białe2 chyba Mont Blance i Jewel, teraz zakwitła czerwona pełna właściwie to pomarańcz nie pamiętam nazwy, ale i tak nie całkiem się zgadzają.
OLGA od malamutów
Wątki Azy
Filifionka
200p
200p
Posty: 311
Od: 18 lut 2009, o 11:33
Lokalizacja: podlaskie

Re: Moje Hipeastrum

Post »

u mnie z reklamacją zakupionych cebul nie jest tak prosto, kwiaty kupuję zazwyczaj na targach ogrodniczych po 6 miesiącach od zakupu odbywają się kolejne targi i ciężko podejść do sprzedawcy i złożyć reklamację raczej każdy by się wyparł. W każdym bądź razie uwielbiam wszystkie cebule a gdy mam za dużo jednej odmiany to staram się ją wymienić na inny okaz z prywatną osobą lub daruje znajomym:)
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Ja do tej pory nie miałam pomyłki jeżeli chodzi o nazwy cebul :D

Właśnie odebrałam poród White'a! :wink: Posadziłam już do doniczki i zobaczymy, czy coś z tego będzie? ;:224

Obrazek
Filifionka
200p
200p
Posty: 311
Od: 18 lut 2009, o 11:33
Lokalizacja: podlaskie

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Czy pozwalanie roślinie na zawiązanie nasion nie obciąża za mocno cebuli i nie powoduje braku kwitnienia w następnym sezonie?
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Nadszedł najwyższy czas aby zamknąć ten wątek ,gdyż zrobił się bardzo długi.
Dziękuję wszystkim którzy tu zaglądali,oglądali,pisali. ;:180 Bez Was nie było by tych 70 stron. :)
Na koniec obecnie kwitnący mój ulubiony Hippeastrum x Johnsonii.
Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”