Kilka moich zielonych :) agaM

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kilka moich zielonych :) agaM

Post »

kochana Agnieszko widzę że szalałaś na działeczce na całego a efekty przerosły najśmielsze oczekiwania dziwaczki masz bombastyczne gdzie moim do Twoich mam tylko żółciutkie ;)
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kilka moich zielonych :) agaM

Post »

oj tak tak, Celinko :D zaszalałam, a z tą marchewką to normalnie klęska urodzaju była :;230 ale tak to jest jak człowiek wiosną spojrzy na warzywnik sąsiadki i porówna jej bujne zielone wschody ze swoimi marnymi wschodami, dosiałam i miałam za swoje ;) nigdy więcej. Jak to jest, że człowiek tylko na własnych błędach się efektywnie uczy? ;) w przyszłym roku będzie wszystkiego sporo mniej, muszę mieć więcej czasu dla maluchów. Także muszę usiąść i rozsądnie ;) rozplanować by znów nie dać się ponieść szaleństwu :D hihi
Dziwaczki dostałam od Dawida i ich kolory mnie samą bardzo zaskoczyły :D
jak chcesz to mogę ci je wysłać. Na tegoroczną akcję nasienną też dorzucę więc więcej forumków będzie mogło ich "spróbować"

sangwinario niestety moja przygoda z fiołeczkami skończyła się :( pozostało tylko miłe wspomnienie tych pięknych kwiatków. Został mi tylko jeden, fioletowa miniaturka. Teraz niewiele mam kwiatków. Nawet moje ukochane paprotki nie lubią nowego domku i z bólem musiałam z nich zrezygnować. Nic na siłę, trudno

kociaro ale Ci zazdroszczę kotków, nie ma jak mizdrzący się cieplutki kociak na kolanach :D mój ma alergię na koty i nie mogę mieć nawet jednego, dlatego zazdroszczę.
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: Kilka moich zielonych :) agaM

Post »

Dotyk kociucha jest wspaniały a chyba jeszcze piękniejsze ich mruczanko . ;:108 ;:180
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kilka moich zielonych :) agaM

Post »

oj tak, jak byłam mała i miałam kotki mruczanko mnie zawsze usypiało. :) fajnie cho powspominać :)
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kilka moich zielonych :) agaM

Post »

Agnieszko chętnie się piszę na dziwaczki :) a jakie kwiatuchy lubią Twój niwy domek ? może Cię nimi uraczę? jak mam ;:108
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kilka moich zielonych :) agaM

Post »

Celinko oczywiście nasionka dziwaczków są już Twoje, podzielę je i podpiszę wg kolorów. mam taką białą bylinę na skalniaki, kwitnie na wiosnę. Niestety te śliczne jasnoniebieskie wilce nie zdążyły dojrzeć z nasionkami, jedynie z astrów coś zebrałam. Tylko czy wzejdą na wiosnę? pierwszy raz je zbierałam :) Jak chcesz nasionek warzyw (koper, pomidory, ogórki, melon, cukinia, dynia, lubczyk..) to też mam. I z doniczkowych jakbyś coś chciała to też daj znać


Dziękuję, że pytasz o domowe. Na razie staram się znielubić zielone (co się nie da bo nie wyobrażam sobie domu bez kwiatów :(), by bez bolącego serducha pozbyć się przynajmniej części(z powodu wilgoci :(). Zostawiam sobie bluszcze, fikusy i kwitnące, czyli i tak dość sporo ;). Palę i wietrzę, wietrzę i palę, aby tylko przetrwać tę zimę, aby do wiosny :D.
Najbardziej tęskni mi się do fiołków :( kiedyś na pewno znów będę miała taki zielony dywan z mnóstwem kolorowych pięknych fiołkowych kwiatków na parapecie :D
marzenia uskrzydlają i pchają do przodu ;)

dobra dość
idę gołąbki gotować :)
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kilka moich zielonych :) agaM

Post »

powiem Wam w sekrecie, że mój fiołkowy dywan powolutku zaczyna 'się tkać' ;)
już mam kilka odmianowych fiołkowych listeczków, czekam niecierpliwie na korzonki :D

Celinko jeszcze raz [nie] dziękuję
Awatar użytkownika
agucha432
500p
500p
Posty: 580
Od: 3 lis 2011, o 10:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Kilka moich zielonych :) agaM

Post »

Agusia przyszłam do ciebie z wizytką no i wszystko było fajnie na początku bo potem niestety zdjęcia mi się już nie wyświetlały tylko czarne tło ale to nic poczytałam sobie trochę.. :;230 chyba ze dwa wieczorki no i pod koniec niespodzianka zdjęcia znowu się zaczeły wyświetlać. Ślicznie tu u ciebie i tak różnorodnie ;:1
Moje doniczkowe Moje storczyki
Sprzedam-wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=67556" onclick="window.open(this.href);return false;
Robótki Aguchy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=63&t=71851" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kilka moich zielonych :) agaM

Post »

Aguś miło mi że zajrzałaś i napisałaś :)
z tymi zdjęciami to niestety tak wyszło że galerie mi 'wyczyścili' i po prostu tych zdjęć już nie ma :(
dobrze że choć część na drugim koncie miałam :)
Powiem Ci szczerze, że od początku tego wątku (i forumowego zielonego parapetowego szaleństwa ;) :;230 :;230 ) wiele się na moich parapetach pozmieniało. Jest mniej (ze względu na wilgoć) i konkretniej ;) Szaleństwo za to przeniosło się za to do ogródka, na razie warzywnego przede wszystkim.. ale wszystko jest na dobrej drodze by i w przyszym roku w kwiatowym zaszaleć ;) (mam z kilkadziesiąt cebulek tulipanów zimujących w piwnicy ;) )

także teraz tylko aby przetrwać tę zimę i .. oby do wiosny
jeszcze raz dzięki że zajrzałaś :)

fotek kilka wróbla świrka ;)

smużyna:
Obrazek
trzykrotki:
Obrazek Obrazek Obrazek
hoja:
Obrazek
fiołek:
Obrazek

fikusy:
Obrazek Obrazek Obrazek
???:
Obrazek
cisussy a w pudełku suszone prawdziwki :D mój mały 'skarb' którego ubędzie już niedługo, do potraw wigilijnych :D
Obrazek

wapomnienie wrześniowego kwitnienia Aeszka :D
Obrazek

Obrazek
pozdrawiam
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: Kilka moich zielonych :) agaM

Post »

A ja chwalę wszystkie . Bardzo dorodne masz fikusy , trzykrotki też gęste , pięknie wybarwione , smużyna - wspaniała .
Hoja trochężółknie , a może to wina fotografii ???? A kwitnące COŚ jest rewelacyjne ;:63 ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kilka moich zielonych :) agaM

Post »

Nareszcie doczekaliśmy odświerzenia wątku. :D

Ładne zielone pokazałaś - dla mnie z racji upodobań naj jest hoja carnosa ale też fikusy śliczne! ;:108
Awatar użytkownika
agucha432
500p
500p
Posty: 580
Od: 3 lis 2011, o 10:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Kilka moich zielonych :) agaM

Post »

Agusia ciekawa ta roślinka smużyna i taka gęsta. Trzykrotki też sliczne a zwłaszcza ta zielono żółta i fioletowa, też je kiedyś miałam ale to dawno a na razie jakoś nie mogę na nią trafić ale na pewno się gdzieś przyplącze :;230 no i oczywiście hojki to chyba nie muszę chwalić bo wiadomo że piękna. Wczoraj wracałam od znajomej i normalnie z 8 piętra tak sobie ;:65 i patrzę a tam hoja wisi na korytarzu a liście takie ogromne ze :shock:. Długo się nie namyślałam tylko cap :oops: długi kawałek i
w nogi. W domu zmierzyłam liście mają od 11cm do 13cm no i czekam na korzenie ;:1 Przed oknem mam taki milimetrowy ogródeczek i tam też zaszalałam z tulipanami bo je uwielbiam no i w tym roku magnolię posadziłam, zobaczę na wiosnę co to będzie
Moje doniczkowe Moje storczyki
Sprzedam-wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=67556" onclick="window.open(this.href);return false;
Robótki Aguchy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=63&t=71851" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
agucha432
500p
500p
Posty: 580
Od: 3 lis 2011, o 10:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Kilka moich zielonych :) agaM

Post »

Agusia piszę tu bo w wątku sprzedażowym jeszcze nie mogę. Paczusia cała i zdrowa dziękuję ;:196 Trochę to trwało ale dotarła. Powiedz mi na tym eszku tygrysim to na końcach sa młode listki czy to kwiatki miały byc :?: niech się ogrzeja i sadzę :tan A i może napisz mi je jak podlewałaś i w jakim miejscu stały jasnym,ciemnym żebym znowu nie przedobzyla jak z moja hoja tricolor ;:91
Moje doniczkowe Moje storczyki
Sprzedam-wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=67556" onclick="window.open(this.href);return false;
Robótki Aguchy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=63&t=71851" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”