Zieloni podopieczni Agnieszki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karolina_Cz
50p
50p
Posty: 61
Od: 1 sty 2019, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brwinów

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Piękne nowe nabytki, trzymam kciuki za ładne i szybkie przyrosty. Ja na razie mam 2 hoje i czekam aż zaszczycą mnie kwitnieniem... a dopóki tego nie zrobią, nie zdecyduję się na kolejne kapryśnice :wink:
Tak przy okazji - ficus piękny i bardzo ładnie poprowadzony - wygląda naturalnie, a jednocześnie jest przemyślenie prowadzony ;:333
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Mieczysławie - jeszcze raz bardzo dziękuję za tak obszerne wyjaśnienie tematu. Dużo mi to dało, bo różne informacje napotkałam. Cóż, na razie trzymam to co i mam bo to młodzież wszystko praktycznie, w ziemi. A kupię na próbę kilka zestawów i spróbuję z hydro. A "noż, widelec" mi się spodoba to z czasem może przeniosę powoli jak będziemy się dogadywać.

Karolina - witaj :) Dziękuję za miłe słowa w kierunku fikusa :) A hoje, ja właśnie dlatego wybrałam głównie te o ozdobnych (wg mnie) liściach - gdyby strajkowały z kwitnieniem to chociaż oko cały czas może się cieszyć pięknymi liśćmi :) Nie ukrywam, kwiaty też chcę kiedyś zobaczyć. Dwie sadzonki dostałam nawet z szypułkami kwiatowymi. Ale kwiaty nie są dla mnie u hoi obligatoryjne do jej posiadania. Może kiedyś wejdę na taki etap, kolekcjonowania hoi ze względu na kwiaty :)
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Z forumowej wymiany przybyło mi trochę roślinek :D Takie 4 sadzonki Sansevierii różnych:

Obrazek

I hoi kilka oczywiście też od koleżanki, ale na razie są w różnych pojemniczkach jak i większość hojowych nowości co pisałam, także pokażę jak pójdą do doniczek bo tymczasowo pouciskane w "kupie" i do fotografii się nie nadają ;)

Tymczasem pokażę te, które "nadają się" do zdjęcia, tj. rosnące bądź ukorzenione.
Takie oto cudeńko pierwsze:

hoja sp. Kalimantan
Obrazek

hoja obscura - ukorzeniona pociachana na kawałki jedna, druga nieukorzeniona w wodzie siedzi.
Obrazek

hoja EPC-600
Obrazek

Do pokazania w kolejce stoi ich trochę: tam dao, vitellinoides, mathilde, finlaysonii, hellwigiana, nummularoides, phuwuaensis, parasitica lao, nicholsoniae, pentaphlebia i pewnie co jeszcze. A z wymiany tutaj też jeszcze lacunosa "serduszkowa", carnosa zwykła jak i compacta. A i ten, jeszcze ma przyjść "kilka" odmian jak będzie cieplej... ;:224
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Agnieszko...Hoja sp Kalimantan bije wszystkie na głowę, tak według mnie ;:173 . Piękna ;:180 Po mimo moich kłopotów zachorowałam na nią a już miałam nic ;:219 . Niech wszystkie pięknie rosną ;:128 . Zajrzyj do mnie do wątku ;:168
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

O tak, chorowałam na nią dawno, a jak dziewczyna co kupowałam od niej sadzonki powiedziała, że chce się pozbyć... ;) Zajrzałam do ciebie i odpisałam :*
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Ale Ci się cudo trafiło. Wyróżnia się wśród innych tym czymś .
Awatar użytkownika
Karolina_Cz
50p
50p
Posty: 61
Od: 1 sty 2019, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brwinów

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Piękne nabytki, szczególnie zachwyca hoja Kalimantan ;:167
Awatar użytkownika
remik19
100p
100p
Posty: 143
Od: 8 mar 2013, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Radomia

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Piękna ta hoja Kalimantan ;:oj ;:167 Oczu oderwać nie można. Niech ja tylko wypchne sadzonki pomidorów z parapetów to coś czuję, że popłynę ;:224
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Każdemu może się co innego podobać, ale niektóre hoje mają w sobie to "coś", hipnotyzujące, urzekające 8-) Mam nadzieję, że Kalimantan zaszczyci mnie kiedyś pędem, oczywiście o ile wcześniej jej nie wyślę w zaświaty. Bo tak to jak widać po niej rosła sobie listek po listku, pędu zero, w tym gąszczu są nawet pypcie kwiatowe ukryte.

Renatko - no bo jak to, przecież trzeba będzie czymś zastąpić miejsce po siewkach, co nie? :;230 Dzięki tobie znalazło się u mnie kilka roślinek.

Tak tak, to dzięki Renatce część nowych nabytków.
Patrz, nawet Finka dla ciebie puszcza taki listek z ciapkami jakiś trochę co ich na starych nic a nic nie ma ;)
Obrazek

Gadzina też ma piękny listek o taki, a za nim jak nad nim widać tworzy cudne młode listki kolejne, młody pęd ma jakieś 30cm nad tym nerwuskiem już :)
Obrazek

A tu kochani H. kerrii Splash, miałam ciachnąć tego liścia bo chciałam, żeby niżej coś mi puściła, bo u dołu gąszcz, potem jeden uszkodzony mały listek, a potem to cudeńko. Ale jak na niego patrzę... Tak się pięknie wysrebrzył, mocniej niż stare liście :tan Długości jest już dłuższy odrobine niż stare liście, ale nieco węższy, częściowo miękki więc pewnie jeszcze troszeńkę podrośnie.
Obrazek

No i jak tu nie przepaść dla takich widoków ;:224
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Wspaniała kolekcja sensewierii-hoje prezentują się równie wspaniale i ciekawie ;:138
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Tempo w zdobywaniu nowości stale rośnie :D i tak trzymaj ;:215 . Wszyscy chwalą i ja też - hoja sp. Kalimantan zachwycająca ;:oj .
Awatar użytkownika
remik19
100p
100p
Posty: 143
Od: 8 mar 2013, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Radomia

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Agnieszko bardzo się cieszę , ze mogłam sprawić Ci radość ;:196 Lubię dzielić się roślinami a zamiany to już sama przyjemność. Już nie mogę się doczekać na te piękne 2 hoje. Jak mi się uda je ukorzenić to na pewno próbuję z następnymi. Już mam liste z odmianami, które mi się podobają ;:14
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Bartoszeqq12
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 lut 2018, o 18:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Bardzo ładne te sansewerie ;:oj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”