miszmasz

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Justyna96
50p
50p
Posty: 52
Od: 5 mar 2019, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

miszmasz

Post »

Dzień dobry wieczór :wit
Dopiero od niedawna rozpoczęłam przygodę z domową roślinnością, bo jakoś nigdy mnie to nie kręciło. :roll: Oczywiście ambitnie podeszłam do tematu i postanowiłam wyhodować swoje pierwsze roślinki z nasionek. No bo przecież - ja nie dam rady?!
No i zaczęło się od tego, że zamówiłam na aliexpress nasiona muchołówki. Że też nikt wcześniej nie trzasnął mnie w głowę z tym pomysłem, bo wyrosła mi tylko i wyłącznie niezidentyfikowana trawa ;:124
Poszperałam na internecie i faktycznie - nie warto. Przynajmniej nie przepłaciłam, bo dałam za nie zaledwie kilkanaście groszy, ale jednak...
Miesiąc później kupiłam dwa zestawy: Moja własna muchołówka i róża pustyni. Pudełeczka przyszły do mnie ze strony internetowej link do strony www- usunięty/KaRo z nasionkami, ziemią i doniczką. Nic tylko zasadzić i podlać! I tak też moje maluchy wyglądają teraz tak:
Obrazek Obrazek
Dopiero teraz widzę ile czasu zajmuje takim nasionkom dorastanie. Niemniej powoli rosną w siłę ;:134

Nie mogę zapomnieć o prezencie od mojej mamy. Niestety pierwszą dracenę przelałam i nie udało mi się jej w żaden sposób uratować :(

Obrazek

Storczyki nigdy mi się jakoś specjalnie nie podobały...
Dlatego teraz mam, aż dwa takie cuda.
Duży gość przeceniony był w TESCO z bodajże 22zł, na 10,99. Nie mogłam przejść obok niego obojętnie, a malutki również z TESCO i również po przecenie za ogromne 7,99 razem z białą osłonką :D

Obrazek Obrazek
Tam dorwałam również takie cudeńko i też po przecenie za 10 zł z czerwoną osłonką :) Jak tak dalej pójdzie każdy mój wypad na zakupy skończy się powrotem z jakąś roślinką, bo kwitnący kaktus z Auchan również nie mógł sam zostać w sklepie ;:oj
Obrazek Obrazek
I takim oto sposobem nie mam już miejsca na parapecie ;:224

Dzisiaj przybyła do mnie nowa dziewczynka. Mam nadzieję, że nie obrazi się i wytrzyma ze mną jak najdłużej, bo ja już ją mocno kocham ;:168
Obrazek
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: miszmasz

Post »

Czy to areka?

B.
Awatar użytkownika
Justyna96
50p
50p
Posty: 52
Od: 5 mar 2019, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: miszmasz

Post »

Dokładnie tak :)
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: miszmasz

Post »

Poczytaj o niej, zaglądam często do tematycznych wątków o roślinach i wiele problemów zgłaszanych przez czytających dotyczy właśnie tej palmy. Ślicznota - ale wymagająca :)

B.
Awatar użytkownika
Justyna96
50p
50p
Posty: 52
Od: 5 mar 2019, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: miszmasz

Post »

Właśnie za późno natrafiłam na to forum. Dosłownie dwie godziny po tym jak przywiozłam ją do domu :oops:

Podobną palmę ma moja koleżanka i z kolei ona mi mówiła, że nie ma z nią żadnych problemów i rośnie jej bardzo dobrze. Na przekór tym, co znalazłam na tym forum, podlewa ją raz na dwa tygodnie około litrem wody i nic się z nią nie dzieje ;:218
Awatar użytkownika
Justyna96
50p
50p
Posty: 52
Od: 5 mar 2019, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: miszmasz

Post »

Miały być tylko zwyczajne, spożywcze zakupy ;:224
Obrazek
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: miszmasz

Post »

:wit Początek bardzo obiecujący ;:138 powodzenia w uprawie roślinek.
Awatar użytkownika
Bartoszeqq12
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 lut 2018, o 18:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: miszmasz

Post »

Trzymam kciuki :D
Awatar użytkownika
Justyna96
50p
50p
Posty: 52
Od: 5 mar 2019, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: miszmasz

Post »

Dwa dni temu mój nowy hibiskus postanowił się pokazać na podziwianie. :tan Od razu po zakupie przesadzony, przeniesiony kilkakrotnie na różne parapety, a jednak wytrwale utrzymał wszystkie swoje pąki i z tego co widzę zapowiada się jeszcze na sporą ilość kwiatów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Charlie30
200p
200p
Posty: 216
Od: 31 gru 2013, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Inverness

Re: miszmasz

Post »

Uwielbiam Areki. Mam nadzieję, że rośnie zdrowa.
https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 36&t=72351" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Justyna96
50p
50p
Posty: 52
Od: 5 mar 2019, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: miszmasz

Post »

No właśnie niekoniecznie.
Walczę z wełnowcem, który mi się skądś zadomowił. Zaatakował tylko arekę i na niej się panoszy chociaż w pokoju mam jeszcze sporo innych roślin, na których wełnowca nie ma śladu.
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: miszmasz

Post »

Hej :wit
Piękne masz storczyki, mimo że tak je "uwielbiasz" chyba dobrze się u Ciebie mają :wink:
Będę zerkać jak rośnie Adeniun. Kiedyś wysiewałam, ale doświetlałam, bo mało słoneczka zimą było.
Awatar użytkownika
Justyna96
50p
50p
Posty: 52
Od: 5 mar 2019, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: miszmasz

Post »

Cały czas gadałam o żółtym lub pomarańczowym storczyku, że w końcu kupili mi go na urodziny dla świętego spokoju. ;:306

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”