Ładne kwiatki ;)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
margarethagar
100p
100p
Posty: 161
Od: 11 mar 2021, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Aż trudno uwierzyć, że to ta sama roślina! Przepiękny kwiat :) i jedyna różnica to nasłonecznienie?
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

:wit

Czyli nie tylko mnie ta różnica zadziwiła :wink: , te tropikalne odmiany potrafią zmieniać kolory w trakcie kwitnienia, ale aż takiej różnicy jeszcze nie zaobserwowałam.

Dzisiaj dojechała sadzoneczka hoi vitellinoides, nie mogłam się oprzeć, lubię te hojki nerwuski :)

Obrazek

Wyższą drabinkę dostała meredithii i po upięciu prezentuje się dużo lepiej niż na niskiej.

Obrazek

Zakwitła i przekwitła Creole Lady, za to Soul Mate wylądowała na kwiatowym OIOMie, zobaczę czy padnie czy da się zreanimować.

Creole Lady:
Obrazek

:wit
margarethagar
100p
100p
Posty: 161
Od: 11 mar 2021, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Wspaniałe mają te liście. Niech piękne rosną :)
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Nerwuski - mega określenie. Pierw nie zrozumiałam ale jak spojrzałam na hoję to ogarnęłam.

Dość długo chyba Ci kwitnie ten hibiskus.
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

:wit

Dzięki Margaret ;:196

Foxowa, pojedynczy kwiat hibiskusa ze trzy dni się trzyma, niezbyt długo, ale pąki produkuje przez sezon, więc jest na co popatrzeć :)

Wczoraj właśnie mi przyszła siewka z Niemiec, kwiat będzie niespodzianką, jeśli będzie interesujący dostanie ode mnie nazwę, jeśli nieciekawy to zostanie NN-ką ;). Paczka dokładnie przeszukana, rozebrana na części pierwsze, później posklejana niezbyt starannie, dobrze że rośliny nie uszkodzili.

Obrazek

Musiałam też porozsadzać Stromanthe Triostar, bo zaczęło się dusić w donicy, mam teraz mamusię i dwoje dzieci ;), które już się chyba zaaklimatyzowały w nowych doniczkach.

Obrazek

...i nowe listeczki aspidistry... ;:167 , jeden jakiś taki albinos, pewnie nie da rady i uschnie, ale reszta urocza.

Obrazek

A z nowości, cóż, w pokoju hojowym już nie mam miejsca, ale...zobaczyłam i się zakochałam, wyciągnęłam zaskórniaki ;:224 i tadaaam...jest cudo ;:167

Obrazek

Teraz potrzebne kciuki żeby się ukorzeniła i puściła pęd a nie kołkowała, bo mam kilka kołków i się zastanawiam jaki stres im zafundować żeby ruszyły ;:198

Dobrego dnia zaglądającym :wit
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Piękne wszystkie ;:167
Powiedz co to za silver cudo na ostatnim foto? ;:oj
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

hoja caudata silver, jeszcze będe polować na gold, ale może dopiero w czerwcu, musze na nią najpierw uciułać nowe zaskórniaki :wink:
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Luknęłam z ciekawości na archiwum allegro.. Cena powala :shock:

Ale piękna ;:167
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18646
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Też sprawdziłem cenę w archiwum allegro i szczerze mówiąc to nie ma tragedii, niecałe 80 pln jest do przełknięcia. Widziałem droższe, dużo droższe rzadsze gatunki. :wink:

W każdym razie to jest cudo, gdybym gdzieś dostał w tych granicach to bym się nawet nie zastanawiał. :wink:
Muszę sobie zapisać nazwę i jak coś będę polować. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Norbercie, cena którą przytoczyłeś jest albo sprzed pandemii, albo szczęśliwy traf, ceny przez ostatnie półtora roku poszybowały wariacko w górę, ten liść kosztował mnie 220zł, mam nadzieję że kiedyś ceny znormalnieją. W dalekiej przyszłości mam też nadzieję kupić undulatę, ale to blisko 1000zł więc trochę zbierania drobniaków przede mną ;)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18646
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Cenę, którą podałem była z zeszłego roku, z kwietnia. :wink:

220 za jednego liścia, to trochę już za dużo. Fakt, ceny niektórych gatunków hoi do tanich nie należą. Zresztą to dotyczy praktycznie wszystkich rzadkich roślin. Na to ma wpływ wiele czynników, w Polsce dużo sklepów nie ma z rzadkościami, a jak się trafią to czasami ceny są z kosmosu. :shock:
Alternatywy dużej nie ma, można pokusić o import z zagranicy, ale tutaj też różnie bywa. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

To szaleństwo w hojach zaczęło się razem z pandemią i mam nadzieję że razem z nią też minie. W tej chwili jest licytacja undulaty na grupie sprzedażowej na FB, ale cena wyjściowa to 750zł, trochę za dużo jak na moje możliwości, ale może nazbieram przez sezon, hojowe postrzyżyny przede mną, a jak nie w tym sezonie to w przyszłym, cierpliwa jestem ;) O cenach innych kolekcjonerskich np. obrazkowatych to nawet nie wspominam, niektóre ceny jak za samochód, może dobrze że moje serce skradły hoje :) i hibiskusy oczywiście. Właśnie mnie jeden zrobił w..., już miał taki piękny pąk, zaczynał pękać i odpadł :evil: , wybaczam mu bo to jego pierwszy kwiat u mnie, od małej sadzonki, mam nadzieję że kolejny pokaże się w pełnej krasie, a ten żartowniś to Brown Derby.

Bardzo podobają mi się hoje o dużych liściach, ale totalny brak odpowiedniego miejsca ogranicza mnie bardzo. To listeczek hoi Monetteae na tle mojej ręki, a nie jestem krasnoludkiem ;)

Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18646
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

:shock: ;:oj
Niesamowite, dotychczas sądziłem że tą co mam, czyli hoja latifolia ma duże liście, a tutaj to olbrzym. ;:oj
Piękny okaz. ;:215
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”