Zieleń, biel i więcej zieleni

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 786
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Hej! Widać, że kwiaty się dobrze czują u Ciebie. Z wielkim zainteresowaniem będę śledzić Twój wątek.
Awatar użytkownika
Sile
50p
50p
Posty: 76
Od: 1 paź 2020, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Trochę mnie nie było - ale obiecuję, że mam czym się pochwalić! Dzisiejszy wpis będzie szczególny, aż się sama nie mogę doczekać końca pisania. Kurczę! ;:138

Ale zanim przejdę do tego, co mnie tak nakręciło, dziękuję wszystkim za odwiedziny! :tan Wanda7, na razie wciąż nie widać powrotu szkodnika - to zdjęcie calathei 'White Fushion' którą to przędzior szczególnie sobie upodobał - aktualnie rośnie jak na drożdżach:

Obrazek

Niestety zdjęcia mam przy sztucznym świetle, bo znowu w domu jestem głównie nocami. :roll:

Annau, bardzo mi miło. :D Jestem ciekawa, co powiesz na temat moich nowych lokatorów. Zdjęcia i opisy wstawię niżej. 8-)

Aileen, może leniuszek, a może trupek - jak jeszcze chwilę nic nie puści to wykopuję cebulę i oglądam, czy zgniło, czy śpi, czy co się złego dzieje. Widać muszę zostać z jakimś marzeniem, caladium 'Candidum' mimo usilnych prób na razie dołącza do grupy nieudanych podejść wraz z monsterą 'variegatą'.
Przynajmniej epipremnum 'Cebu Blue' przyspieszyło i wygląda coraz poważniej:

Obrazek

Obrazek

Arkadius121, dziękuję za odwiedziny! Zobaczymy czy i kiedy moja alokazja zakwitnie. Na razie widać, że woli rozmnażać się w inny sposób. Rośnie tak, że ziemia zaczęła wyłazić z doniczki i jak nie zwolni swojego szaleńczego tempa będę zmuszona przesadzić ją znowu. ;:173 A przecież przesadzałam wiosną:

Obrazek

Halinkab, bardzo mi miło! :) Staram się i jak na razie wygląda na to, że podopieczni mi się odwdzięczają. Zobaczymy, jak dogadam się z nowymi. ;:204

A nowości o których mowa to... Goście z Indonezji. :wink:

Myślałam, głowiłam się, wahałam, liczyłam i koniec końców uległam - przy odrobinie szczęścia na tym nie stracę. Przedstawiam rośliny, które przeżyły podróż paczką, kontrole na granicy i drastyczną zmianę klimatu (a to, co ja przeżyłam kompletując niezbędne dokumenty i informacje, nadaje się chyba na poradnik).

Alocasia 'Jacklyn':

Obrazek

Na razie maleństwo jest do niczego nie podobne - mam nadzieję, że mnie nie oszukali, bo żeby zwiększyć szanse na przeżycie podróży zamawiałam bulwy. :roll: O ile kształt liści wzbudza wątpliwości (ale w porównaniu do docelowej wielkości to na razie maluszek, więc chyba nie ma co oceniać), to da się zauważyć na nich charakterystyczny wzór. Oby to było to! Będę relacjonować. :D

I drugi, już nie do pomylenia - scindapsus 'Lucens':

Obrazek

Obrazek

Kupiony w zasadzie na próbę - korzenie były w opłakanym stanie, ale wygląda poza tym dość zdrowo. Po oczyszczeniu został jeden zdrowy korzeń. Na razie nie rusza ani w dobrą, ani w złą stronę. Oglądam go codziennie. Ma jeszcze kolegę, którego wsadziłam do ziemi - zobaczymy, któremu będzie lepiej.
"- W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz - odparł sprzedawca. - Zawsze w to wierzyłem. Nikt szybciej nie wpada w obłęd niż osoba całkowicie normalna."

Moje zielono-białe
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Kolega scindapsusa powędrował do ziemi. Czy to oznacza, że powyższy przebywa w wodzie?
Biała kalatea przepiękna. Dobrze że już zdrowiutka. Ja w ogóle mam słabość do tych "modlących się".
No i muszę pochwalić Cebu Blue. Dotychczas nie spotkałam go w sklepach, a z chęcią dołączyłabym do moich zbiorów.
Zamawiasz rośliny z dalekich stron. Ciekawe doświadczenie :D Zawsze byłaś zadowolona?
Awatar użytkownika
Sile
50p
50p
Posty: 76
Od: 1 paź 2020, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Tak, powyższy na razie stoi w wodzie - wolałam mieć pod kontrolą co dzieje się z korzeniami, ale że miałam dwie roślinki to wyszedł mi z tego mały eksperyment. Ziemia której używam do mieszania z perlitem i lawą kupowana jest już z domieszką środka wspomagającego ukorzenianie, więc myślę, że szanse są wyrównane. Ale na razie stan bez zmian. Zamówiłam ukorzeniacz do roślin zielonych, może im pomoże. ;:224

Z "modlących się" kupiłam dziś coś nowego: Ctenanthe Sethosa. Na razie idzie do mnie pocztą. Zobaczymy co z niego wyrośnie, bo sadzonka wygląda mi na 'Grey Star', ale z tymi sadzonkami to nigdy nic nie wiadomo. ;:173

Pierwszy raz zamawiałam z tak daleka! Doświadczenie bardzo ciekawe, zwłaszcza że nie spodziewałam się wszystkich formalności, które mnie czekały. Koniec końców myślę, że warto - i raczej spróbuję raz jeszcze. :D Uśmiecham się do aukcji scindapsusów 'silver hero'. Może to będzie następny strzał.
"- W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz - odparł sprzedawca. - Zawsze w to wierzyłem. Nikt szybciej nie wpada w obłęd niż osoba całkowicie normalna."

Moje zielono-białe
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Super nowości, zwłaszcza Alocasia 'Jacklyn' ;:215 czasem trzeba zaryzykować, by zdobyć upragnioną roślinę, jesteśmy jak poszukiwacze skarbów :wink: Nabrałaś już doświadczenia z alokazją, jest duża szansa, że ta ma podobne wymagania, dlatego o powodzenie w uprawie jestem spokojna :D Scindapsus 'Lucens' ma fajnie unerwione liście, prawdziwa ozdoba kolekcji. Jak się zaaklimatyzuje to na pewno ruszy ;:333
Awatar użytkownika
Sile
50p
50p
Posty: 76
Od: 1 paź 2020, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Dziękuję, staram się! Obyś miała rację i będzie się u mnie dobrze czuć. :D I na razie czekam aż (alocasia 'Jacklyn') puści jakiś dorosły liść, na razie idą młodociane, a ja się niecierpliwię. :roll: Po raz kolejny - oby to było to! Oby!

A tymczasem scindapsus 'lucens' ruszył! Korzenie się w końcu rozwijają:

Obrazek

Tego z ziemi niestety nie mam jak sprawdzić, ale jak na razie nie umiera. Może będzie dobrze. :wink:

A poza zagranicznikami moja zapowiadana nowość, ctenante 'sethosa':

Obrazek

Obrazek

I niespodzianka - calathea 'white fushion' zaszczyciła mnie kwiatkiem:

Obrazek

Alocasia 'pink dragon variegata' ma coraz większe liście:

Obrazek

A syngonium 'emerald gem' chyba pozazdrościło innym roślinom popularności:

Obrazek
"- W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz - odparł sprzedawca. - Zawsze w to wierzyłem. Nikt szybciej nie wpada w obłęd niż osoba całkowicie normalna."

Moje zielono-białe
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Jaki to miły widok jak pielęgnowana roślina wreszcie wyskoczy z korzonkami ;:138

W tej kalatei to nie wiadomo który jest kwiatek a który listek ;) A serio to gratulacje. Ładny kwiatuch.
Ogólnie białe liście mają w sobie coś wyjątkowego i chyba zwracają uwagę każdego.
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Ależ kolekcja Ci się rozwija. Same rarytasy. Ja również uwielbiam te wzorki. Oprysk, mistrzostwo świata! A gdybyś jeszcze kiedyś zapragnęła spróbować z monsterami, to mam jedną na którą daje gwarancję :;230
Będę Cię podglądać. ;:168
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Hej :wit Śliczna kolekcja ;:167 widze ze liściowce zawładnęły Twoim sercem ;:167
Awatar użytkownika
Sile
50p
50p
Posty: 76
Od: 1 paź 2020, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

I znowu przerwa!
Dziękuję jak zwykle za odwiedziny. :wink: Foxowa, Calathea kwitnie dalej w najlepsze, kwiatek niewiele się zmienił. Coś tam się teraz z niego sypie.

Obrazek
Zdjęcia niestety robiłam przy sztucznym świetle - znowu mało co w domu jestem... A że dzień coraz krótszy, to i słońca na roślinach praktycznie nie widzę. :roll:

Lucy09, na razie z monsterami dałam sobie spokój. Za to po pewnej wymianie roślin oglądam różne rzadko spotykane hoje i zaczyna mi się do nich nieco cieszyć oko. :wink: Może za jakiś czas i w tej grupie będę się rozwijać? Na razie co mogę to oddaję (pożegnałam syngonium arrow i staram się na bieżąco zdawać szczepki po cięciu), bo półka uparcie nie chce się zrobić większa.
A nowych rarytasków przybywa. ;:224

Sukulencik36, od początku wiedziałam, że dla mnie numerem jeden będą liściaki. Uwielbiam je! No i mam znowu coś ciekawego...

A mianowicie maluszek Philodendrona Pink Princess.
Obrazek

Poza tym na razie nie mam czym się chwalić. Mogę może jedzcze dodać, że Caladium White Christmas szykuje się już powoli do zimowania - przerzedziło się i puszcza tylko malutkie listki. Alocasia Silver Dragon uparła się na kwitnienie - ucięłam jeden kwiat, nie chcąc osłabiać rośliny, ale jak zobaczyłam drugi, to chyba jej pozwolę:

Obrazek

A na koniec wrzucę Wam kolejne zdjęcie pięknie wybarwionego liścia syngonium, a co! Nie będę trzymać dla siebie. :D

Obrazek
"- W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz - odparł sprzedawca. - Zawsze w to wierzyłem. Nikt szybciej nie wpada w obłęd niż osoba całkowicie normalna."

Moje zielono-białe
Awatar użytkownika
Sile
50p
50p
Posty: 76
Od: 1 paź 2020, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Szybka aktualizacja kwiatka Alocasii 'Silver Dragon' - dziś pełen rozkwit, a mi się udało być tego świadkiem, i to przy świetle dziennym. :tan Prezentuje się bardzo ciekawie!

Obrazek

Obrazek
"- W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz - odparł sprzedawca. - Zawsze w to wierzyłem. Nikt szybciej nie wpada w obłęd niż osoba całkowicie normalna."

Moje zielono-białe
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Rzeczywiście bardzo elegancki z tą czerwną cieniutką obwódką. Czy te kwiaty mają jakiś wyczuwalny dla nas zapach?
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Prezentuje się super i też jestem ciekawa czy ma jakiś zapach :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”