Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Witam :wink:

Eustoma i obok pelargonia z nasion:

Obrazek

Fuksja pokazała kwiaty:

Obrazek

I fuksja Miniature Jewels która rośnie bardzo szybko i zanosi się w niedługim czasie na kwitnienie:

Obrazek

Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Bardzo ładnie wygląda eustoma w koszyczku, czy ja dobrze kojarzę, że jest to roślina jednoroczna?
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Dziękuję. Dobrze kojarzysz, choć niektórzy podejmują się jej zimowania. Ja raczej sobie odpuszczę :)

Eszynantus ruszył ze wzrostem, szkoda tylko, że nie chce mu się kwitnąć:

Obrazek


Tak szalenie podobają mi się cytrusy, że zaczęłam od kalamondyny, a jakiś czas temu nabyłam citrus limon:

Obrazek

Cytryna odpukać nie zrzuciła, ani jednego liścia, owoców też, za to zaczęła puszczać nowe liście.

Tak wygląda na dzień dzisiejszy hoja:



Obrazek

A tak gwiazda betlejemska po zimie:


Obrazek

I taka zbiorówka po dzisiejszej kąpieli:

Obrazek


Obrazek
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Witam :wit
Moją sundaville, którą złapał przymrozek zaczęła ładnie odbijać. Myślałam, że nic z niej nie będzie, bo codziennie obrywałam z niej liście, aż była zupełnie łysa.

Obrazek

Z mniej optymistycznych rzeczy to to, że wszędzie mam mszyce. Na różach, fuksjach, pomidorach, oleandrach itd.
Z roku na rok tego dziadostwa jest coraz więcej. Mało tego wczoraj na fuksjach dodatkowo odkryłam mączlika ;:174
Zamiast cieszyć się kwitnieniami, trzeba zacząć walkę.
Miłego dnia :)

P.S. nie chce zapeszać, ale mój Gemini chyba będzie kwitnąć :tan
I tegoroczne sadzonki fuksji:

Obrazek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Gratuluję kwiatów na Gemini ;:215
Mszyce to u mnie okupują czarny bez, mam nadzieję, że ich to zadowala i nie będą szukać czegoś smaczniejszego.
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Basiu dziękuję ;:168
I jak tu go nie kochać? Mam go krótko i nie dość, że pięknie rośnie, to jeszcze kwitnie:

Obrazek

U mnie mszyce okupują jaśminowca. W tamtym roku było ich dużo, ale w tym to jest zatrzęsienie po prostu. Zastanawiam się czy go nie zlikwidować , bo nie dość że nie kwitnie, to jeszcze to.

Miłego dnia
Obrazek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Ciekawa jestem, czy zauważyłaś, że kwiat Gemini pachnie. U mnie rano, bardzo przyjemny delikatny zapach.
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Byłam tego ciekawa ( obwąchuję go już od kilku dni :lol: ), teraz wiem od Ciebie Basiu :wink: mój niestety się jeszcze do końca nie rozwinął, muszę poczekać żeby powąchać.
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Przed zimą zakupiłam sadzonkę Trachelospermum Jasminoides. Przyznam, że źle było mu u mnie. Nie mogłam dobrać mu stanowiska, dopadła go choroba grzybowa, raz go prawie zasuszyłam . Jakiś tydzień temu wyniosłam go przed dom. Okazuje się , że ma się elegancko ( na pewno lepiej niż w domu)
Puszcza nowe liście i w dodatku będzie kwitł :tan :


Obrazek
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 787
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Witaj! Mój skrzydłokwiat również pachnie, ale tylko czasami go czuć. Ja mam zieloną odmianę. A sandavilla i eustoma to rośliny, które również mi się podobają. Co do adenium to mojemu też żółkną listki.
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Aniu na mszyce sprawdzają się żółte wstążeczki. Kolor ten zaprasza do ogrodu biedronki a te skutecznie i bez chemii rozprawiają się z mszycą. Mam takie powiązane na różnych krzaczkach głównie na różach i hibiskusie, mszyc nie ma.
Tylko trzeba pamiętać że jak już biedronki zaprosisz to nie można chemią pryskać.
Na efekty nie trzeba jednak długo czekać
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Witam serdecznie piszących :D
Halinko moja inna odmiana skrzydłokwiata też pachnie, ale bardzo delikatnie, trzeba po prostu wsadzać nos w kwiat. Może efekt byłby inny, gdyby zakwitł większą ilością kwiatów, ale tego jeszcze nie doczekałam.
Adenium jak czytałam żółkną listki jak się je przeleje. Swoje bałam się podlewać, ale w końcu zwiększyłam częstotliwość podlewania, dałam troszeczkę nawozu i problem minął. Jak na razie rośnie i puszcza nowe liście.

Kasiu właśnie czytałam o tym sposobie, tylko jakoś w niego za bardzo nie wierzyłam. Skoro działa to jeszcze dziś tak zrobię :D na razie spróbowałam spryskać rośliny wodą z cukrem, ale efektów nie widzę.
Ja jestem daleka od stosowania chemii, robię to na prawdę w ostateczności. Póki co z mszycami walczę ręcznie.
Parę dni temu wybrałam się na łąkę w poszukiwaniu biedronek :;230 ale nie znalazłam ani jednej.

Obrazek
Spokojnej soboty ;:196

Edit:
Kasiu, a powiedz mi czy dużo musi być tych wstążeczek i gdzie najlepiej je umieścić, na szczycie rośliny?
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Aniu jedna na roślinę wystarczy. Tak najlepiej na szczycie. Jak się rośliny ze sobą stykają to biedronki się przeniosą jak zabraknie im pożywienia.
Też nie wierzyłam w to, z dwa tygodnie trzeba było czekać na oczyszczenie roślin z mszycy. Na hibiskusie było aż czarno i tam trochę dłużej to trwała. Efekt jednak jest super. ;:138
W tym roku dzięki wstążkom mszyca wcale nie dała rady się rozmnożyć.
Najbardziej żarłoczne są larwy biedronki zjadają ich ogromne ilości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”