Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Doskonale się prezentują rośliny u Ciebie w wiosennym słoneczku. ;:333

Epipremnum Marble Planet robi wrażenie - to wg. mnie jeden z najładniejszych przedstawicieli tego rodzaju. ;:138
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Wreszcie mamy dużo słońca, a rośliny cudnie wyglądają takie oświetlone. Moje klimaty ;:215 .
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Dzień dobry. Chciałabym mieć takie narożne okno, jak Twoje. Tak dużo światła :D Jak to robisz, że pomimo tylu roślin, masz jeszcze miejsce na nowe? Do tego wszystkie mają się dobrze, bo to widać jakie są dorodne i zadbane. Podobają mi się wszystkie na raz i każda osobno ;:215 . Gratuluję takiej pięknej dżungli. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Witam świątecznie ;:138

Znów powiększyła Ci się kolekcja o bardzo ciekawe i egzotycne egzemplarze ;:333
Krokodylowe liście fantastycznie się prezentują zobaczywszy takie w handlu też nie mógłbym przejść obok nich obojętnie. Niech Ci zdrowo rośnie ;:108
Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę.
P.S.Wandziu masz rację pomyliłem właścicielki pieprzówki Rosso-przepraszam ;:196
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Heniu, Basiu, Iwonko, Arku dziękuję za odwiedziny. Zawsze sprawiają mi one dużą radość.
Dzisiaj chcę się z Wami podzielić moją radością, jaką sprawiły mi pierwsze efekty hydroponiki.
Swojego asparagusa Cwebe przestawiłam z ziemi do hydro, kiedy marniał mi coraz bardziej, ukazując wciąż to inne schnące pędziki. Nie wróżyłam mu już udanej przyszłości, więc postanowiłam poeksperymentować.
Dziaj po dwóch miesiącach uprawy w wodzie wygląda świetnie. Choć może nie widać tego na zdjęciach, ale listki ma zieloniutkie, świeże, soczyste i aż apetyczne - jest radosny i wreszcie zadowolony z życia :D Ta metoda DZIAŁA!

Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Śliczna roślinka, soczyście zielona i taka... wiosenna! ;:333

Ależ to jest oczywiste że uprawa w hydro działa! Kilka lat temu przeniosłem do hydro większość swoich hoi i dopiero wtedy dobrze mi rosły i kwitły. Oczywiście nie jest to zasada ale naprawdę działa!
Cieszę się że również u Ciebie się sprawdza. ;:173
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Ja wtym temacie nie mam żadnego doświadczenia, ale widzę że warto było eksperymentować. Prezentuje się bardzo pięknie i okazale.
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Jeżeli chodzi hydroponikę, to jestem zielona, jakoż ten Twój szparag, ale... chciałbym tak pięknie wyglądać, jak on ;:306
Awatar użytkownika
Kasia1007
500p
500p
Posty: 738
Od: 19 maja 2012, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Jakie cudne Mmicrosorum crocodyllus ;:167 . Też mi się marzy, (jak wiele innych roślin :oops: ) ale niestety nigdzie w okolicy nie widziałam, a większych centrach ogrodniczych bywam dość rzadko.
Asparagus pięknie się prezentuje ;:215
Awatar użytkownika
Traffcia
100p
100p
Posty: 112
Od: 7 kwie 2015, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. łódzkie

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Faktycznie, efekty hydroponiki są imponujące. Asparagus przepięknie się prezentuje.
Pozdrawiam
Beata
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Henryku, a czy wolno spytać, jakie jeszcze inne rośliny oprócz hoi miałeś w hydroponice? Bo hoje chyba są najłatwiejsze w tej metodzie uprawy, a chciałabym się dowiedzieć o innych chętnie rosnących w wodzie gatunkach.

Annau i Ivonar ja też na razie w tym temacie jestem jak dziecko we mgle, ale wciąż staram się gromadzić doświadczenia, no i powiem Wam, że te moje pierwsze kroki napawają mnie optymizmem. Kto wie, może wkrótce wszystko przesadzę do hydro, bo w praktyce ta cała "obsługa" nie jest w sumie tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać, gdy się o niej czyta.

Kasiu, ja krokodylusa kupiłam przypadkiem w OBI. Były wtedy jakieś dni roślin kolekcjonerskich czy coś w tym stylu. Już wcześniej podobał mi się na zdjęciach, ale gdy zobaczyłam na żywo, to już po prostu musiał być mój. Jego liście wyglądają po prostu jak polakierowane.

Traffcia, ten asparagus to jedna z pierwszych moich roślin wsadzonych do hydro. Tak jak pisałam, wykazywał on już wyraźną tendencję spadkową, więc nie miałam nic do stracenia. No i efekty, jakie się ukazały po pewnym czasie, zachęciły mnie do dalszych kroków w tym kierunku uprawy.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Monstera, Scindapsus, Philodendron.
Kilka gatunków z tych rodzajów doskonale sobie dają radę w hydro. U mnie lepiej niż w substracie. :wink:
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Faktycznie ten asparagus wygląda świeżutko ;:333 .
Co do hydro, to epipremnum dobrze w nim rośnie, alokazje ponoć też, ale u mnie pasadziłam tak maluchy i na razie szału nie ma, tzn. wcale nie rosną, a już minęło sporo czasu, teoretycznie powinny się ukorzenić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”