Moja zielona ścianka

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Ooooo, ale tu ciekawie!!! Podziwiam i cieszę się, że do nas dołączyłeś i pokazujesz swoje skarby. Tak, skarby, bo rośliny masz nieziemskie, chociaż takie niby zwyczajne. Super!!! :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Ile różności pokazałeś. Drzewka formowane wyglądają bardzo interesująco. 8) I wszystkie pozostałe oczywiście też. :lol:
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Twoja kolekcja jest fantastyczna. Mam nadzieję, że znajdziesz chwilkę, by opowiedzieć coś o bonsai - od niedawna fascynuje mnie ta sztuka pielęgnacji roslin - ale jeszcze nie odważyłam się wprowadzić ją w czyn. Bardzo ciekawy zbiór roślin, widać, że wkładasz w to masę serca :D :D :D
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Baaardzo ładna zielona ścianka, ale podoba mi się także to , co stoi i wisi " gdzie popadnie " :) Wniosek jest taki , że masz zielone ręce i masę zieleni w mieszkaniu. Gratuluję uprawy bonsai.To chyba trudna sztuka , a efekty - imponujące!
Pozdrawiam cieplutko, E.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
agnieha7
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 5 mar 2008, o 16:12
Lokalizacja: Krosno

Post »

Widzę że masz w swojej kolekcji Cycas Revoluta który mi się marzy ale jakoś funduszy brakuje na zakup bo trochę u mnie drogie te Cycasy. Podziwiam również Twoja kolekcję Bonsai. Sama mam zamiar takiego wyhodować ale z Ficusa. Tylko że jakoś nie mam talentu do takich rzeczy :)
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Cykas był ładny jak go przyniosłem z marketu, miał chyba z 12 pięknych zieloniutkich liści. Przez rok marniał, zostały mu 2 na wpół zielone liście... Tutaj, dzięki radom chłopaków, odżył i wypuszcza 4 nowe listki - jest cały czas na balkonie (z rana cień, po południu słońce).
Za 20-30 zł w markecie (np. Auchan) można już kupić bardzo pięknie wyrośnięte rośliny.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Wracając do bonsai... "Wzięło mnie" w tym roku na rośliny z liśćmi akacjo-podobnymi. Mam już trochę wyrośnięte siewki jakarandy, delonki, akacji srebrzystej, mimozy - z których w przyszłości będę próbował tworzyć coś na kształt bonsai. Oczywiście te "efekty" będę tutaj wklejał.
Wszystko to praktycznie z braku miejsca - ale kto go ma za dużo w mieszkaniu, prawda ?
Myślę, że kto tylko ma ochotę powinien spróbować. Fakt, że trzeba do tego dużo cierpliwości - rośliny doniczkowe nie rosną przecież tak szybko jak te ogrodowe na wolnym powietrzu.
Ale próbować warto - nie zrażać się. Polecam na początek np.: szeflerę drzewkowatą, fikus beniamina (chociaż to bardzo kapryśna roślina).
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Pilnie czytam - pisz dużo. :)
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Ja niedługo zacznę pastwić się nad benjaminem, tak sie zbieram i zbieram i mam ciągle obawy no ale w końcu muszę to zrobić :?
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Kochani - mam znowu szansę na działkę - i nie chcę zapeszyć ale wczoraj sąsiadka znowu podjęła temat. W sumie ci moi sąsiedzi vis a vis zwodzą mnie już 2 rok (mieli się budować i wyprowadzić, potem znowu nie i tak w kółko). A bardzo mi na niej zależy (i oni to wiedzą) bo działka położona jest na wprost mojego balkonu w linii prostej 200m (widać ze zdjęcia nr 1).
Trzymajcie za mnie kciuki proszę.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
agaxkub
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3754
Od: 3 paź 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

;:15 ;:333

ja trzymam bardzo mocno

powodzenia!!
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Ja też trzymam :D
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

życzę powidzenia w zdobywaniu upragnionej dzialeczki i oczywiście równiez bardzo mocno trzymam kciuki ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”