Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Sebtur
 Tytuł: Jeszcze w zielone gramy
PostNapisane: 12 mar 2020, o 19:00 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Kwiaty w mieszkaniu zawsze mi się podobały. Odrobina zieleni i natury działa kojąco. Zaczęło się od jednego kwiatka i tak kolekcja zaczęła się stopniowo rozrastać. Wciąż nie jest duża a wręcz nawet skromna a to wszystko przez brak miejsca w mieszkaniu.
Czas zaprezentować mój skromny zielony dobytek.

Areka
To była pierwsza roślinka która pojawiła się w moim mieszkaniu. Jej zielone liście wprowadziły cudowny klimat w jeszcze nie do końca umeblowanym salonie. Niestety jej liście zaczęły żółknąć

Obrazek

Ficus Benjamina
Roślinę kojarzę z domu rodzinnego gdzie zazwyczaj gubiła swoje liście i nie wyglądała zbyt zachwycająco. Spontaniczny zakup podczas zakupów spożywczych. Roślinka wraz z doniczką idealnie wpisywała mi się w wystrój mieszkania. Kwiatek cały czas cieszy oko gęstwiną liści. Moim początkowym planem było formowanie roślinki jako bonsai ale szybko ten pomysł odszedł w zapomnienie.

Obrazek

A tutaj starszy brat Benjamina. Dostałem go w prezencie. Miał formę krzaczka ale postanowiłem na nim poćwiczyć przycinanie. Ze względu na to, że przez długi czas stał na parapecie kwiatek zrobił się płaski. Obecnie zaczął się rozrastać w pozostałych płaszczyznach. To takie moje oczko w głowie.

Obrazek

Pachira
Chciałem zawsze mieć ale obawiałem się jej rozmiarów gdy urośnie. Podczas zakupów w Obi zauważyłem ją z przypiętą kartką "przygarnij mnie". Pachira była pokiereszowana z uszkodzonymi listkami. Musiałem ją kupić i zaopiekować się nią.

Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

-Iwona-
 Tytuł: Re: Jeszcze w zielone gramy
PostNapisane: 12 mar 2020, o 20:03 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Witaj na forum, :wit ładne roślinki w pięknych domkach.
Czekamy na ciąg dalszy.

Sebtur
 Tytuł: Re: Jeszcze w zielone gramy
PostNapisane: 14 mar 2020, o 16:04 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Miło się przegląda wasze parapety :)

Difenbachia
Roślina tak samo piękna jak i niebezpieczna. Przecudnie wybarwione liscie. Kwiatek musi być trzymany z dala od dzieci i zwierząt bo niestety w soku występuje strychnina.

Obrazek

Monstera Deliciosa
Największy kwiat w mojej kolekcji. Zakupiony w Ikea. Po kilku dniach od zakupu na liściach pojawiły się brązowe plamy. Zostały odcięte aby choroba nie przenosiła się na zdrowe liście.

Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości