Moje Hipeastrum

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Filifionka
200p
200p
Posty: 311
Od: 18 lut 2009, o 11:33
Lokalizacja: podlaskie

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Oj zdjęcie się źle wgrało... odmiana rozpoznana jako Pasadena, niezwykle wdzięczny okaz kwitnie w każdym sezonie, w rzeczywistości kwiaty są nieco ciemniejsze niż na zdjęciu.
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Witajcie dziewczyny :wit

Pasadena urocza pełna odmiana,poszukiwana przez wielu ;:108

Lemon lime który pokazała Ala66 ma urzekający kolor i brokat na płatach.
Awatar użytkownika
magda111123
200p
200p
Posty: 388
Od: 29 maja 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Oj ta Limonka mnie urzekła, niesamowita jest. A miałam już nie kupować nowych hipków z braku miejsca na parapecie. Ale widzę że nic z tego :D
Pozdrawiam, Magdalena
Kwiat jest uśmiechem rośliny. Peter Hille
Filifionka
200p
200p
Posty: 311
Od: 18 lut 2009, o 11:33
Lokalizacja: podlaskie

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Nusia mówisz że poszukiwana przez wielu? Ja miałam takich 3 niestety jedna się zmarnowała, pozostały 2 kwitną jak szalone, jedna z nich ma troszeczkę więcej bieli. Wszystkie Pasadeny zakupiłam na targach ogrodniczych są tam powszechnie dostępne. Limonka jest śliczna pożądam jej!!!
Powiedzcie mi dziewczyny czy wasze hipki też rosną takie wysokie? Moje pędy kwiatowe są ogromne, gdy tylko pojawia się pęd wystawiam je na słoneczne okno więc raczej nie wzrastają w zwyż w poszukiwaniu promieni słonecznych bo tych im raczej nie brakuje, czy jest to normalne że są tak wysokie?
1grazyna46
500p
500p
Posty: 568
Od: 3 kwie 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moje Hipeastrum

Post »

:wit Moje hippeastra mają ok 50 cm ale ja nawoże, nie wiem co byłoby gdyby nie dostały papu ;:196
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Filifionka pisze: Powiedzcie mi dziewczyny czy wasze hipki też rosną takie wysokie? Moje pędy kwiatowe są ogromne, gdy tylko pojawia się pęd wystawiam je na słoneczne okno więc raczej nie wzrastają w zwyż w poszukiwaniu promieni słonecznych bo tych im raczej nie brakuje, czy jest to normalne że są tak wysokie?
Może nie jestem dziewczyną ale odpowiem;)
Otóż one rosną takie wysokie ponieważ... i tu zaskoczenie - ponieważ wyciągają się do światła:) oczywiście pomijam różnice odmianowe we wzroście ale to nam się wydaje, że światła jest dużo - ale w mieszkaniu światła dla roślin jest mało o tej porze roku. Spora część światła jest odbijana przez szyby okien, słońce nie jest jeszcze wysoko i dzień nie jest super długi - nam wydaje się, że jest super jasno ale rośliny to widzą inaczej. W środowisku naturalnym mają światło z każdej strony a w mieszkaniu muszą zadowalać się światłem z jednej strony, i to jeszcze filtrowanym przez szybę. Stąd ich wysokość.
Filifionka
200p
200p
Posty: 311
Od: 18 lut 2009, o 11:33
Lokalizacja: podlaskie

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Sauromatum - o widzisz zupełnie nie pomyślałam o tym pod tym kątem, pokój mam słoneczny i zawsze mi się wydawało że słonka roślinki mają dużo, choć różnice w odmianach też na pewno mają tu coś do powiedzenia bo taka baby star zazwyczaj jest niziutka.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Witaj Nusiu :wit
Przepięknie zakwitło to pauzujące hippeastrum ;:138
Powiedz czy przez cały ten okres jego nie kwitnienia trzymałaś je w doniczce z podkładem czy też zasuszone?
Pozdrówka.
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Arku :wit

hippeastrum po kwitnieniu jest w ziemi podlewane i nawożone aby zasilić cebulkę.
Po 6 m-cach zaczynam zasuszać cebule ,zaprzestaję podlewać,czekam aż liście uschną,kiedy nie chcą same ususzyć się to je ciacham .
potem wyjmuję z ziemi sprawdzam stan cebuli i korzeni,zasypuję cynamonem zawijam w papier i w kartonowym pudle leżą sobie w ciemnym miejscu. :)
Zaglądam i sprawdzam,jeśli pokazują się zielone języczki to do ziemi i czekam na ucztę dla oczu... ;:215
Filifionka
200p
200p
Posty: 311
Od: 18 lut 2009, o 11:33
Lokalizacja: podlaskie

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Nusia wyjmujesz cebule i zasypujesz je cynamonem, powiedz mi nie szkodzi to korzeniom? Wiem że cynamon pomaga na różne problemy z cebulkami ale pierwszy raz słyszę o takich praktykach. Nusia a próbowałaś kiedyś obciąć liście zaraz po przekwitnieniu cebuli? Jeden sprzedawca z wielkim zaaferowaniem tłumaczył jednej z kupujących hipeastrum Pań by zaraz po przekwitnięciu obciąć pęd jak i wszystkie liście dzięki czemu cebula powinna natychmiast wypuścić nowy pęd do kwitnienia i takim to sposobem w przeciągu roku jedna cebula będzie kwitła 4 razy. Jak dla mnie brzmi to zbyt pięknie, 4 razy kwitnąca cebula jest taka możliwość?
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Filifionka takie praktyki obcinania liści zaraz po kwitnieniu to drakońskie metody na wykończenie cebuli. ;:124 Sprzedawca dawał takie rady aby być może zmusić cebule do ponownego kwitnienia (w co nie wierzę),a przecież po kwitnieniu nie obcinamy pędu i liści po to aby ona się wzmocniła ,zwiększyła objętość i była zdolna do ponownego wydania kwiatów,co jest dużym wysiłkiem dla cebuli.Przecież widzimy jak cebula po kwitnieniu nieco maleje i kurczy się.
Ja stosuję takie praktyki wyjmując cebule z ziemi aby zobaczyć stan cebuli i korzeni.Zasypuję cynamonem zapobiegawczo.Nie zauważyłam aby miało to ujemny skutek na korzenie.
Każdy jednak ma swój sposób na przechowywanie cebul.
Ja w poprzednim mieszkaniu gdzie miałam bardzo suche powietrze w mieszkaniu trzymałam je w kartonie lub w ziemi nie wyjmując ich.
Teraz mam inne warunki i ten sposób u mnie się sprawdza.
Oczywiście są odmiany które nie lubią wyjmowania ich z ziemi i zasuszania.
babcia52
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 wrz 2014, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Proszę o radę :D co teraz powinnam zrobić z tymi cebulami Hypeastrum ?
pojechałam na Wystawę storczyków a przywiozłam te cebule ;:306


Obrazek
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Lucynko
Obskub z suchych łusek :) Jeśli masz coś przeciw grzybiczego to wymocz je w np. topsinie zgodnie z instrukcją ,potem wysysz i do ziemi. :)
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”