Ładne kwiatki ;)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
margarethagar
100p
100p
Posty: 161
Od: 11 mar 2021, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Sukulencik36

Gratulacje ;:215
Ja byłam nastawiona na wielkie polowanie przed Walentynkami na liście w sklepach i co? W żadnym w tym roku nie sprzedawali u mnie listków-serduszek :? :D liczyłam, że kupię kilka i może właśnie któraś będzie miała kawałek pędu i będzie pełnoprawną roślinką.
Ten plan nie wypalił, więc czekam, aż wrócą do sprzedaży większych roślin w sklepach internetowych (wszędzie brak na magazynie). Lokalne fanki Hoi zazdrośnie strzegą swoich sadzonek i nie ma szans na szczepkę ;) dodatkowo podobno one bardzo wolno rosną.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Z moich obserwacji tych paru sztuk jeśli chodzi o hoje, to one tak potrafią mieć z tym wzrostem. Albo rosną wolno albo nawet stoją w miejscu, albo nagle startują ze wzrostem i przyspieszają wzrost. :wink:
I jeszcze jedno z czym mam problem, to są himeryczne jeśli chodzi o kwitnienie. Mam hoję tricolor od wielu lat, a dopiero teraz będzie kwitnąć. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Ja mam hoye carnose od dwóch lat, kupiłam ją od jakiejś pani, sporą dość.. I jeszcze mi nie kwitła, a jest przy oknie,chociaż nowe pędy ma ,to już coś :roll: a z kolei macocha mojego męża ma w zachodnim pokoju gdzieś w głębi i jej kwitnie co rok. :roll:
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

...i po świętach, a do tego pogorszenie pogody i to dość mocne, nie wiem, nie wiem, czy przeżyją doniczkowe które już jakiś czas temu wyciągnęłam z zimowiska spiżarkowego, boję się o kaki i passiflorę, resztę mogę przeboleć ;)

Norbercie, jest więcej odmian z puchatymi kwiatami :). Hoje i hibiskusy to moje ukochane rośliny, namiastka egzotyki w domu ;)

Margaret, krzaczków nie ma co pokazywać bo...ich nie ma, jesienią zmasakrowałam je prawie do ziemi, tak mnie wkurzyły, jak będzie co pokazać to wtedy wrzucę, na pierwszej stronie jest jeden z tych "normalnych" czyli koliberek Snow Queen, tak powinny wyglądać, ja nie pozwalam im rosnąc zbyt wielkim bo nie mam miejsca. Jednak pomimo rachitycznych krzaczków zawiązują pąki kwiatowe, będę chciała w tym sezonie porobić duble, żeby w razie samobójstwa któregoś był sobowtór ;)
Do hoi mam wieeelką słabość i mam ich sporo, kilka na pewno będę skracać i wstawię na wątek sprzedażowy cięte sadzonki do samodzielnego ukorzeniania, ale na razie jest zbyt zimno na wysyłki.

Sukulenciku, z tymi listkami kerri tak jest, ma się szczęście albo pecha, w zależności jak im się ucięło przy walentynkowej produkcji ;), na mnie jakoś kerri nie działa, nie mam i mnie jakoś do niej nie ciągnie ;)

Z hojami tak jest że u jednych potrafią kołkować i rok zanim wypuszczą choć listka a u innych idą jak burza, tak samo jest z kwitnieniem, moja carnosa czy tricolor też jeszcze nigdy nie zakwitła, a dużo trudniejsze w uprawie kwitną, taka ich uroda, no i uczą cierpliwości. Za to jaką wielką radością jest kiedy taki kołek zaczyna rosnąć, jak np. GPS 7020 która całą zimę stała z jednym liściem a od połowy marca ruszyła długim łysym pędem i drugim liściem :)

Obrazek

I zakwitł zimujący w domu abutilon, teoretycznie jest variegata, w lecie, w słońcu, ale zimą, w domu, listki mu zzieleniały i ciekawe czy w lecie złapie znowu biel.

Obrazek

A zaraz zabieram się za sadzenie do donic bulw caladium, już czas, choć pogoda za oknem mówi coś innego ;)

Dobrego dnia :wit
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Mnie też nie kręciła Kerri więc poszła do innego właściciela ;:167

Dziś trafiłam na kaladium właśnie i wygląda trochę jak żurawka w połączeniu z liśćmi begonii z połączeniem zroślichy :shock: no coś pięknego.. ;:167 powiedz,trzymasz je na dworze normalnie w ziemi czy w donicach?
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

W donicach, bo i tak trzeba by jesienią wykopywać, a tak to będą zimować w donicy ;)
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Aaa no tak :wink: a mogą one stać na południowym balkonie? Bo skoro je sadzisz to masz większe doświadczenie, a wolę zdecydowanie czyjeś doświadczenie ,niż strony w internecie gdzie jest jedno i to samo przeważnie,jakby skopiowane info :roll:
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Ostre/pełne słońce odradzam, popali liście. U mnie będą stały po pergolą z różami, jasno i słonecznie ale nie pod żarówką ;)
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Dziękuję ;:167
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

:wit
Caladium posadzone do donic, jutro pikowanie dalsze koleusów.
Skusiłam się na kolejną sadzonkę hoi, jednoliścienną, globulosę. Dzisiaj przyszedł, cudny liścior, niestety bez heat pack-a, mam nadzieję że nie przemarzła i się ukorzeni.
Na dobranoc zostawiam albinoska ;), moja aspidistra postanowiła takiego właśnie wyprodukować, nie wiem czy on wyżyje, bo ma tylko dwie zielone kreseczki, chyba za mało tego chlorofilu żeby utrzymać się przy życiu, zobaczymy.

Obrazek

:wit ;:19
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

:wit
Nadchodzi ochłodzenie, a moje oczy cieszą energetyczne kolory kolejnego kwitnącego hibiskusa. Zakwitła hybryda uzyskana przez: Reynolds Nola And Carlos z Florydy
Rodzicami byli: 'Gourmet' i 'Bimbo'
A to jest właśnie dziecię 'Paper Tree'

Obrazek

I popikowane koleusy nabierają kolorów :)

Obrazek

U nas po słońcu zostało już tylko wspomnienie i temperatura się obniża :(

Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Ciekawe jakie Ci koleusy wyrosną z tego. Masz ich tam dość dużo, to jest ostateczna doniczka? Jaką mieszankę siałaś?
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

:wit
To jest totalny mix, były i Rococo, Rainbow, i jakieś odmianowe kupowane na all...o, jeszcze jest druga taka skrzyneczka i dwa pojemniczki plastikowe, takie z marketu po mrożonkach, niestety sporo poszło na kompost, o dużo za dużo wysiałam. Może coś ciekawego się trafi :)
Za oknem coraz bardziej ponuro, tylko patrzeć jak coś z nieba zacznie ciapać ;:131
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”