Moj zielony wątek - kwiato_maniaczka

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

OKI zapraszam do mnie.. :D
Ja mam kilka kolorów4 chyba jest w moim wątku(bordowy,różowy,fioletowo biały i lekki róż)Mam jeszcze całego fioletowego tylko dopiero zaczyna rosnąć bo kilkucentymetrowe sadzonki posadziłem,bo mamusia zrobiła się brzydka i ukorzeniam białego fiołka.Nic jeszcze się nie pojawiło.Listki są zielone,więc może niedługo maluchy się pokażą..
Czy azalie sprawiają kłopoty w uprawie??Mam ochotę sobie kupić tylko się boję,że po przekwitnięciu mi padną..
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Mirku ja Ci powiem że one są jednak trudne :? Ja miałam dwie i jedna padła mi po dwóch tygodniach jak przekwitła a drugą miałam przeszło rok i kwitła 3razy ale też padła :( Możesz spróbować wiadomo że nie u wszystkich tak samo się zachowuje :)
kwiato_maniaczka
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 6 lip 2008, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Post »

azalie nie sprawiają żadnych kłopotów, po przekwitnięciu poprzycinałam je troszkę i wystawiłam na dwór, podlewam jak ziemia przeschnie a zimą im nam odpocząć i potem znowu zaczne nawozić żeby zakwitły.
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Aniu tak właśnie myślałem...


A zimą nie potrzebują jakiegoś specjalnego spoczynku??Pamiętam,że zawsze były w Kościele na Wielkanoc.Z roku na rok trzymali je w garażu(na plebani)hehe czasami mi się zdarzało pomóc kościelnemu..
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Mirku nie wiem może ja coś z nimi źle robiłam :oops: Ale ta co dłużej u mnie zagościła to kwitła mi nawet zimą i stała cały rok na parapecie :wink: Nie zimowałam jej nie wiem jak inni :roll:
kwiato_maniaczka
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 6 lip 2008, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Post »

zimą wynosze je do chłodniejszego miejsca i strasznie ograniczam podlewanie a w marcu znów je przynosze i zaczynam nawozić:) I u mnie to sie sprawdza;) te czerwone kwitły 3 raz juz ale już nie tak obficie:)
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Hmmm ja nigdy nie miałem azali,więc nie wiem.Kiedyś nawet wołałem od kościelnego doniczkę,ale mi nie dał... :evil: dawno,dawno temu...Mam straszną ochotę na azalię.Widziałem w sklepie różowe i białe..Może z jedną zaryzykuję..?
kwiato_maniaczka
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 6 lip 2008, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Myślę że warto kupić azalię, są przepiękną ozdobą parapetu:) ja białą kupiłam babci chłopaka na dzień babci;) i babcia zawsze wyrzuca kwiatki które przekwitną i ja je przejmuje:) i azalie poprzycinałam i kreuje ją w kształcie drzewka:) teraz stoi sobie na balkonie:)

PS; ja mam w ogóle manie kwiatową i wszystkim na każdą okazję kupuje kwiatki:) babci na urodziny kupiliśmy ogromnego storczyka w zeszłym roku w czerwcu teraz powtarza kwitnienie:) puscił pędzik:) a mamie 29 kwietnia na urodziny kupiłam ogromnego białego rododendrona:)
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

To może ja już się nie będę udzielać na temat azali bo wkońcu zakręcimy tak Mirka że nie będzie wiedzieć która ma rację :oops: 8) Ja pisałam to jak postępował z moją :wink:
kwiato_maniaczka
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 6 lip 2008, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Aniu ja też napisałam tylko jak postępuje z moimi azaliami i nikt nie musi się stosować do moich rad;) wkońcu co osoba to inna praktyka:) i nie wiem czy komuś wyjdzie wg moich rad.
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Hehe ja nabrałem ochoty teraz na azalię...Jak jeszcze będzie w ogrodniczym to w piątek zaryzykuję.Zastosuję się do rad. :D :D

Też bratowej kupiłem dracenkę na urodziny,to teraz się nią muszę opiekować :oops: tzn dracenką...
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Masz rację :wink: Ale w jednym jesteśmy zgodne.........ja też uważam że warto ją kupić każdy ma inną rękę do kwiatów i u każdego inaczej będzie rosnąć 8) Spróbuj Mirku z nią a może Ci się uda i będzie cieszyć kwitnieniem Twoje oczka a przy okazji i nasze :lol:
kwiato_maniaczka
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 6 lip 2008, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Dokładnie Aniu u każdego rośnie inaczej:) Ja uwielbiam wszystkich uszczęśliwiać kwiatkami:) Mirku Jak kupisz to koniecznie sie pochwal:)
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”