Rośliny Mandragory

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Rośliny Mandragory

Post »

Witajcie! Chciałam się z Wami podzielić moją skromnią kolekcją roślin.

1. Kaktus od teściowej. Przesadzony tydzień temu, cieszę się, bo już wypuścił "maleństwo", które widać zwłaszcza na pierwszym zdjęciu :)
Obrazek
Obrazek

2. Nie mam pojęcia, jak się nazywa, może jakaś echeveria?
Obrazek
Obrazek

3. Bliźniaki :D
Obrazek

4. Pozostała kolekcja kaktusów, nazw niestety też nie znam (poza głową starca)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

5. Ukorzeniające się kaktusy (najprawdopodobniej wielkanocne, bo "matka" tydzień temu jeszcze kwitła)
Obrazek

6. Świeżo przesadzona sanseviera trifasciata "Hahnii"
Obrazek

7. Cykas
Obrazek

8. Wczoraj posadzony (ukorzeniony w wodzie) cissus rombolistny i bluszcz (jaki? ktoś wie?)
Obrazek

9. Młodziutki cissus (za parę dni wyjedzie do rodziny :) )
Obrazek

10. Dziś przesadzone dracena marginata i zamioculcas. Dracena jest ze mną 8 lat, zamioculcas 6:
Obrazek
Obrazek

Tutaj zamik przed przesadzeniem. Doniczka zdecydowanie za mała... Mam nadzieję, że teraz ruszy, bo w tym sezonie nie wypuścił ani jednego nowego liścia i mam nadzieję, że z powodu ciasnoty w doniczce:
Obrazek

11. Bluszcz. Przesadzałam go ok. mc temu i niestety "przedobrzyłam" z podlewaniem, efekt - małe, jasne robaczki mieszkające w ziemi, uaktywniające się zwłaszcza po podlaniu. Bluszcz wypuszcza nowe liście, ale już na pierwszy rzut oka widać, że liście straciły sprężystość i są jakby lekko oklapłe:
Obrazek
Obrazek

12. Kwitnący już 2 miesiąc fiołek afrykański (co mnie bardzo cieszy, bo nigdy w moim domu fiołki ponownie nie zakwitały :) )
Obrazek
Obrazek

13. Fiołek alpejski, który teraz odpoczywa po kwitnięciu. Jest to mój pierwszy alpejczyk, który jest ze mną już tak długo (pół roku)! Wcześniej wszystkie po ok tygodniu - dwóch pobytu w mieszkaniu kończyły żywot.
Obrazek

14. "Trawa", której nazwy nie znam i będę wdzięczna, jeśli ktoś ją zidentyfikuje. Dostałam ją w lutym, na początku wyglądała tak:
Obrazek
W tej chwili zaczęły usychać jej końcówki. Może to normalne? Wypuszcza od góry ciągle mnóstwo nowych łodyżek. Wygląda też, jakby kwitła.
Obrazek

15. Kroton, który przeniosłam do pokoju od strony południowej i ustawiłam na kamyczkach, które będę utrzymywać stale w wilgoci, ponieważ ten gościu to uwielbia :wink:
Obrazek

16. Aglanoema:
Obrazek

17. Dwa lucky bamboo. Nowe listki, które wypuszczają, mają bardzo blado zielony kolor, wręcz prawie biały. Dlaczego? :(
Obrazek
Obrazek

18. Muchołówka amerykańska - jest ze mną od wczoraj. Na pierwszym zdjęciu widac, jak trawi upolowaną przeze mnie wczoraj ćmę :oops: Mam nadzieję, że jej nie zaszkodzi... Zaopatrzyłam się też w wodę destylowaną dla niej.
Obrazek
Obrazek

Wszystkie komentarze - również te jak najbardziej krytyczne będą mi mile widziane.
Jeśli pomyliłam gdzieś nazwę, albo ktoś z Was wie, jak nazywa się któraś z roślinek, których nazw nie znam - bardzo proszę o podpowiedzi :)
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Śliczne masz roślinki - zadbana, zróżnicowana kolekcja - jest co popodziwiać i czego pozytywnie pozazdrościć. Ta "trawa" to może sitowie?
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Też tak myślę - Scirpus, czyli sitowie :) Piękne masz kaktusiki, mnie szczególnie się spodobał ten na 7. zdjęciu z lewej strony ;)
maaartinka
100p
100p
Posty: 112
Od: 24 mar 2008, o 11:19
Lokalizacja: Śląsk:) Bielsko-Biała

Post »

;:80 witam osobe z mojego miasta :arrow: nareszcie ktoś z Bielska ;:1
Śliczne roślinki :D
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post »

anoli pisze:Śliczne masz roślinki - zadbana, zróżnicowana kolekcja - jest co popodziwiać i czego pozytywnie pozazdrościć. Ta "trawa" to może sitowie?
Dziękuję anoli :oops: Niestety kolekcja jest skromna, można powiedzieć, że dopiero zaczynam - dwóch przeprowadzkach w przeciągu pół roku niewiele roślin ocalało.. Taka hoja np. - postawiłam podczas drugiej przeprowadzki w ciemnym worku, a mój wspaniałomyślny mężczyzna wyrzucił ją do śmietnika :? "myślałem, że uszykowałaś śmieci do wyrzucenia" :roll: Fakt, może nie powinnam pakować kwiatka w worek od śmieci :lol:
kari pisze:Też tak myślę - Scirpus, czyli sitowie :) Piękne masz kaktusiki, mnie szczególnie się spodobał ten na 7. zdjęciu z lewej strony ;)
Dzięki kari :) W kaktusach zakochałam się niedawno i mam dopiero te parę sztuk. Już w głowie kombinuję, jak je razem poukładam w kompozycje w jakiejś ładnej doniczce. Na razie bowiem zdecydowana większość doniczek to totalna porażka :oops:

Dziewczyny, tak! To scirpus cernuus. Wyczytałam, że żółknie, gdy ma za zimno albo ma zbyt ostre słońce. Dziwne, bo przeniosłam ją niedawno z kuchni (pd), gdzie stała wysoko na szafce i często zapominałam o podlewaniu. Tam nie usychała. Teraz stoi od strony północno-zachodniej, zdecydowanie na pewno nie ma za zimno ani za słonecznie. Może ją z powrotem przestawić do kuchni? :roll:
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post »

maaartinka pisze:;:80 witam osobe z mojego miasta :arrow: nareszcie ktoś z Bielska ;:1
Śliczne roślinki :D
Witaj maaartinka ;:3 Tak, z Bielska, wcześniej z Cieszyna, a rok temu jeszcze z Bydgoszczy :lol:
Nie mam zamiaru jednak już się nigdzie ruszać, o nieee! :P
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Szczepką hoi carnosy będę się mogła podzielić, jeśli będziesz kiedyś zainteresowana - daj znać :wink: Ja niektóre roślinki pożegnałam i bez pomocy m. ... :oops: Po tylu przeprowadzkach - to powiem, że wglądają doskonale :shock:
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
maaartinka
100p
100p
Posty: 112
Od: 24 mar 2008, o 11:19
Lokalizacja: Śląsk:) Bielsko-Biała

Post »

Mam nadzieje że w Bielsku zostaniesz bo w końcu bardzo fajnie tu :P
Strasznie mi się podobają roślinki z 2 i 14 zdjęcia:) a kiedy będzie ciąg dalszy bo pewnie to jeszcze nie wszyscy mieszkańcy twojego domku :P
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post »

Anoli - chętnie przygarnę, jeśli tylko zechcesz się ze mną podzielić :D
Roślinki, które przemierzyły ze mną pół tysiąca kilometrów to tylko: zamioculcas, dracena, fiołek afrykański, niezidentyfikowana echeveria i... niestety nic więcej :) Reszta pozostała w starym mieszkaniu, z tego co wiem, niestety większość już nie żyje :( Aaa jeszcze dwóch kumpli z balkonu, których jeszcze nie pokazałam - winobluszcz pięciolistkowy i bluszcz.

Maaartinka - nie zamierzam
:wink:
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Rośliny Mandragory

Post »

Witam cię Mandragoro :D Masz pięknie zapowiadającą się kolekcję. Echewira super. Fajne masz osłonki do kaktusów, są "pod temat" :wink:
Nie wiem co to za odmiana bluszcza, ale powiem ci że prześliczny jest :D
pozdrawiam
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post »

Dziękuję effo za odwiedziny i miłe słowa :)
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post »

Pozanudzam Was jeszcze trochę 'zewnętrzną stroną' mojego M.

Bluszcz, który jesień i zimę przeleżał zaniedbany na balkonie w rozbitej doniczce :oops: Dopiero wiosną posadziłam go do nowej, aż cud, że odżył.
Obrazek

Komarzyca z (chyba?) bidensem
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chorująca tunbergia, o której problemach pisałam tutaj
Obrazek

Winobluszcz pięciolistkowy (a obok pelargonia, która czeka na posadzenie do skrzynki :) )
Obrazek

Jodła koreańska, której niestety usychają igły :( :( A obok eksperyment - mały dąb, który wyrósł w doniczce jodły
Obrazek

Jakiś robaczek (ktoś wie, kto to?) na chwilę przysiadł na tunbergii :D
Obrazek

Pelargonia i goździk czekają na posadzenie
Obrazek

I trochę widoczków z balkonu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Witaj Mandragoro :) Piękne roślinki masz. Ale widzę jedno ale... tyyyyle miejsca na parapetach ! ;)
Ten pierwszy kaktus to Cereus peruvianus też mam takiego. Po latach doszliśmy do porozumienia i już mnie nie "gryzie" :)

Pozdrawiam serdecznie
Marta
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”