Moje Hipeastrum

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Nawet nie przypominajcie mi o zakupach internetowych. Ja tak celowo o nich zapominam :lol:
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post »

Z tymi zakupami przez internet to często jest tak,że kupujemy kota w worku :roll: jesteśmy pewni,że kupiliśmy biało-czerwoną Minerwę,a potem z cebuli zakwita np.czerwony Red Lion ,którego już mamy :cry:
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post »

No właśnie Nusia, ja też juz parę razy się nacięłam.......
Ale niedawno kupiłam Minerwę, która okazała się być Dancing Queen- i w tym przypadku to była raczej miła niespodzianka, dzięki za rozpoznanie :D
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Post »

nie tylko przez internet tak jest niestety
jeżeli kupujemy cebule, bulwy czy kłącza to nigdy nie mamy pewności co z tego wyrośnie :(
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

No właśnie w przypadku cebul to akurat nigdy nie możemy być pewni co wyrośnie :roll: No a jeśli chodzi o gotowe roślinki to lepjej osobiście kupować, bo wiemy co bierzemy. Dlatego ja w przypadku roślin nie jestem przekonana do zakupów przez internet. Chyba, że u sprawdzonego sprzedawcy :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post »

No właśnie,ale na szczęście są sprawdzeni sprzedawy ;:33
W sklepach niestety też nie ma pewności co się kupuje,bo cebule też są pomylone lub wymieszane.
Ja podobnie jak Evluk, też kilkakrotnie dostałam nie to co chciałam ,ale zazwyczaj były to bardzo ładne i nie powielające się u mnie odmiany. :D
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Jeśli chodzi o hipki, to dotychczas nie miałam niespodzianek... Mam nadzieję, że nie mówię tego w złą chwilę, bo para cebul jest właśnie w drodze :D
Filifionka
200p
200p
Posty: 311
Od: 18 lut 2009, o 11:33
Lokalizacja: podlaskie

Pomocy

Post »

:( mam problem, w zeszłym roku na jednym z hipeastrum zawiązały się nasiona, w tym roku hipek "poszedł" w liście, co należy zrobić aby na nowo zaczął kwitnąc?
Awatar użytkownika
zabcia_paula
500p
500p
Posty: 840
Od: 24 sty 2009, o 10:34
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

nusia nie wiem jak to się stało, zabłądziłam, ale w końcu znalazłam Twój wątek :)
Wrzucam zdjęcie swojego Hipcia (prawdopodobnie Black Pearl)
Obrazek
Pozdrawiam, Paula
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post »

zabcia_paula najważniejsze,że w końcu znalazłaś,piękny ten rozkwitający Black Pearl :shock:
Mój teraz kwitnie ,to już trzeci pęd :D

Filifionka napisz po kolei czy po wysypaniu nasionek cebula miała czas spoczynku,czy ją nawozisz,czy cały czas była w ziemi bez zasuszania?
Awatar użytkownika
zabcia_paula
500p
500p
Posty: 840
Od: 24 sty 2009, o 10:34
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Nusia wstawiłam akurat to zdjęcie, bo bardzo je lubię :) Teraz jest już w pełni rozkwitu, ma jedynie jeden pęd (co i tak ogromnie cieszy) z czterema, ogromnymi kwiatami.
Wczoraj podczas Biedronkowych zakupów do koszyka trafił nowy Hipek :D ciekawe tylko czy będzie taki jak na zdjęciu :?:

Jednak to Black Pearl?? Dzięki za identyfikację, bo ja nie znam się na tych wszystkich odmianach :)
Pozdrawiam, Paula
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Hibciu zapowiada się na prawdziwą piękność. Strasznie mi przypadł do gustu jego kolorek :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Filifionka
200p
200p
Posty: 311
Od: 18 lut 2009, o 11:33
Lokalizacja: podlaskie

Nusia

Post »

Hipeastrum po wysypaniu nasion miał czas spoczynku ok. 3 miesięcy, w tym czasie "zimował" w piwnicy ale cebula nie była wyjęta z doniczki, wystawiona została na okno dopiero jak pojawiły się pierwsze listki, podlewana jest regularnie w podstawkę, ale nadal nie pojawił się pęd kwiatowy za to liście ma nadzwyczaj okazałe, mięsiste, mocno zielone i ogromnie wielkie, nie wiem co dalej zrobić zeby jeszcze zakwitła
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”