Mój zielony świat

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Mój nowy nabytek.. Philodendron Hope kupiony w Netto za 17.99 :lol: mam nadzieję ze mu się u mnie spodoba, miejsce jeszcze się znajdzie :lol: już przesadzony ;:167


kurcze nie mogę fotek wrzucić, fotosik ma jakiś błąd,ani na imageshack ;:185
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18667
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Mój zielony świat

Post »

Kupiłaś sobie Philodendron Hope, czyli inaczej Philodendron bipinnatifidum, selloum, a wg najnowszej taksonomi nazywany jako Thaumatophyllum bipinnatifidum.
Ok., a sprawdziłaś ile będziesz potrzebować na niego miejsca? :wink: :) Wrzuć w Google, jak tego nie zrobiłaś. :wink: :D
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Wrzuciłam zaraz po tym jak go kupiłam i dojechałam do domu :lol: wyczytałam że nie jest wymagający i wolno rośnie,no i nie potrzebuje dużej przestrzeni ;:224 jak coś ,mam jeszcze jeden pokój z południową wystawą okienną,tylko czy córa mi pozwoli tam kwiatka włożyć,to bardzo dobre pytanie jest :lol:

A właśnie Norbert,powiedz mi proszę dlaczego philodendrony ale nie pnace,gdy rosną im nowe liście to te stare jakby opadły na dół,ale nie więdną tylko opadają ,nadal są mięsiste itd
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18667
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Mój zielony świat

Post »

W sumie nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale sam się nad tym zastanawiałem i u mnie jest to szczególnie wyraźne przy filodendronie Red Imperial. Wychodzi tylko na to, że po prostu całkowicie naturalne zjawisko.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

U mnie właśnie Imperial Green tak ma i Birkin. Ale jeśli u Ciebie też tak jest ,to jestem spokojna ;:167
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18667
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Mój zielony świat

Post »

Przydałby się ktoś, kto ma większą wiedzę z botaniki. :wink:

Ale tak na chłopski rozum, opadanie w miarę starzenia się liści może być spowodowane maksymalizacją wykorzystania światła (w warunkach naturalnych światła nie ma zbyt dużo), stąd młode liście mają skierowane pod innym kątem, nieco starsze pod innym, a najstarsze pod innym. Przy drugiej opcji również należy rozważyć gdzie rosną filodendrony - w klimacie tropikalnym, gdzie często są obfite deszcze. Ustawienie ogonków liściowych w dół ułatwia dodatkowo spływanie wody. Myślę, że dwie opcje są bardzo możliwym wytłumaczeniem tego zjawiska.
Przy okazji, podobnie chociaż może nie aż tak wyraźnie, zachowuje się u mnie również Philodendron squamiferum, czy Monstera adansonii.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

W sumie faktycznie, na logikę by tak to wyglądało ;:167 moja Monstera Obliqua tak nie ma.. Monkey Mask też nie,dlatego nie pytałam o pnącza ,ale muszę się baczniej im przyjrzeć ;:167
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18667
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Mój zielony świat

Post »

Mała uwaga, na 99,99% nie masz Monstera obliqua, która jest praktycznie niedostępna w handlu, a jeśli już to za kosmiczne pieniądze. :wink: Niestety sprzedawcy wprowadzają w błąd. Masz Adansonii, jak podobnie Monkey Mask. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Bardzo możliwe :wink: a w pracy mówiłam że to nie Obliqua (jak jest tam opisana) tylko Adansonii :lol: czemu teraz nazwałam tak , nie wiem :lol:
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Zobaczymy co z nim będzie ;:167 Philodendron "Hope" czyli jest "nadzieja" :D
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18667
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Mój zielony świat

Post »

Nadzieja, że nie będzie szybko zbyt ogromny. :wink: :;230

Widzę po starszych liściach podobne objawy jak u mojego mniejszego odpowiednika 'Atom', czyli żółknięcie brzegów liści. U siebie nie doszedłem do końca dlaczego tak się dzieje, teoretycznie to z powodu niedoborów składników mineralnych, ale regularnie nawożę dobrym nawozem, zresztą mam inne filodendrony i tylko u niego tak się dzieje. Magia jakaś. :wink: Dlatego będę śledził, jak to z Twoim będzie. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Hyhyhyhy też :lol: :;230

Jak na razie siedzi sobie w nowej ziemi, więc zacznę go nawozić tak za dwa tyg. Sama jestem ciekawa ,bo te liście wyglądały jakby były chore właśnie :roll: ale ładnie rozwinęły się nowe listki ;:167 we wtorek były mało widoczne ;:215
Obrazek
A philodendron birkin jednak wypuszcza nie dwa ,a trzy liście ;:oj
Obrazek
Moje siewki Gazanii wysiane we wtorek chyba :heja
Obrazek
I widzę że pomidory zaczynają kielkować ;:167

Rośliny budzą się z zimowego snu ;:167 monstera minima ;:167 jejuś jak to cieszy oko ;:167
Obrazek
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

W tygodniu mi się nudziło w pracy i postawiłam na swoją kreatywność ;:167 niestety nie zdążyło trafić do sprzedaży klientowi z zewnątrz, gdyż spodobało się to koleżance i to kupiła ;:167 mech wzięłam z murka za sklepem :;230 był piękny poduszkowy ;:167


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”