Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  
Autor Wiadomość
dagg
 Tytuł: Re: Domowa DAKownia
PostNapisane: 24 lip 2012, o 09:51 
500p
500p

1 szt.
Bardzo mi się podobała Twoja historia o omdlałej Calathei ;) coś faktycznie jest w tych kwiatach.. moja teściowa traktowała swoją (i podobnie jak inne swoje kwiatki) jak kaktusa, a nawet gorzej, bo miała wiecznie sucho i stała w ciemnym kącie. Od kiedy jest pod moją opieką i jest regularnie podlewana, raz po raz wypuszcza nowe listki i mam nadzieję, że za jakiś czas będzie tak gęsta jak Twoja ;:167

DAK
PostNapisane: 26 lip 2012, o 16:56 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
mirror napisał(a):
mam pytanko :D jak sie nazywa ta twoja roslinka ?
Witaj Łukaszu, to Zamioculcas, pop. Zamia - roślinka wdzięczna w każdym domu, bo to z tych, co nadaje się nawet dla takich, co zamordują wszystko co zielone. Nie lubi słońca i obfitego częstego podlewania. Można na miesiąc wyjechać nie martwiąc się o stan zielonego, jeszcze będzie za ten odpoczynek wdzięczna.
A na punkcie doniczek, to mam większego hopla niż na punkcie samych roślin - uważam, że nawet największą zieloną piękność można spieprzyć fatalnym stanem donicy - a przecież zielone ma cieszyć nasze oczy.

Kolorowe osłonki i donice są teraz tak piękne, że gdy widzę (w znośnej cenie), to kupuję jako "przydaś".
Dobrze, że Kalatheom kupiłam o 2 donice więcej, bo teraz do kompletu doszła im jeszcze jedna psiapsiółka:
Obrazek Obrazek

Duża Kalathea też czuje się dobrze i wypuszcza sporo nowych liści:
Obrazek

Fiołkowi jednak znalazłam trochę osłoniętego miejsca na parapecie i teraz odżywa powiększając cały czas pogłowie nowych zdrowych listków. To tak mnie uradowało, że dokupiłam jeszcze trzy (bo nie wiedziałam który kolor wybrać :wink: ) , no i oczywiście one też w dobranych kolorystycznie osłonkach. :;230 - jak na świra doniczkowego przystało.
Obrazek

A mój kompletny świr doniczkowy to w wątku storczykowym widać na całego. :;230

Paula15
PostNapisane: 10 sie 2012, o 21:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
DAK napisał(a):
Mala_MI napisał(a):
przecież kot może wypaść z balkonu
To nie balkon, to zaokienny parapet.
:lol: :lol: :lol:
Obrazek

Jak nie balkon? Toć to Portosowy balkonik ;:108

Zielone masz bardzo ładne i wcale nie wyglądają na zabidzone :D

Dorotak
PostNapisane: 10 sie 2012, o 22:27 
1000p
1000p

1 szt.
Kociak cudny ciekawe co tak wypatruje

Zobacz profil Wyślij e-mail      

DAK
PostNapisane: 14 sie 2012, o 10:57 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Jak to co? Tam są cud urody koteczki - na balkonach u sąsiadów dwie, a na podwórku cały harem ;) - tyle jego co się napatrzy :)
Pierwszy fiołek wypuszcza już nie tylko całe pogłowie nowych listków, ale i pączków:

Obrazek
Bardzo wdzięczne te roślinki, więc oczywiście doszedł jeszcze jeden biało-niebieski

Obrazek
Jestem ciekawa jak uda mi się zimowanie tych cudnych stworzeń.

Jeszcze bardziej martwię się o zimowanie Kalathei, które teraz tak cudnie rosną. Tak mnie ich wzrost zauroczył, że gdy widzę taką jakiej jeszcze nie mam, to nie mogę się oprzeć by jej nie kupić. Doszły więc ostatnio jeszcze trzy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aż boję się wejść do kwiaciarni, bo przecież Kalathee to ogromna rodzina i na pewno miejsca na ponad 200 sztuk to nie znajdę. ;:oj
Ale myślę, że skupisko dziewięciu sztuk dobrze im zrobi, bo będą sobie nawzajem sprawiać mikroklimat:
Obrazek
Na podłogę kupiłam ochraniacz (taki jaki kupuje się pod fotel na kółkach) , mogę więc bez problemu zapewnić im zamgławianie, a poza tym między doniczkami postawiłam pojemniki z keramzytem. Z wodą nie mogłabym, bo Portos na pewno traktowałby jako poidełka. I tak po zamgławianiu najlepszym źródłem wody są wilgotne liście. Nie znalazłam w necie przeciwwskazań ( z tego powodu nie mogłabym np. mieć w domu skrzydłokwiatu, który pokrywa się na liściach trucizną). A Portos lubi tę swoistą oranżerię z Kalathei - wyleguje się pod nimi jak pod krzakami w ogrodzie
Obrazek

Kalathee urzekły mnie swoją niezwykła różnorodnością dosłownie wszystkiego: barw, wzorów ornamentów, a przede wszystkim pokroju kształtów. Te ich stawy u nasady liścia powodują, że liście na dzień wyszukują dla siebie najlepszej pozycji do światła, a na noc stają na baczność. To naprawdę niesamowita frajda, bo również wtedy zmienia się ich barwa - pod spodem zazwyczaj są ciemno bordowe - gdy zapada mrok i one ciemnieją. ;:215 ;:215

Mały ogródek z krotonem dostał jeszcze jednego, którego liście wydały mi się bardzo ciekawe.
Obrazek
Wiem, że ogródek niebawem trzeba będzie rozsadzić lub może tylko powiększyć, ale na razie niech sobie rosną w kupie, bo ładnie się te kolory komponują razem.

Paula15
PostNapisane: 14 sie 2012, o 11:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Te dwie wyglądają jak sztuczne ;:oj

DAK napisał(a):

Obrazek

Obrazek

DAK
PostNapisane: 14 sie 2012, o 11:47 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Paula15 napisał(a):
Te dwie wyglądają jak sztuczne ;:oj

Dokładnie tak - w sklepie dotykałam wiele razy by się upewnić, czy to przypadkiem nie z jedwabiu.
Oprócz tej wysokiej to one wszystkie (szczególnie te o szerokich liściach) mogą być podejrzewane na pierwszy rzut oka o konszachty z tkaniną. Raz, że (odpukać) nie noszą do tej pory żadnych znamion - aż nieprawdopodobnie nieskazitelnie czyste, bez uszkodzeń. A po drugie to przypominam sobie, że wśród sztuczności wiele Kalathei było wzorcami do naśladowania - sporo takich sztuczności sprowadzono z rynków wschodnich. Ale właśnie ich żywotność i ruchy w ciągu dnia i nocy przeczą dobitnie temu pierwszemu wrażeniu.

dagg
PostNapisane: 14 sie 2012, o 18:07 
500p
500p

1 szt.
http://images10.fotosik.pl/2103/b05bf6ad4ec25f02med.jpg - piękna! zaśliniłam ekran :oops: :wink:

mirror
PostNapisane: 21 wrz 2012, o 19:04 
50p
50p

0 szt.
Piekne sa te Kalathea :roll: szczegolnie podobaja mi sie te nakrapiane, wyjatkowe sa.. ;:173 nie widzialem nigdy takich w kwiaciarni :( i jak zwykle wyglad twoich fioletowych doniczek mnie powalil, jakze on upieksza calosc :D mam pytanko.. czy fiolki afrykanskie to roslinki wieloletnie? kwitna bez problemowo? czy musza stac na poludniowym oknie? :roll: chcialbym sobie tez zakupic kilka sztuk

Paula15
PostNapisane: 21 wrz 2012, o 19:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
mirror napisał(a):
mam pytanko.. czy fiolki afrykanskie to roslinki wieloletnie? kwitna bez problemowo? czy musza stac na poludniowym oknie? :roll: chcialbym sobie też zakupic kilka sztuk

Może ja odpowiem :D Fiołki są wieloletnie, kwitną bezproblemowo, a u mnie stoją na północnym-na południowym pewnie by się poparzyły :D Ważne żeby nie moczyć liści bo wtedy robią się plamy i mogą gnić :D

Ganesh
PostNapisane: 21 wrz 2012, o 19:39 
200p
200p

0 szt.
Piękne te Twoje kalathee ( tak to się pisze?) :D :D Tylko się zachwycać:) Byle nie zachorować na kolejną chorobę forumową ;:124

Arkadius121
PostNapisane: 27 paź 2012, o 14:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Pięknie,kolorowo,ciekawie.Kalathea ładnie zaprezentowana jak i pozostałe zdrowo wygladające roślinki.Pozrawiam :wit

Rośliny Arkadiusa cz.3

x-F-7
PostNapisane: 27 paź 2012, o 20:25 
---

0 szt.
Cudny twój kącik z calatheami:).Ja je zimuję bez najmniejszych problemów, troszkę mniej je jedynie podlewam w okresie jesienno-zimowym.

DAK
PostNapisane: 18 lis 2012, o 15:40 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Z Kalatheami mam trochę teraz problemów po włączeniu kaloryferów pomimo podstawionych pojemników z keramzytem, trochę im zasychają końcówki liści. :(
Paulo, dziękuję ci za odpowiedź o fiołkach - wszystkie trzymają się dobrze, kwitną i trzeba tylko pilnować, by miały odpowiednią ilość światła (nie za dużo, nie za mało), no i jak napisałaś nie kropić liści.
Ganesh, ja mam teraz przedsionek całkiem nowej choroby, a to za sprawą jednej ogromnej cebuli. Robiąc zakupy w Lidlu kupiłam dużą cebulę ponad 10cm średnicy. Włożyłam do ziemi i nie mogę teraz oderwać oczu od tego co wyrosło:
Obrazek Obrazek

Nie tylko mnie się podoba, Portos też popiera moje upodobania:
Obrazek
Na razie moja choroba ma wymiar wirtualny - siedzę w internecie i oglądam tę przecudnej urody rodzinkę. Ale już wiem co zażyczę sobie w tym roku w prezencie od córki z Holandii - jak najdorodniejsze cebule Hippeastrum - przynajmniej będzie jej łatwiej to przewieść niż storczyki.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 155 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Google [Bot] i 79 gości