Mój zielony świat

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18661
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Mój zielony świat

Post »

Niestety i takie sytuacje się zdarzają. Posypałaś miejsce cięcia jakimś aseptykiem?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Kurcze nie mam czym,maz musiałby Mi cynamon kupić chyba ze cos innego domowego polecasz? Albo topsinem posmarować?
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Mój zielony świat

Post »

Szkoda że tak wyszło z tą sansewierią. Może to przemrożenie a nie choroba? Ostatnie dni były dość zimowe.
Od siebie mogę polecić Ci węgiel taki z apteczki. :) Cynamonem bym się nie bawiła, bo on lubi pleśnieć i jest większy syf niż to konieczne.

A co do pomidorów to ostrożnie można wystawiać ale trzeba uważać i zwrócić uwagę żeby były zahartowane choć trochę, bo pogoda jest mocno niestabilna.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18661
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Mój zielony świat

Post »

Sukulencik

Może być cynamon, nie zauważyłem żeby pleśniał a używam go bardzo często. Możesz też użyć sproszkowanego węgla albo zrobić oprysk Topsinem, na pewno nie zaszkodzi.
Ostatnio zamawiałem rośliny i nie przyszły przemarznięte, chociaż z drugiej strony to kwestia jak były zabezpieczone.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Dziękuję Wam bardzo za rady.. ;:167
Zrobiłam cynamonem, a i Topsinem psikne po wierzchu.. Niestety apteki u mnie nie ma :lol: Mam nadzieję że się pozbiera ta moja roślinka :( ogólnie miała w paczce wklad grzewczy włożony.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18661
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Mój zielony świat

Post »

Korzenie z tego co widzę wyglądają w porządku, ale wiesz jak to jest z takim produkcyjnym podłożem. Im dłużej roślina siedzi, tym gorzej dla niej. Może została wcześniej przelana, różnie bywa. Co do wkładu grzewczego, kupowałem ostatnio calathea i wkład był, ale zdążył ostygnąć, chociaż odebrałem niemal od razu z paczkomatu. Inna sprawa, że nie było temperatury poniżej zera, więc niekoniecznie musiała przemarznąć, nawet jeśli na magazynie w firmie kurierskiej, sortowni czy w transporcie mogło być zimno. Jednak i tego nie można wykluczyć. Mogło też dojść do kumulacji, niska temperatura plus mokre podłoże nie będzie najlepsze dla sukulentów.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Dlatego zaraz ją wyjęłam z tego podłoża :roll: nawet widziałam że odrost mały idzie, zrobiłam mieszankę ziemia i żwir i wsadziłam ją tam, nie podlewałam. Poczekamy zobaczymy ;:174

Sama nie wiem co było powodem tego gnicia może tak jak mówisz mokro i zimno :?
3kaczuszki
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 18 paź 2015, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Nie wiem czy Cię to pocieszy, ale sansevierię metallica trudno jest kupić w super stanie "na żywo" nawet zaraz po dostawie kiedy na pewno nie zdążyła zostać zamęczona przez personel sklepu. Wszystkie mają jakieś skazy, pomarańczowe przebarwienia, jakieś narośla i ogólnie wyglądają na poturbowane. Od jakiegoś czasu się przyglądam i uznałam że jak mi się nie uda kupić takiej, która mi się spodoba, to wezmę taką co ma maluchy, żeby je odhodować od małego i zobaczyć, może ta odmina po prostu tak ma
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Mój zielony świat

Post »

Bo te odmiany mniej pospolite przeważnie są delikatniejsze. Ale mysle że wyjdziecie na prostą jak już jej zrobiłaś wstępną reanimację.
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Może.. Zobaczymy co z nią bedzie :? Dziś jeszcze popryskałam Mospilanem zapobiegawczo na te rudawe i czarne coś przyklejone do liści.. Dostała taki hardcore że musi być dobrze ;:333
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Re: Mój zielony świat

Post »

Hej.
Trzymam kciuki za metalice, podoba mi się bardzo.
Kolokazja jest świetna, te jej wielkie liściory. W tym roku kupiłam tez o ciemniejszych liściach, zobaczymy co z tego będzie.
Pomidorów masz jak na handel, podziwiam, bo tyle pracy włożyłaś w nie.
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

A powiedz,tą kolokazję, masz ją w domu czy w ogrodzie? :)
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Re: Mój zielony świat

Post »

W doniczce na tarasie. Miała być do miejsca zacienionego ale znajoma z Teksasu która ma je w ogrodzie wkopane namówiła mnie żeby przenieść ją od zachodu gdzie po południu mam słońce i rosła pięknie latem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”