Moje Hipeastrum

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
2iza
1000p
1000p
Posty: 2368
Od: 15 mar 2009, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mszanowo (warmińsko-mazurskie)

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Śliczny hipek, aż błyszczą mu te płatki. Kurczę chyba muszę sobie sprawić chociaż jedną cebulę...
Lagotis
50p
50p
Posty: 92
Od: 31 sty 2015, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Jak się widzi taki klejnot, od razu zbiera ochota na poszukiwanie jakiegoś okazu. ;:3
Awatar użytkownika
Ala66
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 sie 2014, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Oto nowy, zakwitł 19 marca
Limonka Obrazek
;:170 Obrazek
Pozdrawiam

Największe bogactwo, to robienie tego, co kochasz. - Colin P. Sisson
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Wspaniałe, a czy one pachną? :wit
Filifionka
200p
200p
Posty: 311
Od: 18 lut 2009, o 11:33
Lokalizacja: podlaskie

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Filigranowa, moja własnie kwitnie i powiem Ci że pachnie dość intensywnie najbardziej wieczorem, choć nie powiem żeby zapach był szczególnie przyjemny... Obrazek Obrazek
1grazyna46
500p
500p
Posty: 568
Od: 3 kwie 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Śliczny, jeszcze takiego na żywo nie widziałam ;:oj
Filifionka
200p
200p
Posty: 311
Od: 18 lut 2009, o 11:33
Lokalizacja: podlaskie

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Oj zdjęcie się źle wgrało... odmiana rozpoznana jako Pasadena, niezwykle wdzięczny okaz kwitnie w każdym sezonie, w rzeczywistości kwiaty są nieco ciemniejsze niż na zdjęciu.
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Witajcie dziewczyny :wit

Pasadena urocza pełna odmiana,poszukiwana przez wielu ;:108

Lemon lime który pokazała Ala66 ma urzekający kolor i brokat na płatach.
Awatar użytkownika
magda111123
200p
200p
Posty: 388
Od: 29 maja 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Oj ta Limonka mnie urzekła, niesamowita jest. A miałam już nie kupować nowych hipków z braku miejsca na parapecie. Ale widzę że nic z tego :D
Pozdrawiam, Magdalena
Kwiat jest uśmiechem rośliny. Peter Hille
Filifionka
200p
200p
Posty: 311
Od: 18 lut 2009, o 11:33
Lokalizacja: podlaskie

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Nusia mówisz że poszukiwana przez wielu? Ja miałam takich 3 niestety jedna się zmarnowała, pozostały 2 kwitną jak szalone, jedna z nich ma troszeczkę więcej bieli. Wszystkie Pasadeny zakupiłam na targach ogrodniczych są tam powszechnie dostępne. Limonka jest śliczna pożądam jej!!!
Powiedzcie mi dziewczyny czy wasze hipki też rosną takie wysokie? Moje pędy kwiatowe są ogromne, gdy tylko pojawia się pęd wystawiam je na słoneczne okno więc raczej nie wzrastają w zwyż w poszukiwaniu promieni słonecznych bo tych im raczej nie brakuje, czy jest to normalne że są tak wysokie?
1grazyna46
500p
500p
Posty: 568
Od: 3 kwie 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moje Hipeastrum

Post »

:wit Moje hippeastra mają ok 50 cm ale ja nawoże, nie wiem co byłoby gdyby nie dostały papu ;:196
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Filifionka pisze: Powiedzcie mi dziewczyny czy wasze hipki też rosną takie wysokie? Moje pędy kwiatowe są ogromne, gdy tylko pojawia się pęd wystawiam je na słoneczne okno więc raczej nie wzrastają w zwyż w poszukiwaniu promieni słonecznych bo tych im raczej nie brakuje, czy jest to normalne że są tak wysokie?
Może nie jestem dziewczyną ale odpowiem;)
Otóż one rosną takie wysokie ponieważ... i tu zaskoczenie - ponieważ wyciągają się do światła:) oczywiście pomijam różnice odmianowe we wzroście ale to nam się wydaje, że światła jest dużo - ale w mieszkaniu światła dla roślin jest mało o tej porze roku. Spora część światła jest odbijana przez szyby okien, słońce nie jest jeszcze wysoko i dzień nie jest super długi - nam wydaje się, że jest super jasno ale rośliny to widzą inaczej. W środowisku naturalnym mają światło z każdej strony a w mieszkaniu muszą zadowalać się światłem z jednej strony, i to jeszcze filtrowanym przez szybę. Stąd ich wysokość.
Filifionka
200p
200p
Posty: 311
Od: 18 lut 2009, o 11:33
Lokalizacja: podlaskie

Re: Moje Hipeastrum

Post »

Sauromatum - o widzisz zupełnie nie pomyślałam o tym pod tym kątem, pokój mam słoneczny i zawsze mi się wydawało że słonka roślinki mają dużo, choć różnice w odmianach też na pewno mają tu coś do powiedzenia bo taka baby star zazwyczaj jest niziutka.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”