Nie tylko doniczkowe cz.4

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Halinko witaj, (poprawiłam troszkę Twój post)oczywiście zapraszam, zanim rozłożysz skrzydła w swoim wątku ogrodowym,
bo widzę, że masz się czym pochwalić, spory wybór roślin. Jak duży masz ogród? Możesz podawać nazwy odmianowe, proszę.
Piwonie lubię, mają cudowny zapach, ale u mnie słabo rosną. Poproszę teraz fotki jeżówek, podobają mi się, kupowałam dwa lata temu.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Iwonko i bardzo dobrze, że mnie poprawiasz, bo na stare lata głowa już nie pracuje jak trzeba i za bardzo rozpanoszyłam się w Twoim wątku, za co przepraszam. ;:167
Działkę mam 10 arów na której stoi dom i budynek gospodarczy. Po śmierci mamy przez wiele lat był nie zamieszkały, czasami siostra wpadała na wakacje,
ale za ogrodem nie przepadała. W 2013 r wróciłam do opuszczonego domu po rodzicach, ale w pierwszej kolejności trzeba było go trochę wyremontować.
Dopiero na jesieni 2016 zamówiłam pierwsze rośliny ,ale w każdym kolejnym roku dopadał mnie nowy wirus ,a ja nie potrafiłam mu się oprzeć. :D
Trochę się już tego nazbierało, a ja mam coraz mnie zdrowia, aby to wszystko ogarnąć. :wink: Jutro przyjdzie 15 nowych piwonii, które zamówiłam 1 stycznia,
ale może dam radę, aby tylko nie padało. Iwonko jeżeli chodzi o nazwy, to już gorzej. Wcześniej miałam wszystko oznaczone, ale znaczniki nie zdały egzaminu,
albo ptaki wyniosły, albo napisy się zmazały. Teraz to co kupuję mam w zeszycie, aby nie zdublować. :wink: Kilka fotek jeżówek o które prosiłaś. ;:196

Obrazek Obrazek

I znowu zawaliłam, zdjęcia słabe i odwrócone. Muszę kupić lepsze okulary :wink: Przepraszam ;:196 (Poprawiłam. Iwona)

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Usunęłam to nieostre zdjęcie, resztę poprawiłam. Mam alergię na nieostre fotki. :wink:
Jak zmniejszę na swoim komputerze zdjęcie to wrzucam i wchodzi normalnie, nie muszę nic obracać.
Na stronie Fotosika masz takie strzałeczki do obracania zdjęcia :arrow: zobacz
mam nadzieję, że ta instrukcja będzie pomocna i następne fotki będą już ok.

Masz sporo miejsca do obsadzania, ja mam dużo mniej a i tak się nie wyrabiam...
Widzę, że naprawdę kochasz piwonie, bo zamawiasz hurtowe ilości odmian, ;:333 to w przyszłym sezonie będziemy podziwiać.
Tylko jest listopad a słyszałam, że powinno się sadzić na koniec sierpnia, bo inaczej nie kwitną. Co Ty na to?

Halinko pochwal się storczykami, jesteśmy w sekcji doniczkowej, to teraz doniczki i nauka wstawiania prawidłowo fotek. :wink:

U mnie kwitnie drugi eucharis, tym razem normalnie w ziemi. :D Zamęczę Was tym kwiatkiem, ale bardzo go lubię
i cieszę się, że kwitnie, bo dawniej jak go miałam 6 lat to nigdy nie zakwitł, nie wiem dlaczego.
Żeby nie było, że pokazuję ciągle tego samego to fotka obydwu w ziemi i w hydroponice. :D

Eucharis ;:167

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Iwonko dziękuję ;:196 .Jeżeli chodzi o termin sadzenia piwonii to chyba nie ma znaczenia kiedy ją się sadzi, ważne jest jak jest posadzona.Te co pokazałam sadzone były w drugiej połowie grudnia i zakwitły :) Storczyki pokażę jak usunę zdjęcia z telefonu, ponieważ nie mam miejsca :wink:
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Pozwoliłem sobie popatrzeć na to co pokazujesz w tej części swoich wątków - i spodobało mi się to co zobaczyłem. ;:333 ;:173

Przede wszystkim bardzo ładne pelargonie które to bardzo lubię i które nawet nie tak dawno próbowałem hodować... Ale też napotkałem tu doskonale kwitnącego i świetnie pokazanego kaktusa - a to już na kwiecistych wątkach nie jest częstym widokiem. :wink:
No i zielono, kolorowo, kwieciście - czyli to co bardzo lubię. ;:215

W wolnych chwilach podczas zimowej przerwy powoli sobie popatrzę na Twoje poprzednie dokonania - już sobie na to ostrzę apetyt. ;:173

Tymczasem wiele zdrowia w tym trudnym czasie życzę. ;:142
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Iwonko obiecałam pokazać swoje storczyki i nie dotrzymałam słowa, przepraszam ;:196
Nie robiłam zdjęć ponieważ nie mam wolnego miejsca w tel.,a szkoda mi było je usunąć święcie przekonana, że mam jakieś zd.swoich storczyków.Dzisiaj pół dnia ich szukałam, ale bez skutku, a storczyki już przekwitły, teraz ze dwa puszczają nowe pędy :) Pozdrawiam cieplutko ;:167 ;:196
W zamian pokażę takie ;:167

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Halinko ja nie potrafię utrzymać w domu fiołka alpejskiego, chyba miał za ciepło, dlatego zrezygnowałam. Fajnie, że Ty sobie z nim radzisz. ;:63
Henryku witaj, dzięki, do tego kaktusa mam sentyment, pamiętam był u mnie od zawsze.
Choć nie lubię jak mnie kłuje to jednak zawsze zostawiam sobie jednego młodego a resztę wydaję. Również życzę zdrówka.

Większość pewnie się cieszy jak widzi śnieg a ja nie lubię zimna.
Dzisiejsza fotka 26 grudnia.
Obrazek

Coś archiwalnego. :wink:

Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Również nie przepadam za zimnem i zimą - nie ma to jak sezon wegetacyjny. :wink:
Dlatego wolę "ciepłe" fotki które pokazujesz poniżej... :D
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Iwonko nie tylko Ty gdyż u mnie jest podobnie. Wszystko jest ok. jak stoi na zewnątrz, gdy wstawię do domu szybko pada. :cry: Mimo to co roku kupuję ,aby nacieszyć oczy .Podobnie jest na wiosnę z prymulkami :D
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku ;:167 ;:cm
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Przejrzałam cały wątek od początku i bardzo tu ciekawie. Te pelargonie na pierwszej stronie są obłędne! Też się nabrałam, że to róże. Ale i ta gęsta mnie zszokowała. Ile ona ma kwiatów!

Ogólnie masz piękne rośliny i te na parapecie i te w ogrodzie. Przejrzałam cały wątek i jest co oglądać.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Iwonko zimowa fotka miła dla oka bo drzewa i krzewy zimozielone przyprószone śniegiem wyglądają zjawiskowo.
Kiedyś ... zawsze tak było :)
Uprawa Dzikiego ogórka (Cyclanthera pedata) nawet Ciebie wciągnęła ? Ładnie wygląda na zdjęciach i w realu też, a moja córcia zajada się ogóreczkami świeżo zrywanymi.
Ciężki okres dla doniczkowych bo długie okresy szarych dni bez słoneczka i moje młode sadzoneczki pelargonii takie "wyciągnięte"
A jak u Ciebie się mają ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Henryku dziękuję. Nie zawsze mam pomysł na zdjęcia i dużo fotek kasuję, nieliczne zostają w archiwum.
Halinko ja już nie kupuję, nie warto skoro ciągle pada.
Majka witaj, dzięki. Odpowiem Tobie nie kwiatowo, bo już dawno chciałam zapytać o awatar.
Czy Twój piękny piesio to pointer??? Nie mam przygotowanego bieżącego zdjęcia mojego już seniora, wcześniejsze jest tutaj.
Krysiu ja nie cierpię zimy, nie ma w niej nic ciekawego. Jej jedna jedyna zaleta to brak owadów.(Mam na myśli te kłujące i żądlące.)
Podoba mi się cyklantera, ja też ją zrywam i zjadam zanim doniosę do domu. Szkoda, że owoce nie są kontrastowe.
Pelargonie te na zimowisku mocno przycięłam i nie wiem jak teraz wyglądają, rzadko tam wchodzę a te w domu
też się trochę wyciągają i bardzo gubią listki od dołu. Oby do wiosny.

Zawilec japoński

Obrazek Obrazek

Kochani dużo, dużo zdrówka.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Ooo poznałaś :)
Mało osób zna pointery i przeważnie ludzie chrzczą go amstafem, dogiem, chartem itd itd . Bardzo mi miło że tak sprawnie zidentyfikowałś :)
To jest mój Waldemarek, który bardzo często występuje w wątku ogrodowym https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... &start=680
Twój piesio też fajny. Nawet barwami podobny, tylko mniejszy.

Widzę że dostrzegamy te same plusy zimy- ja też nie cierpię robali . Chociaż teraz jest tak ciepło że się wszystkie budzą i łażą jak weszłam na stryszek sprawdzić jak zimują egzotyki to myślałam że oszalaję od widoku różnorodności. Na dodatek z doniczki figi Wyskoczyła mi wielka pluskwa. Już tam nie pójdę;P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”